Abeceda peněz

 

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.


V projektu se děti naučí, jak správně pracovat s penězi. Jako první jsme začátkem února navštívili Českou spořitelnu v Poděbradech, kde nás přivítala paní manažerka projektu, seznámila nás s vedením místní pobočky a podrobněji přiblížila projekt. Součástí návštěvy byla exkurze samotné pobočky. Třída se rozdělila na menší skupinky a ty v doprovodu paní ředitelky, zástupkyně a manažerky projektu prošly důležitá a pro veřejnost nepřístupná místa. Viděli jsme bezpečnostní skříňky, půl milionu korun v bankovkách, stroj na přepočítávání peněz, různé druhy bankovek. Také jsme si vyzkoušeli vložit kartu do bankomatu a zadat PIN. Dostali jsme v sáčku koruny, provedli jsme odhad, pak jsme je spočítali. Stoprocentní kontrolu jsme provedli pomocí počítacího stroje. Po návratu do jednací místnosti jsme oficiálně založili naši firmu Kutilové. Paní ředitelka firmy s finančním ředitelem převzali půjčku 3 000 korun na nákup materiálu pro naše výrobky, které se budou prodávat na jarmarku. Půjčku musíme později vrátit. Ve firmě jsme si kromě hlavních pozic zvolili také manažery skupin, které se starají o různé druhy výrobků. Ve škole jsme se rozdělili do několika skupin, které spadají pod daného manažera, a začali jsme plánovat samotný jarmark a výrobu produktů. Vydělané peníze chceme použít na třídní výlet a část peněz darovat na dobrou věc. Rodiče i učitelé nám také přislíbili pomoc. Pozvánku jsme vytvořili na hodinách ICT. Paní ředitelka České spořitelny nám přislíbila pomoci s tiskem, my pak musíme pozvánky roznést a dodělat některé výrobky a drobnosti.

 

Doufáme, že se na náš Velikonoční jarmark přijdete podívat v pondělí 8. 4. 2019 do České spořitelny na Riegrově náměstí v Poděbradech od 14.00 do 17.00  hod. Těšíme se na vás!


Text: žáci 5. C, Mgr. Jan Froněk

(21. 3. 2019)

 

jarmark

 


Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

V Luxoru dodržují staročeské tradice

V Luxoru dodržují staročeské tradice

K mnohaletým a oblíbeným zvyklostem v poděbradském Domově pro seniory Luxor patří staročeská zabíjačka s hudbou, písničkami a společným zpěvem.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

Starosta Červinka: Smekám před vámi!

Starosta Červinka: Smekám před vámi!

O tom, že se v pátek 8. února dopoledne v Domě dětí a mládeže Symfonie koná něco výjimečného, svědčily zcela zaplněné kolostavy u vchodu a příjemný hlahol, který se linul z velkého sálu. Na 245 členů poděbradské Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami (ZO SPCCH) se zde sešlo na své výroční schůzi.

celý článek >>>

Litevský diplomat navštívil seniory a studenty

Litevský diplomat navštívil seniory a studenty

Do Domova pro seniory Luxor zavítal osmého února mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Litevské republiky v České republice Edvilas Raudonikis s doprovodem.

celý článek >>>

Oblastní charita Kutná Hora děkuje…

Oblastní charita Kutná Hora děkuje…

…organizátorům, asistentům v obcích, vedoucím skupin, koledníkům, všem ostatním pomocníkům a štědrým dárcům Tříkrálové sbírky 2019! Její výtěžek v Poděbradech činí 28 776 korun.

celý článek >>>

Sportovní aktivity žáků ZŠ T. G. Masaryka

Sportovní aktivity žáků ZŠ T. G. Masaryka

Současným trendem je specializace sportů už u dětí v předškolním a mladším školním věku. Na ZŠ T. G. Masaryka naopak nabízíme všem žákům rozmanité sportovní činnosti. Novinkou v letošním školním roce je nepovinný předmět všestranná tělesná výchova.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY