Beachvolejbalisté o prázdninách nezahálí

 

Areál plážového volejbalu na poděbradském Jezeře byl v létě v plné permanenci.


Na začátku prázdnin se v Poděbradech konal další z vydařených beachvolejbalových kempů pro děti. Letos byl kemp naplněn už začátkem května, zájem byl obrovský, větší než poděbradský klub čekal. Zájem o kemp vnuknul vedení nápad vytvořit příští rok dva kempy – pro ty, na které se letos nedostalo, nebo mají v daném termínu už jiné plány.


Kempu se zúčastnilo celkem 68 dětí ve věku od 5 do 15 let a k tomu ještě 10 trenérů, ze kterých byli tři praktikanti, kteří se z mého pohledu skvěle zapojili do kolotoče trénování.


Pro trénování byly děti rozděleny podle šikovnosti a věku do kategorií. Trenéři měli co dělat, aby aktivní děti ukočírovali a naučili aspoň základní údery. Myslím si, že se to povedlo. Děti dělaly pokroky a na konci týdne byly schopné zahrát jednoduchou výměnu. To ale neplatí o starších účastnících, kteří přišli řádně připravení z trénování na antuce během roku. Bylo se rozhodně na co dívat.

 

beachvolejbal162017

Kemp začínal vždy ráno v 10 hodin. Následoval 1. trénink, který končil v poledne. Po obědě a umytí nádobí – někteří se stačili i prospat – následoval 2. trénink, který končil v 16 hodin. Když pršelo, tak byly děti pod střechou. Některé hrály karty a některé si povídaly. V závěru kempu už byla vidět na všech únava. Ale jakmile skončil odpolední trénink, děti ožily, a pokračovaly v běhání a hraní volejbalu na kurtu dál, jakoby trénink ani nebyl. Večer se opékaly buřty a hrálo na kytaru. Počasí nám přálo, a tak byla zařazena i noční hra pro starší účastníky. Ta spočívala v tom, že se děti snažily dostat na fiktivní koncert Justina Biebera a získat podpis nebo fotku a ti nejlepší si mohly i zazpívat. Vyhrál ten, kdo získal nejvíce bodů.


V poslední den kempu se konal turnaj starších dětí a soutěže těch mladších. Někteří rodiče se přišli podívat na své ratolesti. Myslím si, že máme na co vzpomínat. Za rok se těším znova na kurtech na poděbradském Jezeře na shledanou!

 

Afričané ve finále padli

O týden později již beachvolejbalové kurty hostily Letní pohár mužů (na snímku). Stejně jako v předchozích dvou letech uspořádal i letos Beachvolejbalový klub Poděbrady mužský turnaj pro registrované hráče; nutno zmínit podporu města Poděbrady a stánku U Jamesona. Letošní turnaj se mohl pochlubit mimořádně kvalitní účastí. Většina z přihlášených hráčů si drží v českém beachvolejbalovém žebříčku přední příčky a k tomu se navíc přidali i reprezentanti z Jihoafrické republiky Leo Williams a Jamaine Naidoo, kteří se chystali na světový šampionát v rakouské Vídni.


Pozornost diváků tak lákal tedy především kurt, kde právě hrála sehraná dvojice z ciziny. Vyrovnané zápasy v základní části pavouka dohrávané až v tiebreaku předvedly páry Čírka/Pohanka proti mrštné dvojici Šádek/Lenc, kdy druzí jmenovaní dokázali soupeře porazit dobrou obranou v poli. Dále to byly páry Hrdý/Krist a Šťastný/Šotola, které dovedly svůj zápas také do rozhodujícího tiebreaku, který skončil nakonec stavem 15:12. V opravné části pavouka si nejvíce užily dvojice Neprášek/Vála a Mareš/Štika. Cenným skalpem pro duo Neprášek/Vála byl zajisté vybojovaný tiebreak proti dvojici Rédl/Bárta, která si v českém beachvolejbalovém žebříčku drží aktuálně 14. a 15. místo.


O finále mezi sebou svedly duel páry Wiliams/Naidoo a Pála/Šrámek a dvojice Svoboda/Vachoušek proti páru Mareš/Štika. Boj „jen“ o třetí místo nakonec zbyl na Tomáše Pálu s Martinem Šrámkem, jimž se postavil Roman Mareš s Matějem Štikou. Druzí jmenovaní v závěru turnaje našli více sil, a tak se mohli těšit z bronzové medaile.


Velké finále se odehrálo na samotný závěr turnaje a utkal se v něm favorizovaný pár Williams/Naidoo proti Miroslavu Svobodovi se Stanislavem Vachouškem. Přes urputný souboj se nakonec podařilo Svobodovi s Vachouškem svou perfektní obranou nad sítí a tvrdým útokem udolat favority z JAR a vystoupat tak na nejvyšší stupeň pro vítěze.


Letošní poděbradský pohár se opět vydařil, i přes sobotní lehkou nepřízeň počasí měl celý turnaj bezproblémový průběh a nabídl všem fanouškům plážového volejbalu skvělou podívanou. Dobrý pocit z vydařeného turnaje byl patrný i na úsměvu hlavního pořadatele akce Jaroslava Votavy a hlavního organizátora Ondřeje Michálka.


Text a foto: Kamil Urban, Marek Kubíček

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY