Dětský klub a další služby našeho centra

 

Dětský klub je jednou z mnoha aktivit nymburského Centra pro všechny, konkrétně se jedná o součást jeho projektu „Centrum pracujícím rodičům Nymburska“, registrační č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_013/0000275, který je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR. Během školního roku klub zdarma podporuje rodiče tím, že pečuje o jejich děti v době, kdy pracují a do práce dojíždějí.


detsky klub NbkDětský klub (DK) je určen pro kluky a holčičky z Nymburska a okolí na prvním stupni základní školy (1.–5. třída ZŠ), jeho kapacita je 30 dětí. V provozu je od září loňského roku ve všední dny od 12 do 18 hodin v prostorách nymburského Mezinárodního skautského střediska Tortuga a také tento školní rok je tu pro vás. Děti se po skončení vyučování shromáždí před místními ZŠ Tyršova, Komenského a R.A.F. Nymburk, následně je pečující osoba odvede do MSS Tortuga. Péče o děti se odehrává v prostorách a na zahradě střediska, kde je k dispozici keramická dílna. Od února jsme rozšířili základnu DK o novou klubovnu na ulici Palackého 449 v Nymburce, v blízkosti ZŠ Komenského. Každý měsíc v DK probíhá animační program – bublinková show, indiánské bubnování, divadýlko aj. Kvalita péče o děti je zabezpečena 2 pečujícími osobami a 2 asistenty pro venkovní aktivity. Klub mohou rodiče využívat denně, ale také třeba jen jeden den v týdnu.


Další aktivitou uvedeného projektu jsou příměstské tábory. O letních prázdninách proběhlo hned 7 turnusů, kterých se účastnily i tři děti s hendikepem. Program tábora byl vždy tematický a na tomto základě proběhl i výběr animačního programu. Dále byl program naplněn aktivitami v klubovnách, na přilehlé zahradě, procházkami po okolí a také celodenním výletem do zajímavých míst (Fajn Park Chlumec nad Cidlinou, ZOO Chleby, Staré Hrady aj.). Příměstské tábory proběhnou také o jarních a letních prázdninách 2018.


Vedle Dětského klubu nymburské Centrum pro všechny nabízí celou řadu volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením i bez něj. Volnočasové kroužky – výtvarné, pohybové, praktické (Tvořeníčko, Cvičeníčko, Keramika), jejichž cílem je podpořit rozvoj jemné motoriky, koordinaci ruky a oka, ale i sociální dovednosti vašeho dítka v kolektivu vrstevníků. Hernu a hřiště, kam si můžete přijít pohrát. Volnočasový klub Šikulka, který je alternativou mateřské školky. Jednorázové akce – párty, dny pro veřejnost. Víkendové integrační aktivity – tvořivé dny a výlety, pobytové víkendy. A v čase prázdnin i týdenní akce táborového typu. Doufáme, že se vám nabízené služby líbí a některé z nich využijete.

 

Podrobnosti o činnosti naší organizace naleznete na webových stránkách www.centrumprovsechny.cz.


Text a foto: Kateřina Kupcová

 


Splněné přání seniorů

Splněné přání seniorů

Zkušenosti dokládají nakonec, že pro 3. věk nejlepší je Country tanec!

celý článek >>>

Jak se daří SPCCH v roce 2017?

Jak se daří SPCCH v roce 2017?

… jedním slovem dobře

celý článek >>>

Blaník dobyt!

Blaník dobyt!

Obrovský úspěch zaznamenali žáci poděbradského Středního odborného učiliště společného stravování na 11. ročníku gastronomické soutěže O pohár Blanických rytířů, kterou pravidelně na podzim pořádá SOŠ a SOU Vlašim.

celý článek >>>

Atleti z GJP ve finále uspěli

Atleti z GJP ve finále uspěli

V úterý 10. října se na atletickém stadionu v Břeclavi uskutečnilo za účasti patronů Jana Kudličky a Jiřiny Ptáčníkové republikové finále ve Středoškolském atletickém poháru. Ve velmi silné konkurenci 19 českých škol chlapci z Gymnázia Jiřího z Poděbrad vybojovali vynikající 3. místo.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě: Středočeská Diakonie pomáhá potřebným také na Poděbradsku

Sociální oblast ve městě: Středočeská Diakonie pomáhá potřebným také na Poděbradsku

Organizace s dlouholetou tradicí, jejímž posláním je naplňovat základní význam slova „diakonie“, tedy sloužit lidem.

celý článek >>>

Veřejné čtení žáků 8. a 9. tříd Základní školy Václava Havla

Veřejné čtení žáků 8. a 9. tříd Základní školy Václava Havla

V úterý 24. října se v sále Městské knihovny Poděbrady uskutečnilo veřejné čtení z knihy Ladislava Langra „150 poděbradských příběhů“.

celý článek >>>

Když Kvítek slavil pětadvacetiny…

Když Kvítek slavil pětadvacetiny…

Čtvrtstoletí působení dětského pěveckého sboru Kvítek při ZŠ Václava Havla se v sobotu 14. října slavilo jak jinak než zpěvem a milým slovem.

celý článek >>>

Tradiční oslava Mezinárodního dne kuchařů

Tradiční oslava Mezinárodního dne kuchařů

Nestlé pro zdraví v pátek 20. října vařilo s dětmi ve škole v Poděbradech.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY