KafíčkoTEK na tři dny ovládl lázeňský park

 

V prostoru před kavárnou Kafíčko v ulici Na Valech se o posledním červencovém víkendu uskutečnil již šestý ročník multižánrového rodinného hudebního festivalu zvaný KafíčkoTEK. Na tři dny se horní část parku zaplnila stovkami lidí, kteří si při tanci nebo jen na dekách či lehátkách užívali spojení krásného letního počasí, dobrého jídla a pití, a především skvělé hudby.


KafickotekHlavním tématem letošního ročníku byla jízda na skateboardu. Po celou sobotu se jezdci na prknech proháněli horní částí kolonády, kterou měli pro tyto účely vyhrazenou. Na programu byl slalom mezi kužely, přeskok či podjezd překážek a „surfing“. Díky jednoduchému nápadu za použití velké modré plachty si mohli jezdci na skatech připadat, jako když brázdí vodní hladinu. Filmy o skateboardingu a surfování potom čekaly na diváky v letním kině na Zámecké zahradě.


Dřevěné pódium u kavárny Kafíčko pod barevnými světýlky zavěšenými mezi vzrostlé lípy přivítalo celkem čtrnáctku hudebních uskupení. Své příznivce si mezi příchozími jistě našla početná poděbradská partička Flat Fly či finský mužský pěvecký sbor Maantien Ritarit. O největší účast diváků se zasloužila ikona české hip hopové scény Prago Union. Fantastickou nedělní hudební tečku za ojedinělým festivalem svého druhu udělala kapela HitFakers z Nymburka.

 

Pouliční festival KafíčkoTEK se mohl v takovém rozsahu uskutečnit nejen díky jeho organizátorům, kteří jsou očividně zapálení pro věc, ale také za finanční a technické podpory města Poděbrady a sponzorů.


Text a foto: Lucie Míčová

(16. 8. 2018)

 


Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Poděbradský Divadelní spolek Jiří připravuje pro své diváky první letošní premiéru. Herecká dvojice Nataša Doležalová a Milan Hercik pod vedením hostující režisérky Sylvy Triantafillou finišuje ve zkoušení komorní komedie, kterou francouzský dramatik Eric Assous nazval Manželé v nesnázích. A právě s režisérkou inscenace vznikl následující rozhovor.

celý článek >>>

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Sedmdesát hodin. Tak dlouho trvalo zručnému modeláři Eduardu Hyblerovi postavit jižní stranu Jiřího náměstí z lega. Model je novinkou v soukromém Muzeu kostek, které bylo koncem minulého roku v Poděbradech otevřeno.

celý článek >>>

PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

Společnost Otakara Vondrovice nachystala čtvrtý abonentní koncert pětadvacáté koncertní sezony.

celý článek >>>

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Na počátku byla… gymnastika. Potom Popelka a teprve o několik let později, v únoru 1969, vznikl Divadelní soubor Vojan Libice na Cidlinou. Co ta gymnastika na začátku? Vše se dozvíte z vyprávění výjimečného divadelního páru, režiséra, herce a letitého předsedy spolku Jaroslava Vondrušky a jeho manželky, herečky Heleny, kteří u toho všeho byli.

celý článek >>>

MALÍŘI PODĚBRAD

MALÍŘI PODĚBRAD

K aktuální výstavě Poděbrady (jako) malované v Polabském muzeu

celý článek >>>

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Událostí v padesátileté historii Divadelního spolku Vojan se stala beseda s hereckými osobnostmi.

celý článek >>>

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Mezi stálice amatérské divadelní scény patří poděbradský Divadelní spolek Jiří. Pravidelně připravuje kvalitní inscenace pro velké i malé diváky. Organizuje celostátní přehlídku ochotnických souborů FEMAD, ale i jinak obohacuje kulturní život města. Zejména o plánech pro letošní rok hovoří předsedkyně spolku Nataša Doležalová.

celý článek >>>

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

Jitka Karbulková, ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady / Vladimíra Zemánková, vedoucí Městské knihovny Poděbrady / Hana Janiššová, ředitelka Základní umělecké školy Otakara Vondrovice Poděbrady

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY