Dětský klub a další služby našeho centra

 

Dětský klub je jednou z mnoha aktivit nymburského Centra pro všechny, konkrétně se jedná o součást jeho projektu „Centrum pracujícím rodičům Nymburska“, registrační č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_013/0000275, který je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR. Během školního roku klub zdarma podporuje rodiče tím, že pečuje o jejich děti v době, kdy pracují a do práce dojíždějí.


detsky klub NbkDětský klub (DK) je určen pro kluky a holčičky z Nymburska a okolí na prvním stupni základní školy (1.–5. třída ZŠ), jeho kapacita je 30 dětí. V provozu je od září loňského roku ve všední dny od 12 do 18 hodin v prostorách nymburského Mezinárodního skautského střediska Tortuga a také tento školní rok je tu pro vás. Děti se po skončení vyučování shromáždí před místními ZŠ Tyršova, Komenského a R.A.F. Nymburk, následně je pečující osoba odvede do MSS Tortuga. Péče o děti se odehrává v prostorách a na zahradě střediska, kde je k dispozici keramická dílna. Od února jsme rozšířili základnu DK o novou klubovnu na ulici Palackého 449 v Nymburce, v blízkosti ZŠ Komenského. Každý měsíc v DK probíhá animační program – bublinková show, indiánské bubnování, divadýlko aj. Kvalita péče o děti je zabezpečena 2 pečujícími osobami a 2 asistenty pro venkovní aktivity. Klub mohou rodiče využívat denně, ale také třeba jen jeden den v týdnu.


Další aktivitou uvedeného projektu jsou příměstské tábory. O letních prázdninách proběhlo hned 7 turnusů, kterých se účastnily i tři děti s hendikepem. Program tábora byl vždy tematický a na tomto základě proběhl i výběr animačního programu. Dále byl program naplněn aktivitami v klubovnách, na přilehlé zahradě, procházkami po okolí a také celodenním výletem do zajímavých míst (Fajn Park Chlumec nad Cidlinou, ZOO Chleby, Staré Hrady aj.). Příměstské tábory proběhnou také o jarních a letních prázdninách 2018.


Vedle Dětského klubu nymburské Centrum pro všechny nabízí celou řadu volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením i bez něj. Volnočasové kroužky – výtvarné, pohybové, praktické (Tvořeníčko, Cvičeníčko, Keramika), jejichž cílem je podpořit rozvoj jemné motoriky, koordinaci ruky a oka, ale i sociální dovednosti vašeho dítka v kolektivu vrstevníků. Hernu a hřiště, kam si můžete přijít pohrát. Volnočasový klub Šikulka, který je alternativou mateřské školky. Jednorázové akce – párty, dny pro veřejnost. Víkendové integrační aktivity – tvořivé dny a výlety, pobytové víkendy. A v čase prázdnin i týdenní akce táborového typu. Doufáme, že se vám nabízené služby líbí a některé z nich využijete.

 

Podrobnosti o činnosti naší organizace naleznete na webových stránkách www.centrumprovsechny.cz.


Text a foto: Kateřina Kupcová

 


Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

Filmový festival pro střední školy OFF Poděbrady 2018 zná vítěze

Filmový festival pro střední školy OFF Poděbrady 2018 zná vítěze

Slavnostní vyhlášení festivalu se konalo v pátek 1. 6. 2018 v Zámeckém biografu a v přilehlé zámecké zahradě za účasti mladých a nadějných filmařů ze středních škol celé republiky.

celý článek >>>

Škola, která rozdává radost, slavila padesátiny

Škola, která rozdává radost, slavila padesátiny

V sobotu 9. června ožil prosluněný lázeňský park narozeninovou párty Hotelové školy Poděbrady.

celý článek >>>

Zážitky z Francie – Erasmus+

Zážitky z Francie – Erasmus+

Z Francie jsme si přivezli spoustu zážitků, na které určitě jen tak nezapomeneme.

celý článek >>>

Mezinárodní projekt na SZeŠ a SOŠ Poděbrady

Mezinárodní projekt na SZeŠ a SOŠ Poděbrady

Dvouletý projekt „Organic food production in schools for sustaiability and healthy future generations“ podporovaný organizací Erasmus+, jehož je naše škola koordinátorem, se pomalu blíží ke konci.

celý článek >>>

Muzejní noc už pojedenácté

Muzejní noc už pojedenácté

Také letos mělo Polabské muzeum v Poděbradech v jeden den otevřeno do pozdních nočních hodin.

celý článek >>>

Komise dětí a mládeže pozvala zástupce studentů

Komise dětí a mládeže pozvala zástupce studentů

Dne 29. května se poděbradská komise mládeže sešla na svém zasedání se studentskými zástupci místních škol.

celý článek >>>

Poděbradští senioři na Zahájení lázeňské sezony v Piešťanech

Poděbradští senioři na Zahájení lázeňské sezony v Piešťanech

Letos již druhým rokem byl náš soubor country tanců při ZO SPCCH Poděbrady pozván na zahájení lázeňské sezony ve slovenských lázních.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY