Abeceda peněz

 

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.


V projektu se děti naučí, jak správně pracovat s penězi. Jako první jsme začátkem února navštívili Českou spořitelnu v Poděbradech, kde nás přivítala paní manažerka projektu, seznámila nás s vedením místní pobočky a podrobněji přiblížila projekt. Součástí návštěvy byla exkurze samotné pobočky. Třída se rozdělila na menší skupinky a ty v doprovodu paní ředitelky, zástupkyně a manažerky projektu prošly důležitá a pro veřejnost nepřístupná místa. Viděli jsme bezpečnostní skříňky, půl milionu korun v bankovkách, stroj na přepočítávání peněz, různé druhy bankovek. Také jsme si vyzkoušeli vložit kartu do bankomatu a zadat PIN. Dostali jsme v sáčku koruny, provedli jsme odhad, pak jsme je spočítali. Stoprocentní kontrolu jsme provedli pomocí počítacího stroje. Po návratu do jednací místnosti jsme oficiálně založili naši firmu Kutilové. Paní ředitelka firmy s finančním ředitelem převzali půjčku 3 000 korun na nákup materiálu pro naše výrobky, které se budou prodávat na jarmarku. Půjčku musíme později vrátit. Ve firmě jsme si kromě hlavních pozic zvolili také manažery skupin, které se starají o různé druhy výrobků. Ve škole jsme se rozdělili do několika skupin, které spadají pod daného manažera, a začali jsme plánovat samotný jarmark a výrobu produktů. Vydělané peníze chceme použít na třídní výlet a část peněz darovat na dobrou věc. Rodiče i učitelé nám také přislíbili pomoc. Pozvánku jsme vytvořili na hodinách ICT. Paní ředitelka České spořitelny nám přislíbila pomoci s tiskem, my pak musíme pozvánky roznést a dodělat některé výrobky a drobnosti.

 

Doufáme, že se na náš Velikonoční jarmark přijdete podívat v pondělí 8. 4. 2019 do České spořitelny na Riegrově náměstí v Poděbradech od 14.00 do 17.00  hod. Těšíme se na vás!


Text: žáci 5. C, Mgr. Jan Froněk

(21. 3. 2019)

 

jarmark

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY