Kolonáda patřila Českému ukulele festivalu

 

Pátý ročník mezinárodní akce Czech Ukulele Festival odstartoval v pátek 28. července odpoledne v Poděbradech.


ukuleleHlavní program přehlídky pak pokračoval o víkendu v Úněticích u Prahy. Do našeho města dorazila rychlíkem z Prahy zhruba stovka hráčů na tento drobný drnkací nástroj. Ti nejprve obsadili atrium u autobusového nádraží a společně zahráli několik známých melodií z repertoáru skupiny Beatles. Bezprostředně poté již na pódiu u fontány festival neformálně zahájil jeho hlavní organizátor Ben Anderson se starostou Poděbrad Ladislavem Langrem. Několikahodinový program za velkého zájmu diváků odstartovala kapela Ukulele swing band Praha, která posluchačům nabídla známé melodie z dílny Osvobozeného divadla, Divadla Semafor a jiných autorských scén. Následně se na pódiu objevili další účastníci festivalu z celkem osmnácti zemí světa, došlo i na společné hraní. Druhým koncertním prostorem se navečer stala letní zahrádka před restaurací Srdeční záležitost. Navíc zde pod vedením lektorky Marcely Brožové proběhla zrychlená výuka hry na ukulele. „Každý rok si v rámci festivalu vybíráme nějaké zajímavé místo, které společně navštívíme a zároveň tam nabídneme několik vystoupení. Letos padla volba na vaše krásné lázeňské město. Většina lidí nástroj ukulele málo zná a neví, že se na něj nechá zahrát prakticky všechno, důkazem toho jsou naše ukázkové koncerty. Opravdu máme radost, že tady panuje taková radostná a přátelská atmosféra. Cítíme, že se posluchači skvěle baví. V příštím roce zřejmě vyrazíme někam jinam, ale není vyloučeno, že se hráči na ukulele v Poděbradech objeví v následujících letech,“ řekl během akce Ben Anderson.


Text a foto: Milan Čejka

 


Libický divadelní festival je za dveřmi

Libický divadelní festival je za dveřmi

V sobotu 6. října začne 17. ročník přehlídky Libický divadelní podzim. O přípravách hovoří jeho hlavní organizátor Tomáš Čivrný.

celý článek >>>

Divadelní všehochuť se značkou FEMAD

Divadelní všehochuť se značkou FEMAD

V polovině září se uskutečnil již 47. ročník Festivalu mladého amatérského divadla, který v Divadle Na Kovárně představil osmičku souborů z celé republiky. Deváté představení v provedení ochotníků z Úpice se uskutečnilo na druhém zámeckém nádvoří.

celý článek >>>

Pěvecký sbor GJP a Collegium 2010 zpívaly na Soundtracku 2018

Pěvecký sbor GJP a Collegium 2010 zpívaly na Soundtracku 2018

Cesta od prvního nahlédnutí do partitury až po závěrečný nedělní koncert ve velké koncertní hale u Jezera byla vskutku dobrodružná.

celý článek >>>

Ohlédnutí za koncem léta v Galerii G18

Ohlédnutí za koncem léta v Galerii G18

Na přelomu srpna a září se v poděbradské Galerii G18 uskutečnila série několika kulturních akcí.

celý článek >>>

Galerie nabízí současné moderní umění

Galerie nabízí současné moderní umění

Nově upravený multifunkční prostor Galerie Ludvíka Kuby přivítal výstavu nazvanou Forman-Milkov.

celý článek >>>

KafíčkoTEK na tři dny ovládl lázeňský park

KafíčkoTEK na tři dny ovládl lázeňský park

V prostoru před kavárnou Kafíčko v ulici Na Valech se o posledním červencovém víkendu uskutečnil již šestý ročník multižánrového rodinného hudebního festivalu zvaný KafíčkoTEK.

celý článek >>>

Krátká vzpomínka …

Krátká vzpomínka …

V letošním horkém létě, v bezstarostných dnech strávených u vody, by nemělo zapadnout jedno smutné jubileum. Před 20 lety – dne 11. července 1998 – zemřel poděbradský probošt, pan František Lukeš.

celý článek >>>

Za Jiřím Navrátilem

Za Jiřím Navrátilem

21. června tohoto roku zaznamenala poděbradská kulturní veřejnost velikou ztrátu: ve věku nedožitých 92 let nás po krátké nemoci navždy opustil čestný občan města Poděbrady profesor Jiří Navrátil. Nejen v našem městě, ale i v okolí je desítky let znám jako ctitel a šiřitel všeho, co souvisí s vážnou, v jeho terminologii krásnou, hudbou. Jeho celoživotní zájmy však byly daleko širší, takže byl žijícím obrazem starých českých kantorů a vlastenců, kteří podle četných pramenů v obrozeneckém období kultivovali své okolí i mimo školní lavice.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY