Kvítek koncertoval a křtil své první vánoční CD

 

Zcela zaplněné divadlo, mladí zpěváci v typické oranžové, usměvavé sbormistryně. Pěvecký sbor Kvítek zahájil advent v Poděbradech a navíc pokřtil svoje první vánoční CD.


kvitek krestPěvecký sbor Kvítek působí při Základní škole Václava Havla již šestadvacet let. Letos nahrál v profesionálním studiu své první vánoční CD. To během koncertu sboru 30. listopadu v Divadle Na Kovárně pokřtili (na snímku zprava) starosta Poděbrad Jaroslav Červinka, předsedkyně občanského sdružení Lucie Kurková a Daniel Černý, jenž sbor na CD i v divadle doprovázel na kytaru. Hostem koncertu byl pěvecký sbor Kvíteček se sbormistryní Martinou Radoňovou. „Minulý rok byli příznivci Kvítku ochuzeni o společné zahájení adventu v Poděbradech, jelikož jsme zpívali v Hamburku, v Elbphilharmonie. Proto jsme se rozhodli letošní advent zahájit nejen zpěvem při rozsvícení některých vánočních stromů v Poděbradech, ale také koncertem s křtem prvního vánočního CD v Divadle Na Kovárně. Diváci v sále společně s dětmi z Kvítečku a Kvítku vytvořili úžasnou předvánoční atmosféru. Dokonce se celé hlediště zapojilo do rytmického doprovodu koledy, podpořilo děti svým zpěvem při refrénu písně Vánoční, podle které bylo CD pojmenováno. Mnoho diváků nám hodnotilo večer: ‚Krásný koncert, zase jsme si zaplakali…‘ Velice pěkné jsou ohlasy na CD, které v rodinách znělo celý víkend, takže většina členů těchto domácností už zná písničky zpaměti,“ uvedly ke koncertu a křtu sbormistryně Kvítku Anna a Věra Froňkovy.

 

(lan)
Foto: Pavel Šimák

(13. 12. 2018)

 


Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Divadlo Na Kovárně pohltí manželské nesnáze

Poděbradský Divadelní spolek Jiří připravuje pro své diváky první letošní premiéru. Herecká dvojice Nataša Doležalová a Milan Hercik pod vedením hostující režisérky Sylvy Triantafillou finišuje ve zkoušení komorní komedie, kterou francouzský dramatik Eric Assous nazval Manželé v nesnázích. A právě s režisérkou inscenace vznikl následující rozhovor.

celý článek >>>

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Jiřího náměstí z 23 000 lego dílků

Sedmdesát hodin. Tak dlouho trvalo zručnému modeláři Eduardu Hyblerovi postavit jižní stranu Jiřího náměstí z lega. Model je novinkou v soukromém Muzeu kostek, které bylo koncem minulého roku v Poděbradech otevřeno.

celý článek >>>

PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

Společnost Otakara Vondrovice nachystala čtvrtý abonentní koncert pětadvacáté koncertní sezony.

celý článek >>>

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Na počátku byla… gymnastika. Potom Popelka a teprve o několik let později, v únoru 1969, vznikl Divadelní soubor Vojan Libice na Cidlinou. Co ta gymnastika na začátku? Vše se dozvíte z vyprávění výjimečného divadelního páru, režiséra, herce a letitého předsedy spolku Jaroslava Vondrušky a jeho manželky, herečky Heleny, kteří u toho všeho byli.

celý článek >>>

MALÍŘI PODĚBRAD

MALÍŘI PODĚBRAD

K aktuální výstavě Poděbrady (jako) malované v Polabském muzeu

celý článek >>>

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Událostí v padesátileté historii Divadelního spolku Vojan se stala beseda s hereckými osobnostmi.

celý článek >>>

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Mezi stálice amatérské divadelní scény patří poděbradský Divadelní spolek Jiří. Pravidelně připravuje kvalitní inscenace pro velké i malé diváky. Organizuje celostátní přehlídku ochotnických souborů FEMAD, ale i jinak obohacuje kulturní život města. Zejména o plánech pro letošní rok hovoří předsedkyně spolku Nataša Doležalová.

celý článek >>>

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

Jitka Karbulková, ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady / Vladimíra Zemánková, vedoucí Městské knihovny Poděbrady / Hana Janiššová, ředitelka Základní umělecké školy Otakara Vondrovice Poděbrady

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY