Na GlorietFestu panovala skvělá nálada

 

Bohatý program pro všechny generace opět nabídl multižánrový a rodinný festival.


glorietDalší ročník festivalu GlorietFest se konal v areálu zahrady poděbradského Farního sboru Českobratrské církve evangelické. „Už dříve se podařilo uspořádat několik benefičních koncertů ve prospěch opravy Glorietu. Za velice důležitou považuji skutečnost, že tato záležitost spojuje mnohé poděbradské občany, ať už do církve patří nebo nepatří,“ uvedl evangelický farář Martin Fér. Vyhlídkový altán Gloriet byl postaven v první polovině 19. století na terase na Labském nábřeží. A právě sbor je vlastníkem této kulturní památky a na její rekonstrukci už nějakou dobu obstarává finanční prostředky. „V loňském roce proběhla první etapa oprav, altán je staticky zabezpečen, dostal nové omítky. Ovšem před námi je další etapa týkající se opěrných zdí, které se musí zbavit vlhkosti a izolovat. A důležitá je i oprava schodiště. Buď se to podaří ještě letos, anebo v příštím roce. Naplánována je i třetí etapa oprav a ta se týká všech přilehlých teras, které plánujeme zpřístupnit veřejnosti. Při realizování našeho záměru nám pomohlo hodně lidí, svůj podíl má stát, kraj, Lesy ČR, Nadace OF a řada dalších dárců, opravdu všem i touto cestou moc děkujeme,“ doplnil Martin Fér.


tamburasiPřevážně hudební program zahájili za slušného zájmu veřejnosti v sobotu 22. září Poděbradští tamburaši, posluchačům nabídli několik originálních chorvatských melodií a upravených českých písniček. Zpěvačka Zuzana Janiššová si zase připravila projekt Osvobozené duše. Za doprovodu klávesisty Šimona Greška zazněly známé písně legendárního Osvobozeného divadla. Pro dětské diváky byla nachystána pohádka, představila se kapela Fake Band z místní Základní umělecké školy. Zájem vzbudila i fundovaná přednáška historičky Petry Loučové o architektu Bohumíru Kozákovi. Tento představitel funkcionalismu je kromě jiného i autorem projektu poděbradské Radiotelegrafní vysílací stanice a zdejší evangelické fary. Večerní program nabídl vystoupení skupin Monogram, Squadra Sua: Bomberos, Flat Fly, Lipno a Privulovič Band. Všechna vystoupení se setkala s příznivým ohlasem.

 

Výtěžek akce činí zhruba 35 tisíc korun. Na opravy altánu lze přispět i dárcovskou SMS, DMS GLORIET 30 / DMS GLORIET  60 / DMS GLORIET 90 na telefonní číslo 87 777.

 

Text a foto: Milan Čejka

(4. 10. 2018)

 


PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

PhilHarmonia Oktet nabídl klasiku

Společnost Otakara Vondrovice nachystala čtvrtý abonentní koncert pětadvacáté koncertní sezony.

celý článek >>>

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Jaroslav a Helena Vondruškovi: padesát let s Vojanem

Na počátku byla… gymnastika. Potom Popelka a teprve o několik let později, v únoru 1969, vznikl Divadelní soubor Vojan Libice na Cidlinou. Co ta gymnastika na začátku? Vše se dozvíte z vyprávění výjimečného divadelního páru, režiséra, herce a letitého předsedy spolku Jaroslava Vondrušky a jeho manželky, herečky Heleny, kteří u toho všeho byli.

celý článek >>>

MALÍŘI PODĚBRAD

MALÍŘI PODĚBRAD

K aktuální výstavě Poděbrady (jako) malované v Polabském muzeu

celý článek >>>

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Do křesla pro hosta usedl Tomáš Töpfer

Událostí v padesátileté historii Divadelního spolku Vojan se stala beseda s hereckými osobnostmi.

celý článek >>>

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Vážíme si každého diváka, říká Nataša Doležalová

Mezi stálice amatérské divadelní scény patří poděbradský Divadelní spolek Jiří. Pravidelně připravuje kvalitní inscenace pro velké i malé diváky. Organizuje celostátní přehlídku ochotnických souborů FEMAD, ale i jinak obohacuje kulturní život města. Zejména o plánech pro letošní rok hovoří předsedkyně spolku Nataša Doležalová.

celý článek >>>

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

Jitka Karbulková, ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady / Vladimíra Zemánková, vedoucí Městské knihovny Poděbrady / Hana Janiššová, ředitelka Základní umělecké školy Otakara Vondrovice Poděbrady

celý článek >>>

Divadlo opět rozezněla krásná hudba

Divadlo opět rozezněla krásná hudba

První letošní, ale v pořadí již třetí abonentní koncert této sezony, připravila Společnost Otakara Vondrovice.

celý článek >>>

Za vším hledej sousedku

Za vším hledej sousedku

Poslední lednový den přivezli „Bezruči“ neboli Divadlo Petra Bezruče z Ostravy v rámci abonentních představení do lázeňského města Maryšu a s ní i mladého herce, Poděbraďáka Vojtěcha Říhu, v roli Francka.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY