Dětský klub a další služby našeho centra

 

Dětský klub je jednou z mnoha aktivit nymburského Centra pro všechny, konkrétně se jedná o součást jeho projektu „Centrum pracujícím rodičům Nymburska“, registrační č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_013/0000275, který je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR. Během školního roku klub zdarma podporuje rodiče tím, že pečuje o jejich děti v době, kdy pracují a do práce dojíždějí.


detsky klub NbkDětský klub (DK) je určen pro kluky a holčičky z Nymburska a okolí na prvním stupni základní školy (1.–5. třída ZŠ), jeho kapacita je 30 dětí. V provozu je od září loňského roku ve všední dny od 12 do 18 hodin v prostorách nymburského Mezinárodního skautského střediska Tortuga a také tento školní rok je tu pro vás. Děti se po skončení vyučování shromáždí před místními ZŠ Tyršova, Komenského a R.A.F. Nymburk, následně je pečující osoba odvede do MSS Tortuga. Péče o děti se odehrává v prostorách a na zahradě střediska, kde je k dispozici keramická dílna. Od února jsme rozšířili základnu DK o novou klubovnu na ulici Palackého 449 v Nymburce, v blízkosti ZŠ Komenského. Každý měsíc v DK probíhá animační program – bublinková show, indiánské bubnování, divadýlko aj. Kvalita péče o děti je zabezpečena 2 pečujícími osobami a 2 asistenty pro venkovní aktivity. Klub mohou rodiče využívat denně, ale také třeba jen jeden den v týdnu.


Další aktivitou uvedeného projektu jsou příměstské tábory. O letních prázdninách proběhlo hned 7 turnusů, kterých se účastnily i tři děti s hendikepem. Program tábora byl vždy tematický a na tomto základě proběhl i výběr animačního programu. Dále byl program naplněn aktivitami v klubovnách, na přilehlé zahradě, procházkami po okolí a také celodenním výletem do zajímavých míst (Fajn Park Chlumec nad Cidlinou, ZOO Chleby, Staré Hrady aj.). Příměstské tábory proběhnou také o jarních a letních prázdninách 2018.


Vedle Dětského klubu nymburské Centrum pro všechny nabízí celou řadu volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením i bez něj. Volnočasové kroužky – výtvarné, pohybové, praktické (Tvořeníčko, Cvičeníčko, Keramika), jejichž cílem je podpořit rozvoj jemné motoriky, koordinaci ruky a oka, ale i sociální dovednosti vašeho dítka v kolektivu vrstevníků. Hernu a hřiště, kam si můžete přijít pohrát. Volnočasový klub Šikulka, který je alternativou mateřské školky. Jednorázové akce – párty, dny pro veřejnost. Víkendové integrační aktivity – tvořivé dny a výlety, pobytové víkendy. A v čase prázdnin i týdenní akce táborového typu. Doufáme, že se vám nabízené služby líbí a některé z nich využijete.

 

Podrobnosti o činnosti naší organizace naleznete na webových stránkách www.centrumprovsechny.cz.


Text a foto: Kateřina Kupcová

 


Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Spolek pro aktivní život v Poděbradech uspořádal ve dnech 3. až 7. září v penzionu Mája v Josefově Dole pátý relaxační pobyt s cvičením zaměřeným na psychomotoriku.

celý článek >>>

Vykročení seniorů SPCCH do babího léta

Vykročení seniorů SPCCH do babího léta

Pečlivě promyšlený program rekondičního pobytu v týdnu 1.–8. září 2018 v Lučanech nad Nisou, připravený Dr. Jarmilou Šmídovou a Ivanou Tomkovou, všichni účastníci ZO SPCCH Poděbrady spontánně vysoce ocenili.

celý článek >>>

Posilujeme pozitivní vztahy mezi žáky

Posilujeme pozitivní vztahy mezi žáky

Snahou naší ZŠ T. G. Masaryka je, aby žáci chodili do školy rádi, nebáli se vyjádřit svůj názor a postoje, zvládali komunikaci ve skupinách, dodržovali stanovená pravidla chování, pomáhali druhým a měli kladný vztah k učení.

celý článek >>>

V Poděbradech se sešli esperantisté z Evropy a Japonska

V Poděbradech se sešli esperantisté z Evropy a Japonska

Ve dnech 6. až 13. srpna se v Poděbradech uskutečnil 22. ekumenický kongres křesťanských esperantistů.

celý článek >>>

Naši nejmenší sokolíci cvičili v Praze

Naši nejmenší sokolíci cvičili v Praze

V oddíle všestrannosti TJ Sokol Poděbrady je nejmladší oddíl předškoláků – děti od 3 do 6 let. S touto drobotinou nacvičovala už od podzimu cvičitelka Jana Piroutková sletovou skladbu Noty.

celý článek >>>

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY