KafíčkoTEK na tři dny ovládl lázeňský park

 

V prostoru před kavárnou Kafíčko v ulici Na Valech se o posledním červencovém víkendu uskutečnil již šestý ročník multižánrového rodinného hudebního festivalu zvaný KafíčkoTEK. Na tři dny se horní část parku zaplnila stovkami lidí, kteří si při tanci nebo jen na dekách či lehátkách užívali spojení krásného letního počasí, dobrého jídla a pití, a především skvělé hudby.


KafickotekHlavním tématem letošního ročníku byla jízda na skateboardu. Po celou sobotu se jezdci na prknech proháněli horní částí kolonády, kterou měli pro tyto účely vyhrazenou. Na programu byl slalom mezi kužely, přeskok či podjezd překážek a „surfing“. Díky jednoduchému nápadu za použití velké modré plachty si mohli jezdci na skatech připadat, jako když brázdí vodní hladinu. Filmy o skateboardingu a surfování potom čekaly na diváky v letním kině na Zámecké zahradě.


Dřevěné pódium u kavárny Kafíčko pod barevnými světýlky zavěšenými mezi vzrostlé lípy přivítalo celkem čtrnáctku hudebních uskupení. Své příznivce si mezi příchozími jistě našla početná poděbradská partička Flat Fly či finský mužský pěvecký sbor Maantien Ritarit. O největší účast diváků se zasloužila ikona české hip hopové scény Prago Union. Fantastickou nedělní hudební tečku za ojedinělým festivalem svého druhu udělala kapela HitFakers z Nymburka.

 

Pouliční festival KafíčkoTEK se mohl v takovém rozsahu uskutečnit nejen díky jeho organizátorům, kteří jsou očividně zapálení pro věc, ale také za finanční a technické podpory města Poděbrady a sponzorů.


Text a foto: Lucie Míčová

(16. 8. 2018)

 

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY