Francouzští středoškoláci v Poděbradech

 

Studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad přivítali v Poděbradech skupinu 23 středoškolských studentů z východofrancouzského města Brochon.


gjp dijonJejich pobyt u nás představoval první část výměnného programu mezi naší školou a Lycée Stephen Liegeard. Během jednoho týdne měli Francouzi možnost poznat nejen naše krásné město, ale podívali se i do Kutné Hory a Prahy. Program, který jsme pro ně připravili, zahrnoval také aktivity v naší škole, návštěvu střední zemědělské školy, exkurzi v Poděbradce a Sklárnách Bohemia. Francouzi, ubytovaní v rodinách našich studentů, odjížděli domů se spoustou zážitků a všichni jsme se těšili na další společné chvíle, tentokrát v Brochonu, kam jsme odjížděli o dva týdny později.


Po cestě do Francie jsme si stačili ještě prohlédnout Štrasburk, jehož historické centrum na nás udělalo opravdu velký dojem. Naši francouzští přátelé pro nás připravili také hodně zajímavých akcí a exkurzí, ať už do podniků vyrábějících regionální speciality (dijonská hořčice, likér a další produkty z černého rybízu) či do muzeí a expozic (například o vinařském regionu Burgundsko, kde se Brochon nachází). Samozřejmě jsme také část programu strávili v jejich škole.


Myslím, že si naši a francouzští studenti oba týdny užili, našli nové přátele, poznali jinou kulturu a měli možnost porovnat školní prostředí u nás i u nich. Největší – a troufám si říct, že jedinou – zradou bylo počasí. Dlouho plánovaná výměna se uskutečnila na začátku jara, a jak si všichni určitě pamatujeme, to si letos dalo opravdu načas, takže nejdůležitější součástí oblečení v Poděbradech i v Brochonu byly zimní bundy a boty.


Text: Jana Šlapáková

(24. 5. 2018)

 


Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole Václava Havla

Z dění na Základní škole Václava Havla

Oscarové filmy poprvé / Pasování na čtenáře

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY