Dárci krve obdrželi plakety a Zlaté kříže

 

Klub dárců krve při oblastním spolku Českého červeného kříže Nymburk se sídlem v Poděbradech připravil pro bezpříspěvkové dárce krve setkání v hotelu Bílá růže.


darciSlavnost byla spojená s předáním několika ocenění. Zlatou medaili prof. MUDr. Jana Janského za dovršení 40 odběrů krve obdrželo 14 dárců nymburského regionu. Patří mezi ně i dva Poděbraďáci, Zdeněk Kikuš a Stanislav Stejskal. Sedmičce dárců pak pořadatelky předaly Zlatý kříž III. stupně, ocenění mají za sebou 80 odběrů. Mezi těmito vyznamenanými nechyběl Petr Petráň z Poděbrad (na snímku).


„Dovolte, abych poděkoval všem dárcům krve, protože krev je stále nejcennější tekutinou na světě. Ačkoliv věda a medicína činí nesmírné pokroky, krev nedokážeme nahradit. Jejím darováním vlastně vstupujete do procesu, který se týká záchrany mnohých lidských životů. Zároveň děkuji vedení klubu za dlouholetou a obětavou činnost,“ připomněl ve svých slovech přítomný nymburský starosta Pavel Fojtík. Na závěr příjemného odpoledne bylo pro dárce připraveno občerstvení a drobné dárky.


Slavnost se uskutečnila za přispění řady sponzorů zmíněného Klubu dárců krve. Patří mezi ně: Sklárny Bohemia Poděbrady; Drogerie Martina Votíková, Poděbrady; Česká spořitelna, pobočka Nymburk; Artcristal Bohemia, Poděbrady; Ing. Václav Hlavatý – Akumay, Poděbrady; Barvy – Drogerie – Miloslav Dlask, Poděbrady; Blažek Glass, Poděbrady; Racionální výživa Jiřka, Poděbrady; Optic studio by Vlaďka Vlková, Poděbrady; Zlatnictví a klenotnictví Gabriela Russé, Nymburk; Jednota – Spotřební družstvo v Nymburce.


Text a foto: Milan Čejka

 


Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole Václava Havla

Z dění na Základní škole Václava Havla

Oscarové filmy poprvé / Pasování na čtenáře

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY