Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2018: hotelovka přivezla do Poděbrad první místo a stala se nejúspěšnější školou soutěže

 

Ve dnech 18. až 21. ledna se v Brně konal gastronomický veletrh Bidfood Cup, mezinárodní mistrovství České republiky pro mladé odborníky v oblasti gastronomie, konaný v rámci mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour. Cílem této nejprestižnější soutěže mladých gastronomů je ověřit odbornou přípravu žáků a srovnat celkovou úroveň odborného vzdělávání v jednotlivých školách.


hotelovkaHotelovou školu reprezentoval tříčlenný tým složený z baristy Tomáše Rezka ze čtvrtého ročníku, barmanky Báry Kulhánkové ze třetího ročníku a kuchaře Vojty Petržely z prvního ročníku vyšší odborné školy.


Bidfood Cup Brno se uskutečnil již po čtyřiadvacáté od svého vzniku. Soutěže se zúčastnilo 39 škol nejen z České republiky a své znalosti mohli soutěžící uplatnit v pěti různých oborech – barista, barman, kuchař, číšník a cukrář. Konkurence byla vysoká, ale naši studenti znovu zazářili a do Poděbrad přivezli tři krásné diplomy ze zlatého pásma, mimo jiné první místo v oboru kuchař, které si Vojta po loňském roce obhájil, a v neposlední řadě pohár za nejúspěšnější školu.


Velké díky patří paní učitelce Zuzaně Hummelové, která připravila na soutěž barmanku a zajistila dopravu a psychickou podporu v Brně, dále také paní učitelce Ivě Koštýřové za pomoc s přípravou baristiky a Tomášovi Kourkovi za odbornou kuchařskou asistenci.

 

Vítězství školního týmu je vynikajícím úspěchem potvrzujícím kvalitu odborného vzdělávání na Hotelové škole Poděbrady, díky níž se stále daří předávat dalším a dalším generacím nadšení a zájem o profesi.


Akce byla pro studenty velmi motivační. Již nyní se těší, že Gastro Junior Brno navštíví i v příštím roce.


Text a foto: Barbora Kulhánková

(1. 2. 2018)

 


Matematika ve středověké Evropě

Matematika ve středověké Evropě

Dlouholetá spolupráce kolektivu vyučujících z MFF UK, FD ČVUT v Praze, VŠE v Praze a ÚJOP UK vyústila ve dvouletou intenzívní práci nad matematicko-historickým tématem, který v podobě knižního titulu dosud chyběl na pultech českých knihkupectví.

celý článek >>>

Střelecké klání

Střelecké klání

Již počtvrté jsme se zúčastnili střelecké soutěže pro žáky 7. ročníků základních škol, kterou pořádá Letecký klub generála Karla Mrázka.

celý článek >>>

Deváťáci na Hvaru

Deváťáci na Hvaru

Je již tradicí, že žáci 9. tříd Základní školy Václava Havla v Poděbradech jezdí na konci své školní docházky na zahraniční výjezd k moři. Letos jsme se podívali na malebný chorvatský ostrov Hvar.

celý článek >>>

Za němčinou do Berlína

Za němčinou do Berlína

Jako každý rok i letos se žáci naší ZŠ Václava Havla, kteří se učí německý jazyk, vydali na dvoudenní zahraniční poznávací exkurzi, jejímž cílem se protentokrát stalo hlavní město Německa.

celý článek >>>

Poděbrady sportovní 2018

Poděbrady sportovní 2018

DDM Symfonie, Poděbradská sportovní, s. r. o., a radní Mgr. Jindra Dlabová společně naplánovaly a v současnosti organizují akci s názvem Poděbrady sportovní 2018 na podporu pohybu a sportování dětí a mládeže v našem městě. Záměr má dvě části, a to pro školy a pro veřejnost.

celý článek >>>

Konference na „hotelovce“

Konference na „hotelovce“

Ve dnech 15. až 17. května bylo na naší škole rušno. Popravdě i ve dnech předcházejících a následujících, protože naše škola přece nikdy nespí…

celý článek >>>

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad přivítali v Poděbradech skupinu 23 středoškolských studentů z východofrancouzského města Brochon.

celý článek >>>

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

Poděbradská Hotelová škola si v roce 2018 připomene padesát let od svého založení.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY