Na GlorietFestu panovala skvělá nálada

 

Bohatý program pro všechny generace opět nabídl multižánrový a rodinný festival.


glorietDalší ročník festivalu GlorietFest se konal v areálu zahrady poděbradského Farního sboru Českobratrské církve evangelické. „Už dříve se podařilo uspořádat několik benefičních koncertů ve prospěch opravy Glorietu. Za velice důležitou považuji skutečnost, že tato záležitost spojuje mnohé poděbradské občany, ať už do církve patří nebo nepatří,“ uvedl evangelický farář Martin Fér. Vyhlídkový altán Gloriet byl postaven v první polovině 19. století na terase na Labském nábřeží. A právě sbor je vlastníkem této kulturní památky a na její rekonstrukci už nějakou dobu obstarává finanční prostředky. „V loňském roce proběhla první etapa oprav, altán je staticky zabezpečen, dostal nové omítky. Ovšem před námi je další etapa týkající se opěrných zdí, které se musí zbavit vlhkosti a izolovat. A důležitá je i oprava schodiště. Buď se to podaří ještě letos, anebo v příštím roce. Naplánována je i třetí etapa oprav a ta se týká všech přilehlých teras, které plánujeme zpřístupnit veřejnosti. Při realizování našeho záměru nám pomohlo hodně lidí, svůj podíl má stát, kraj, Lesy ČR, Nadace OF a řada dalších dárců, opravdu všem i touto cestou moc děkujeme,“ doplnil Martin Fér.


tamburasiPřevážně hudební program zahájili za slušného zájmu veřejnosti v sobotu 22. září Poděbradští tamburaši, posluchačům nabídli několik originálních chorvatských melodií a upravených českých písniček. Zpěvačka Zuzana Janiššová si zase připravila projekt Osvobozené duše. Za doprovodu klávesisty Šimona Greška zazněly známé písně legendárního Osvobozeného divadla. Pro dětské diváky byla nachystána pohádka, představila se kapela Fake Band z místní Základní umělecké školy. Zájem vzbudila i fundovaná přednáška historičky Petry Loučové o architektu Bohumíru Kozákovi. Tento představitel funkcionalismu je kromě jiného i autorem projektu poděbradské Radiotelegrafní vysílací stanice a zdejší evangelické fary. Večerní program nabídl vystoupení skupin Monogram, Squadra Sua: Bomberos, Flat Fly, Lipno a Privulovič Band. Všechna vystoupení se setkala s příznivým ohlasem.

 

Výtěžek akce činí zhruba 35 tisíc korun. Na opravy altánu lze přispět i dárcovskou SMS, DMS GLORIET 30 / DMS GLORIET  60 / DMS GLORIET 90 na telefonní číslo 87 777.

 

Text a foto: Milan Čejka

(4. 10. 2018)

 


Ivo Jahelka vystoupí 23. 11. od 19.00 pro Respondeo v nymburském Kokosu

Ivo Jahelka vystoupí 23. 11. od 19.00 pro Respondeo v nymburském Kokosu

Známý advokát a folkový písničkář koncertoval pro Respondeo u příležitosti jeho desátého výročí, nyní se po pěti letech vrací.

celý článek >>>

Sochařské rozjímání

Sochařské rozjímání

Stalo se to už dávno, ale myslím si, že se to stává i dnes často těm z nás, kteří tvoří a chtějí zachytit alespoň malý okamžik života v hlíně, kameni, na plátně, na papíře, ...

celý článek >>>

David Exner: Památník? Intenzivní, ale krásná práce!

David Exner: Památník? Intenzivní, ale krásná práce!

Ve středu 24. října ve čtyři hodiny odpoledne byl před budovou Základní školy T. G. Masaryka veřejnosti představen památník ke 100. výročí vzniku Československa, jehož autorem je poděbradský výtvarník David Exner.

celý článek >>>

Gloriet během tří let

Gloriet během tří let

Psal se rok 2015, měsíc říjen. Pro mě byl výjimečný v tom, že jsme se dohodli s farářem evangelické církve Martinem Férem na vystoupení Poděbradských tamburašů v prostorách jejich církevní modlitebny.

celý článek >>>

Vzpomínka na profesora Jiřího Navrátila

Vzpomínka na profesora Jiřího Navrátila

První abonentní koncert nastávající sezony přichystala Společnost Otakara Vondrovice.

celý článek >>>

Chceme vybudovat moderní výstavní síň, říká Vojtěch Odcházel

Chceme vybudovat moderní výstavní síň, říká Vojtěch Odcházel

Začátkem léta se pro veřejnost opět otevřela lázeňská Galerie Ludvíka Kuby. O změnách v tomto výstavním prostoru a směřování galerie hovoří její ředitel Vojtěch Odcházel.

celý článek >>>

Libický divadelní festival je za dveřmi

Libický divadelní festival je za dveřmi

V sobotu 6. října začne 17. ročník přehlídky Libický divadelní podzim. O přípravách hovoří jeho hlavní organizátor Tomáš Čivrný.

celý článek >>>

Divadelní všehochuť se značkou FEMAD

Divadelní všehochuť se značkou FEMAD

V polovině září se uskutečnil již 47. ročník Festivalu mladého amatérského divadla, který v Divadle Na Kovárně představil osmičku souborů z celé republiky. Deváté představení v provedení ochotníků z Úpice se uskutečnilo na druhém zámeckém nádvoří.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY