Čtyři dny s EDISONEM

 

V týdnu od 29. ledna do 1. února se na našem učilišti uskutečnil další ročník projektu EDISON. To znamená, že nás navštívilo 6 zahraničních studentů z různých částí světa (tentokrát z Číny, Kyrgyzstánu, Kolumbie, Indonésie, Brazílie a Itálie) a strávili týden komunikací a výukou našich žáků v anglickém jazyce.


edisonO původu letošních stážistů svědčila i jejich trochu nezvyklá křestní jména: Jinxu, Adelina, Ivan, Rafky, Renata, Melissa. Pomocí prezentací v anglickém jazyce nás seznámili s kulturou a stravováním své země a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o místech, která jsou nám velmi vzdálená. Jedno odpoledne bylo věnováno praktickým ukázkám z národní gastronomie jednotlivých zemí. A bylo skutečně co ochutnávat…


Adelina připravila národní specialitu Kyrgyzstánu, která se jmenuje Katana, což je zvláštní smažená placka z listujícího těsta se zelenou cibulkou, dále nás čekaly špagety skutečně „po italsku“, indonéské Mie Goreng, Guiso z Kolumbie a brazilský čokoládový dezert Brigadero.


Společně jsme trávili i volný čas – prohlídkou poděbradských skláren byli naši hosté nadšeni, ale Kutná Hora jim doslova učarovala. Zahráli jsme si i stolní hry, bowling a prošli se naším krásným lázeňským městem.


Rozloučení se stážisty proběhlo velmi přátelsky s přáním, aby se jim i na dalších místech jejich působení líbilo a nezapomněli na nás a naše krásné Poděbrady.


Text: Mgr. Ladislava Vaňková, zástupkyně ředitelky SOU společného stravování Poděbrady
Foto: Archiv SOU společného stravování Poděbrady

(15. 2. 2018)

 


Matematika ve středověké Evropě

Matematika ve středověké Evropě

Dlouholetá spolupráce kolektivu vyučujících z MFF UK, FD ČVUT v Praze, VŠE v Praze a ÚJOP UK vyústila ve dvouletou intenzívní práci nad matematicko-historickým tématem, který v podobě knižního titulu dosud chyběl na pultech českých knihkupectví.

celý článek >>>

Střelecké klání

Střelecké klání

Již počtvrté jsme se zúčastnili střelecké soutěže pro žáky 7. ročníků základních škol, kterou pořádá Letecký klub generála Karla Mrázka.

celý článek >>>

Deváťáci na Hvaru

Deváťáci na Hvaru

Je již tradicí, že žáci 9. tříd Základní školy Václava Havla v Poděbradech jezdí na konci své školní docházky na zahraniční výjezd k moři. Letos jsme se podívali na malebný chorvatský ostrov Hvar.

celý článek >>>

Za němčinou do Berlína

Za němčinou do Berlína

Jako každý rok i letos se žáci naší ZŠ Václava Havla, kteří se učí německý jazyk, vydali na dvoudenní zahraniční poznávací exkurzi, jejímž cílem se protentokrát stalo hlavní město Německa.

celý článek >>>

Poděbrady sportovní 2018

Poděbrady sportovní 2018

DDM Symfonie, Poděbradská sportovní, s. r. o., a radní Mgr. Jindra Dlabová společně naplánovaly a v současnosti organizují akci s názvem Poděbrady sportovní 2018 na podporu pohybu a sportování dětí a mládeže v našem městě. Záměr má dvě části, a to pro školy a pro veřejnost.

celý článek >>>

Konference na „hotelovce“

Konference na „hotelovce“

Ve dnech 15. až 17. května bylo na naší škole rušno. Popravdě i ve dnech předcházejících a následujících, protože naše škola přece nikdy nespí…

celý článek >>>

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad přivítali v Poděbradech skupinu 23 středoškolských studentů z východofrancouzského města Brochon.

celý článek >>>

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

Poděbradská Hotelová škola si v roce 2018 připomene padesát let od svého založení.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY