Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

 

Událostí v padesátileté historii Divadelního spolku Vojan se stala beseda s hereckými osobnostmi.


topfer pisarikV sobotu 9. března totiž přijali pozvání do kulturního domu tři výrazní představitelé českého divadelního života. Jednak to byl herec, režisér, pedagog DAMU a ředitel pražského Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer. Dále přijel herec, dabér, hudebník a moderátor Martin Písařík. Večer po okraj naplněný vtipným a veselým vyprávěním pohotově moderoval režisér a umělecký šéf Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami Milan Schejbal. Samozřejmě, že nejdříve se vzpomínalo na Töpferovy herecké začátky včetně studií na brněnské konzervatoři a pražské DAMU. Potom se připomněla hercova cesta po několika mimopražských divadlech až do hlavního města. Nechyběly veselé historky ze zákulisí nebo „z natáčení“.

 

Vyprávění doplňoval Martin Písařík, který se v Libici představil hlavně jako kytarista a zpěvák. Posluchačům nabídl ukázky ze své autorské tvorby. Ostatně dnes tento herec patří i do české muzikálové scény. A závěrem došlo také na zvídavé otázky z publika. Vzpomínalo se třeba na obtížnou rekonstrukci Divadla Na Fidlovačce v pražských Nuslích nebo na natáčení televizního seriálu Četnické humoresky. Řeč se stočila i na Töpferovo politické působení v Senátu. Martin Písařík zase vtipně připomněl svoje vystoupení v Libici s Divadlem TY-JÁ-TR. Všichni protagonisté večera se nakonec stali kmotry Almanachu vydaného k padesátému výročí založení Divadelního spolku Vojan.

 

Zbývá dodat, že už odpoledne nabídli domácí ochotníci dětem pohádku Vlastimila Pešky Měla babka čtyři jabka. Podle reakcí bylo zřejmé, že diváci všech generací odcházeli spokojeni.


Text a foto: Milan Čejka

(21. 2. 2019)

 


PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

Společnost Otakara Vondrovice nachystala čtvrtý abonentní koncert pětadvacáté koncertní sezony.

celý článek >>>

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Na počátku byla… gymnastika. Potom Popelka a teprve o několik let později, v únoru 1969, vznikl Divadelní soubor Vojan Libice na Cidlinou. Co ta gymnastika na začátku? Vše se dozvíte z vyprávění výjimečného divadelního páru, režiséra, herce a letitého předsedy spolku Jaroslava Vondrušky a jeho manželky, herečky Heleny, kteří u toho všeho byli.

celý článek >>>

MALÍŘI PODĚBRAD

MALÍŘI PODĚBRAD

K aktuální výstavě Poděbrady (jako) malované v Polabském muzeu

celý článek >>>

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Mezi stálice amatérské divadelní scény patří poděbradský Divadelní spolek Jiří. Pravidelně připravuje kvalitní inscenace pro velké i malé diváky. Organizuje celostátní přehlídku ochotnických souborů FEMAD, ale i jinak obohacuje kulturní život města. Zejména o plánech pro letošní rok hovoří předsedkyně spolku Nataša Doležalová.

celý článek >>>

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

Jitka Karbulková, ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady / Vladimíra Zemánková, vedoucí Městské knihovny Poděbrady / Hana Janiššová, ředitelka Základní umělecké školy Otakara Vondrovice Poděbrady

celý článek >>>

Divadlo opět rozezněla krásná hudba

Divadlo opět rozezněla krásná hudba

První letošní, ale v pořadí již třetí abonentní koncert této sezony, připravila Společnost Otakara Vondrovice.

celý článek >>>

Za vším hledej sousedku

Za vším hledej sousedku

Poslední lednový den přivezli „Bezruči“ neboli Divadlo Petra Bezruče z Ostravy v rámci abonentních představení do lázeňského města Maryšu a s ní i mladého herce, Poděbraďáka Vojtěcha Říhu, v roli Francka.

celý článek >>>

Vzpomínka na Leopoldu Dostalovou

Vzpomínka na Leopoldu Dostalovou

k 130. výročí narození národní umělkyně

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY