Otevření T-clubu v městské knihovně

 

Požádali jsme vedoucí Městské knihovny Poděbrady Vladimíru Zemánkovou a pracovníka knihovny Lukáše Matúška, aby čtenářům PN sdělili informace o nově otevíraném klubu pro mládež.


t-club„Díky naší dlouholeté knihovnické praxi zjišťujeme, že rozdělení čtenářů na děti a dospělé nestačí. Je tu početná skupina mladých, kteří ještě nedosáhli plnoletosti, a přitom už se necítí být dětmi. Právě pro ně v Městské knihovně Poděbrady na Jiřího náměstí otevíráme nový, tak zvaný T-club (z anglického teens club = klub dospívajících). Víme, že pole jejich zájmů přesahuje naši dosavadní knihovní nabídku, proto jsme se snažili těmto potřebám uzpůsobit podmínky T-clubu. Zájemci zde kromě klasických knihovních regálů s literaturou pro náctileté a s komiksy najdou stolní fotbálek, Xbox plus pohybový a zvukový senzor Kinect, k dispozici bude nejen připojení na WiFi, ale i klasická televize a různé druhy deskových her včetně šachů,“ řekli na úvod rozhovoru Vlaďka Zemánková a Lukáš Matúšek.

Kdo přesně bude mít do klubu přístup?

V klubu uvítáme mládež ve věku 14 až 17 let a podmínkou vstupu bude přirozeně platný čtenářský průkaz.

Na kdy je naplánováno otevření klubu?

Otvíráme ve čtvrtek 21. září ve 13 hodin. Provoz klubu zahájíme turnajem ve stolním fotbálku a Xboxu. Další dny bude otevřeno stejně jako v dětském oddělení, kromě středy, kdy bude T-club zavřený. Naše aktivity mohou čtenáři sledovat na Facebooku i na nových webových stránkách knihovny (www.knihovnapodebrady.cz). Vítáme nápady, s kterými naši mladí uživatelé budou přicházet, a věříme, že se jim v jejich novém knihovním prostředí, určeném nejen pro tiché čtení, ale především pro volnočasové aktivity, bude líbit. Ostatně naše nabídka zní: „Jaké si to uděláte, takové to budete mít.“

Chcete k provozu T-clubu ještě něco dodat?

V plánu máme různé workshopy a dílny, jejichž náplň přizpůsobíme poptávce, orientačně by se mohlo jednat třeba o kreslení komiksů, recykliteraturu nebo kreslení mandal. Chceme vytvořit místo nejen pro relaxaci, ale i aktivní setkávání s mnoha možnostmi interaktivního vyžití.

Přejeme vám radostnou spolupráci s mladými uživateli T-clubu a budeme se těšit na další zprávy o tomto nově vzniklém netradičním knihovním oddělení.

Text a foto: Městská knihovna Poděbrady

 


Libický divadelní festival je za dveřmi

Libický divadelní festival je za dveřmi

V sobotu 6. října začne 17. ročník přehlídky Libický divadelní podzim. O přípravách hovoří jeho hlavní organizátor Tomáš Čivrný.

celý článek >>>

Divadelní všehochuť se značkou FEMAD

Divadelní všehochuť se značkou FEMAD

V polovině září se uskutečnil již 47. ročník Festivalu mladého amatérského divadla, který v Divadle Na Kovárně představil osmičku souborů z celé republiky. Deváté představení v provedení ochotníků z Úpice se uskutečnilo na druhém zámeckém nádvoří.

celý článek >>>

Pěvecký sbor GJP a Collegium 2010 zpívaly na Soundtracku 2018

Pěvecký sbor GJP a Collegium 2010 zpívaly na Soundtracku 2018

Cesta od prvního nahlédnutí do partitury až po závěrečný nedělní koncert ve velké koncertní hale u Jezera byla vskutku dobrodružná.

celý článek >>>

Ohlédnutí za koncem léta v Galerii G18

Ohlédnutí za koncem léta v Galerii G18

Na přelomu srpna a září se v poděbradské Galerii G18 uskutečnila série několika kulturních akcí.

celý článek >>>

Galerie nabízí současné moderní umění

Galerie nabízí současné moderní umění

Nově upravený multifunkční prostor Galerie Ludvíka Kuby přivítal výstavu nazvanou Forman-Milkov.

celý článek >>>

KafíčkoTEK na tři dny ovládl lázeňský park

KafíčkoTEK na tři dny ovládl lázeňský park

V prostoru před kavárnou Kafíčko v ulici Na Valech se o posledním červencovém víkendu uskutečnil již šestý ročník multižánrového rodinného hudebního festivalu zvaný KafíčkoTEK.

celý článek >>>

Krátká vzpomínka …

Krátká vzpomínka …

V letošním horkém létě, v bezstarostných dnech strávených u vody, by nemělo zapadnout jedno smutné jubileum. Před 20 lety – dne 11. července 1998 – zemřel poděbradský probošt, pan František Lukeš.

celý článek >>>

Za Jiřím Navrátilem

Za Jiřím Navrátilem

21. června tohoto roku zaznamenala poděbradská kulturní veřejnost velikou ztrátu: ve věku nedožitých 92 let nás po krátké nemoci navždy opustil čestný občan města Poděbrady profesor Jiří Navrátil. Nejen v našem městě, ale i v okolí je desítky let znám jako ctitel a šiřitel všeho, co souvisí s vážnou, v jeho terminologii krásnou, hudbou. Jeho celoživotní zájmy však byly daleko širší, takže byl žijícím obrazem starých českých kantorů a vlastenců, kteří podle četných pramenů v obrozeneckém období kultivovali své okolí i mimo školní lavice.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY