ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

 

Jitka Karbulková, ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady

DDM Symfonie slaví ve školním roce 2018/2019 patnáct let od otevření nové budovy. V roce 2019 nás čeká pokračování činnosti v kroužcích a rádi bychom vás pozvali na naše zajímavé akce: 23. 3. Japonský den, 6. 4. taneční soutěž Dancefonie, 13. 4. Velikonoční Symfonie, 26. 4. Čarodějnice, 1. 6. Den dětí na poděbradském ostrově. Léto je naplněno příměstskými, vodáckými a pobytovými tábory. Na podzim chystáme 1. 11. Světýlkovou cestu, 30. 12. Vánoční Symfonii a 6. 12. Průvod čertů a čertovskou diskotéku. Naši nabídku pro veřejnost průběžně i letos okořeníme jak tradičními, tak i novými kurzy a výtvarnými dílnami. Tato pestrá nabídka by nebyla bez mých interních či externích kolegyň a kolegů a jim patří velký dík za to, že Symfonie má co Poděbradům a regionu nabídnout. Těším se na vás v Symfonii.

Kontakty:
Dům dětí a mládeže Symfonie Poděbrady, Za Nádražím 56, tel./fax: 325 614 326, e-mail: info@dddmpodebrady.cz, www.ddmpodebrady.cz, FB: DDM Symfonie Poděbrady


Vladimíra Zemánková, vedoucí Městské knihovny Poděbrady

Vstoupili jsme do celostátního projektu Bookstart, v jehož rámci máme pro děti narozené v roce 2019 při vítání občánků připraven malý dárek. Pro jejich rodiče potom chystáme zastavení nejen nad knihami, ale i besedy na téma zdravé výživy, logopedie, fyzioterapie, psychologie a podobně. V květnu se těšíme na naši první Noc literatury. Ambicí projektu je představit posluchačům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit město přitažlivou akcí – během jednoho večera budou na různých místech známé osobnosti číst ukázky ze zajímavých knih. Pro děti od 7 do 10 let připravujeme na léto příměstský tábor „Spolkla mě knihovna“. Na podzim se pak čtenáři mohou těšit na setkání se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou, jehož historické romány patří mezi nejčtenější tituly naší knihovny. Zájemcům také nabídneme cyklus přednášek „Letem světem“, kdy navštívíme Bosnu, Maroko, Bolívii a Indonésii.

Kontakty:
Městská knihovna Poděbrady, Jiřího náměstí 41, tel.: 325 600 424 (Informační oddělení), e-mail: mestska@knihovna-pdy.cz, www.knihovnapodebrady.cz, FB: Městská knihovna Poděbrady


Hana Janiššová, ředitelka Základní umělecké školy Otakara Vondrovice Poděbrady

Prvního února 2019 škola oslavila své 66. narozeniny. Koncert učitelů 29. 4. v Divadle Na Kovárně bude poctou poděbradskému rodáku, lékaři a skvělému klavíristovi profesoru Otakaru Vondrovicovi – jehož jméno má škola nově v názvu, kterou podtrhne svým vyprávěním jedna z jeho úspěšných studentek, klavíristka a pedagožka Prof. Alena Vlasáková. Spolupráce s klavírními virtuosy a pedagogy bude pokračovat formou klavírních masterclass na HAMU v Praze s MgA. Ivo Kahánkem a v Poděbradech s MgA. Lukášem Klánským. Opět se staneme pořadateli okresního kola soutěže komorních souborů s převahou dechových nástrojů, koncem školního roku připravujeme aktivní vystoupení našich žáků i učitelů na 3. ročníku celostátní akce OPEN ZUŠ 2019, která je podporovaná Nadací Magdaleny Kožené.

Závěrem ještě přání pro tento rok. Poděbradská ZUŠ má již několik let naplněnou kapacitu a nemůže tak uspokojit všechny zájemce o výuku. Stejně tak máme již několik let velké přání a snahu jednat s naším zřizovatelem KÚ Středočeského kraje a s městem Poděbrady, aby došlo k realizaci projektu půdní vestavby v budově ZŠ TGM, která by pomohla v řešení nejen kapacity ZUŠ, ale i k zlepšení bezpečnosti výuky ZŠ a ZUŠ, která je svou organizací rozdílná. Projekt pro vestavbu zafinancovalo minulý rok vedení města, KÚ zatím vestavbu nepodpořil.

Kontakty:
Základní umělecká škola Otakara Vondrovice Poděbrady, Školní 556, tel.: 325 612 277, e-mail: zus.podebrady@seznam.cz, www.zus-podebrady.cz, FB: Zuš Poděbrady

Připravila: Monika Langrová

(7. 2. 2019)

 


PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

Společnost Otakara Vondrovice nachystala čtvrtý abonentní koncert pětadvacáté koncertní sezony.

celý článek >>>

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Na počátku byla… gymnastika. Potom Popelka a teprve o několik let později, v únoru 1969, vznikl Divadelní soubor Vojan Libice na Cidlinou. Co ta gymnastika na začátku? Vše se dozvíte z vyprávění výjimečného divadelního páru, režiséra, herce a letitého předsedy spolku Jaroslava Vondrušky a jeho manželky, herečky Heleny, kteří u toho všeho byli.

celý článek >>>

MALÍŘI PODĚBRAD

MALÍŘI PODĚBRAD

K aktuální výstavě Poděbrady (jako) malované v Polabském muzeu

celý článek >>>

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Událostí v padesátileté historii Divadelního spolku Vojan se stala beseda s hereckými osobnostmi.

celý článek >>>

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Mezi stálice amatérské divadelní scény patří poděbradský Divadelní spolek Jiří. Pravidelně připravuje kvalitní inscenace pro velké i malé diváky. Organizuje celostátní přehlídku ochotnických souborů FEMAD, ale i jinak obohacuje kulturní život města. Zejména o plánech pro letošní rok hovoří předsedkyně spolku Nataša Doležalová.

celý článek >>>

Divadlo opět rozezněla krásná hudba

Divadlo opět rozezněla krásná hudba

První letošní, ale v pořadí již třetí abonentní koncert této sezony, připravila Společnost Otakara Vondrovice.

celý článek >>>

Za vším hledej sousedku

Za vším hledej sousedku

Poslední lednový den přivezli „Bezruči“ neboli Divadlo Petra Bezruče z Ostravy v rámci abonentních představení do lázeňského města Maryšu a s ní i mladého herce, Poděbraďáka Vojtěcha Říhu, v roli Francka.

celý článek >>>

Vzpomínka na Leopoldu Dostalovou

Vzpomínka na Leopoldu Dostalovou

k 130. výročí narození národní umělkyně

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY