Český kuchař zvítězil na Slovensku!

 

Již po deváté se letos vypravili žáci z naší školy do slovenské Rimavské Soboty na soutěž Fourfest Euroakademik Gastro, mezinárodní mistrovství Banskobystrického kraje.


kuchar souTuto akci pořádá naše partnerská škola SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota pro střední odborné školy z Polska, Maďarska, Česka a Slovenska. Reprezentovat naši školu jel Daniel Dbalý v oboru kuchař a Marie Krátká s Michaelou Foučkovou v oboru barman. Doprovodil je odborník na slovo vzatý pan Radoslav Číla společně s paní ředitelkou Helenou Klimešovou.


Prvním kláním byla soutěž v pečení bramboráků, které se účastnily všechny školy bez ohledu na jejich zaměření. S naším týmem se postavila k pánvi i paní ředitelka a šlo jí to pěkně od ruky. Za speciální bramborovo-celerové placky jsme získali 4. místo, ale podle délky fronty u našeho stánku chutnaly nejvíc.

 

Potom už došlo na odborné soutěže. Kuchař Daniel Dbalý (na snímku) doslova uchvátil porotu svým grilovaným špalíčkem z vepřové panenky se zeleným chřestem a dýňovo-batátovým pyré a získal úžasné 1. místo. Barmanky se také na pódiu neztratily a se svými koktejly získaly ve velké konkurenci 5. a 6. místo.


Výprava na Slovensko byla pro nás velmi úspěšná a cenné zkušenosti, které soutěžící nasbírali, jim už nikdo nevezme. Moc děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci školy.

 


Text a foto: Ivona Hrabětová za SOU společného stravování Poděbrady

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY