Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2018: hotelovka přivezla do Poděbrad první místo a stala se nejúspěšnější školou soutěže

 

Ve dnech 18. až 21. ledna se v Brně konal gastronomický veletrh Bidfood Cup, mezinárodní mistrovství České republiky pro mladé odborníky v oblasti gastronomie, konaný v rámci mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour. Cílem této nejprestižnější soutěže mladých gastronomů je ověřit odbornou přípravu žáků a srovnat celkovou úroveň odborného vzdělávání v jednotlivých školách.


hotelovkaHotelovou školu reprezentoval tříčlenný tým složený z baristy Tomáše Rezka ze čtvrtého ročníku, barmanky Báry Kulhánkové ze třetího ročníku a kuchaře Vojty Petržely z prvního ročníku vyšší odborné školy.


Bidfood Cup Brno se uskutečnil již po čtyřiadvacáté od svého vzniku. Soutěže se zúčastnilo 39 škol nejen z České republiky a své znalosti mohli soutěžící uplatnit v pěti různých oborech – barista, barman, kuchař, číšník a cukrář. Konkurence byla vysoká, ale naši studenti znovu zazářili a do Poděbrad přivezli tři krásné diplomy ze zlatého pásma, mimo jiné první místo v oboru kuchař, které si Vojta po loňském roce obhájil, a v neposlední řadě pohár za nejúspěšnější školu.


Velké díky patří paní učitelce Zuzaně Hummelové, která připravila na soutěž barmanku a zajistila dopravu a psychickou podporu v Brně, dále také paní učitelce Ivě Koštýřové za pomoc s přípravou baristiky a Tomášovi Kourkovi za odbornou kuchařskou asistenci.

 

Vítězství školního týmu je vynikajícím úspěchem potvrzujícím kvalitu odborného vzdělávání na Hotelové škole Poděbrady, díky níž se stále daří předávat dalším a dalším generacím nadšení a zájem o profesi.


Akce byla pro studenty velmi motivační. Již nyní se těší, že Gastro Junior Brno navštíví i v příštím roce.


Text a foto: Barbora Kulhánková

(1. 2. 2018)

 


Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY