Běh číšníků vyhráli poděbradští kuchaři!

 

Ve středu 22. dubna se už podeváté otevřely brány Kongresového centra Lázeňská Kolonáda všem příznivcům gastronomie.


gastro 2015Letošního ročníku soutěže Gastro Poděbrady se zúčastnilo dvanáct škol z Čech a Slovenska, celkový počet soutěžících byl 75! Záštitu nám v tomto roce poskytla senátorka Emilie Třísková, která na závěr akce s milým úsměvem předala ceny úspěšným soutěžícím, dalšími významnými hosty byli mimo jiných hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, starosta Poděbrad Ladislav Langr a Václav Šmíd, odborný poradce filmu Obsluhoval jsem anglického krále.

Kuchaři měli za úkol připravit rautovou mísu pro šest osob na téma „Nahlédněte okénkem zdravé výživy“. Všechny výrobky vypadaly velice lákavě a porota měla těžké rozhodování. Nejdůležitějším faktorem byla ve výsledku samozřejmě chuť, a tak zaslouženě vyhrála se svými rybími specialitami SŠ technická a řemeslná Nový Bydžov. Cukráři upekli svatební dort a před zraky veřejnosti předvedli výrobu hlavní ozdoby, která na něm byla použita. I v této kategorii to byl těžký boj a vítězně z něj vyšlo naše poděbradské učiliště, které zastupovala Eliška Bramborová a Miloš Havelka. Týmy číšníků prostřely slavnostní stoly na téma „Za hranicemi všedních dnů – dovolená“. Jako nejlepší ohodnotili porotci tabuli v japonském stylu, se kterou do Poděbrad přijela SOŠ a SOU Městec Králové.

V hlavním sále se odehrál několikahodinový maraton devětadvacítky barmanů. Ti museli umíchat čtyři porce dlouhého fantazijního nápoje, jehož povinnou součástí byla Pražská vodka. Technickou i chuťovou komisi potěšila stále se zvyšující úroveň soutěžících a nakonec si pohár pro vítěze odnesla Bára Pekárková opět z naší „knedlíkárny“.

Poslední soutěžní disciplínou byl běh číšníků na lázeňské kolonádě, který se uskutečnil za hlasité podpory přihlížejících. I tady vyšla z boje vítězně poděbradská škola, a to kuchařská dvojice Tomáš Svoboda a Michal Filipčík.

Soutěž proběhla ve velice milé a přátelské atmosféře, návštěvníci plnili sál po celý den. V rámci doprovodného programu si mohli kupříkladu vyzkoušet, zda poznají netradiční koření, které jim předkládal známý kuchař amatér Láďa Hruška. Celý realizační tým už spřádá plány na příští jubilejní desátý ročník. Těšte se, opět se bude na co dívat.

Text: Ivona Hrabětová, SOU společného stravování Poděbrady
Foto: Anna Hrabětová

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY