Beseda s redaktorkou Leou Surovcovou o pravdě a lži

 

V rámci projektu Týdny mediálního vzdělávání – Na pravdě záleží, který se uskutečnil po celém Česku v květnu a červnu, navštívila televizní reportérka Lea Surovcová žáky 3. ročníků Střední zemědělské školy a Střední odborné školy v Poděbradech.


surovcovaSetkání proběhlo v pátek dopoledne 16. června ve školní aule a hlavním tématem byla pravda a její zveřejňování v médiích. Reportérka domácí redakce České televize a moderátorka pořadu Dobré ráno Lea Surovcová, která se zabývá především sociální problematikou, menšinami a zdravotnictvím, se nejprve žáků zeptala, jak sami vnímají uveřejňování informací v médiích. Následně vysvětlila, jak v tomto ohledu funguje veřejnoprávní televize a co jsou nejčastější výtky, které její pracovníci slýchají od konkurence, poté přiblížila vlastní profesi. I přes počáteční nesmělost chlapců a dívek se nakonec rozproudila debata o tématech, která žáky oboru veřejnoprávní činnosti a veterinářství zaujala, jako například nelegální množírny psů, demonstrace, týrání zvířat a koní. Padaly také dotazy na profesní a kariérní růst přednášející, její jazykové schopnosti, pocity na demonstracích a nejzajímavější okamžiky, které ve své práci zažila. Redaktorka mimo jiné zmínila reportáž s neonacisty ve Šluknovském výběžku, kdy seděla v zamčeném autě, demonstranti na ni útočili a jí nezbylo, než udělat živý vstup telefonátem, který byl později v médiích popřen jako nahraný a nepravdivý. Z přednášky se nakonec stal příjemný dialog mezi žurnalistkou a středoškoláky, ve kterém se probralo mnoho rozličných námětů.


Pro úplnost zbývá dodat, že Týdny mediálního vzdělávání jsou součástí jednoho z programů humanitární a vzdělávací organizace Člověk v tísni s názvem „Jeden svět na školách“, jenž od roku 2001 přispívá k výchově mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe.


Text a foto: Kateřina Vaněčková

 


Stařenky a staříci v akci

Stařenky a staříci v akci

Domnívám se, že o seniorech je všeobecně známo, že nemají čas a mají-li možnost, umí se bavit, zabavit i pobavit sami. Pokud se najde ještě někdo o tom pochybující, nechť čte dál.

celý článek >>>

Den Zvířat

Den Zvířat

Srdečně zveme na program určený pro žáky MŠ a prvního stupně ZŠ.

celý článek >>>

Tolik hub, až oči přecházely…

Tolik hub, až oči přecházely…

Ve dnech 16. a 17. září se v Poděbradech uskutečnila výstava hub s odborným výkladem. Pořádal ji místní spolek houbařů v jednom ze salonků restaurace Srdeční záležitost.

celý článek >>>

EKO Gymnázium přivítalo již popětadvacáté nové studenty!

EKO Gymnázium přivítalo již popětadvacáté nové studenty!

Dvacátý pátý školní rok ve své historii zahájila škola EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady.

celý článek >>>

Školní ekologická zahrada vzdělává

Školní ekologická zahrada vzdělává

O otevření školní ekologické zahrady zemědělské školy v Poděbradech jsme informovali v minulosti již několikrát. Při jejím budování jsme počítali s využitím prostorů pro výuku našich žáků, ale také pro vzdělávání ostatních skupin včetně veřejnosti.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě: Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

Sociální oblast ve městě: Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

Od 15. září letošního roku je občanská poradna díky příspěvku města otevřená dvakrát měsíčně, první a třetí pátek v měsíci od 9 do 12 hodin.

celý článek >>>

Otevření T-clubu v městské knihovně

Otevření T-clubu v městské knihovně

Požádali jsme vedoucí Městské knihovny Poděbrady Vladimíru Zemánkovou a pracovníka knihovny Lukáše Matúška, aby čtenářům PN sdělili informace o nově otevíraném klubu pro mládež.

celý článek >>>

Poděbradští senioři tancovali u Zlaté kapličky

Poděbradští senioři tancovali u Zlaté kapličky

Poděbradský Soubor country tanců při Základní organizaci Svazu postižených civilizačními chorobami vystoupil v Praze v rámci vernisáže Putovní výstavy Národní kroniky.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY