Dětský klub a další služby našeho centra

 

Dětský klub je jednou z mnoha aktivit nymburského Centra pro všechny, konkrétně se jedná o součást jeho projektu „Centrum pracujícím rodičům Nymburska“, registrační č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_013/0000275, který je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR. Během školního roku klub zdarma podporuje rodiče tím, že pečuje o jejich děti v době, kdy pracují a do práce dojíždějí.


detsky klub NbkDětský klub (DK) je určen pro kluky a holčičky z Nymburska a okolí na prvním stupni základní školy (1.–5. třída ZŠ), jeho kapacita je 30 dětí. V provozu je od září loňského roku ve všední dny od 12 do 18 hodin v prostorách nymburského Mezinárodního skautského střediska Tortuga a také tento školní rok je tu pro vás. Děti se po skončení vyučování shromáždí před místními ZŠ Tyršova, Komenského a R.A.F. Nymburk, následně je pečující osoba odvede do MSS Tortuga. Péče o děti se odehrává v prostorách a na zahradě střediska, kde je k dispozici keramická dílna. Od února jsme rozšířili základnu DK o novou klubovnu na ulici Palackého 449 v Nymburce, v blízkosti ZŠ Komenského. Každý měsíc v DK probíhá animační program – bublinková show, indiánské bubnování, divadýlko aj. Kvalita péče o děti je zabezpečena 2 pečujícími osobami a 2 asistenty pro venkovní aktivity. Klub mohou rodiče využívat denně, ale také třeba jen jeden den v týdnu.


Další aktivitou uvedeného projektu jsou příměstské tábory. O letních prázdninách proběhlo hned 7 turnusů, kterých se účastnily i tři děti s hendikepem. Program tábora byl vždy tematický a na tomto základě proběhl i výběr animačního programu. Dále byl program naplněn aktivitami v klubovnách, na přilehlé zahradě, procházkami po okolí a také celodenním výletem do zajímavých míst (Fajn Park Chlumec nad Cidlinou, ZOO Chleby, Staré Hrady aj.). Příměstské tábory proběhnou také o jarních a letních prázdninách 2018.


Vedle Dětského klubu nymburské Centrum pro všechny nabízí celou řadu volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením i bez něj. Volnočasové kroužky – výtvarné, pohybové, praktické (Tvořeníčko, Cvičeníčko, Keramika), jejichž cílem je podpořit rozvoj jemné motoriky, koordinaci ruky a oka, ale i sociální dovednosti vašeho dítka v kolektivu vrstevníků. Hernu a hřiště, kam si můžete přijít pohrát. Volnočasový klub Šikulka, který je alternativou mateřské školky. Jednorázové akce – párty, dny pro veřejnost. Víkendové integrační aktivity – tvořivé dny a výlety, pobytové víkendy. A v čase prázdnin i týdenní akce táborového typu. Doufáme, že se vám nabízené služby líbí a některé z nich využijete.

 

Podrobnosti o činnosti naší organizace naleznete na webových stránkách www.centrumprovsechny.cz.


Text a foto: Kateřina Kupcová

 


Jednodenní festival „Divadlo pomáhá“ podpoří handicapované děti

Jednodenní festival „Divadlo pomáhá“ podpoří handicapované děti

O multižánrovém benefičním večeru, který se uskuteční v kulturním domě v Libici nad Cidlinou v pátek 16. března, jsme si povídali s autorem projektu Tomášem Čivrným.

celý článek >>>

Od dubna otevíráme novou školku v Poděbradech

Od dubna otevíráme novou školku v Poděbradech

Hledáte pro své děti školku, která nabízí těsné sepětí s přírodou a současně tradiční zázemí předškolního zařízení? Dne 1. dubna otevře Prostor plus, o. p s., novou Školku na hrázi v Poděbradech. Školku plnou radosti, respektu, opravdovosti a prostoru pro přirozený růst a rozvoj dětí.

celý článek >>>

Dobrodružné půlstoletí Robinsonů

Dobrodružné půlstoletí Robinsonů

Na vznik a vývoj poděbradského oddílu Robinsoni, který letos oslaví výročí 50 let od založení, vzpomíná Zdeňka Formánková.

celý článek >>>

Festival podpoří poděbradskou speciální školu

Festival podpoří poděbradskou speciální školu

V prostorách kulturního domu v Libici nad Cidlinou se uskuteční benefiční festival nazvaný Divadlo pomáhá.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Využíváme moderní trendy výuky. První vysvědčení.

celý článek >>>

Čtyři dny s EDISONEM

Čtyři dny s EDISONEM

V týdnu od 29. ledna do 1. února se na našem učilišti uskutečnil další ročník projektu EDISON. To znamená, že nás navštívilo 6 zahraničních studentů z různých částí světa (tentokrát z Číny, Kyrgyzstánu, Kolumbie, Indonésie, Brazílie a Itálie) a strávili týden komunikací a výukou našich žáků v anglickém jazyce.

celý článek >>>

Rotary klub Poděbrady potřinácté v Divadle Na Kovárně

Rotary klub Poděbrady potřinácté v Divadle Na Kovárně

Ve čtvrtek 18. ledna Rotary klub Poděbrady uspořádal pro veřejnost již 13. ročník benefičního představení Járova poděbradského ochotnického souboru.

celý článek >>>

Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2018: hotelovka přivezla do Poděbrad první místo a stala se nejúspěšnější školou soutěže

Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2018: hotelovka přivezla do Poděbrad první místo a stala se nejúspěšnější školou soutěže

Ve dnech 18. až 21. ledna se v Brně konal gastronomický veletrh Bidfood Cup, mezinárodní mistrovství České republiky pro mladé odborníky v oblasti gastronomie, konaný v rámci mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY