Hotelovka opět nezištně pomáhala

 

Co mají společného Nadační fond IMPULS, který dlouhodobě podporuje rehabilitační péči a výzkum u pacientů s roztroušenou sklerózou, a Hotelová škola Poděbrady? Asi byste řekli, že pramálo. Ale není tomu tak.


hotelovka pomocAbsolventka naší školy Klára Kolaříková nás oslovila s prosbou o spolupráci na benefičním Koncertu pro Impuls, který se každoročně koná v Praze. Jak už na naší škole bývá dobrým zvykem, tato její žádost nezůstala nevyslyšena. Jestliže jde o dobrou věc, a člověk může pomoci, neměl by zůstávat lhostejným.


A tak se v odpoledních a večerních hodinách, když už bylo po výuce a volno ve školní kuchyni, začalo péct a připravovat pohoštění na výše zmíněný koncert. Dobrovolníci z řad studentů prvního ročníku VOŠ a HŠ se opravdu činili a pod vedením paní učitelky Koštýřové vznikla spousta slaných i sladkých dobrot, ze kterých zmíníme například špenátovou roládu s lososem, slané muffiny nebo staročeský medovník.


V úterý se potom žáci a žákyně naší školy vydali do Prahy, aby zajistili servis pro návštěvníky koncertu nadace. Ve svém volném čase a bez nároku na mzdu, přesto však ochotně a s úsměvem na rtech hosty obsluhovali Naďa Seidlová, Kristýna Krejčová, Jana Csicsayová, Klára Šimonová a trio hochů – Vojtěch Cikán, Šimon Svojitka a Adam Špetla, a to až do pozdních večerních hodin. Naši studenti čtvrtého ročníku a nyní již maturanti Tomáš Fišar a Dominik Švec na závěr večera ještě skvěle sekundovali profesionálnímu sommelierovi. Všem výše jmenovaným patří velký dík. Výtěžek z tohoto koncertu poputuje na podporu psychoterapeutické péče pacientů s roztroušenou sklerózou.


Možná se ptáte: „A co si z celé této akce naši dobrovolníci odnesli?“ No přece skvělý pocit, že pomáhat potřebným má určitě cenu a smysl.


Text: Lenka Procházková
Foto: Hotelová škola Poděbrady

(24. 5. 2018)

 


Matematika ve středověké Evropě

Matematika ve středověké Evropě

Dlouholetá spolupráce kolektivu vyučujících z MFF UK, FD ČVUT v Praze, VŠE v Praze a ÚJOP UK vyústila ve dvouletou intenzívní práci nad matematicko-historickým tématem, který v podobě knižního titulu dosud chyběl na pultech českých knihkupectví.

celý článek >>>

Střelecké klání

Střelecké klání

Již počtvrté jsme se zúčastnili střelecké soutěže pro žáky 7. ročníků základních škol, kterou pořádá Letecký klub generála Karla Mrázka.

celý článek >>>

Deváťáci na Hvaru

Deváťáci na Hvaru

Je již tradicí, že žáci 9. tříd Základní školy Václava Havla v Poděbradech jezdí na konci své školní docházky na zahraniční výjezd k moři. Letos jsme se podívali na malebný chorvatský ostrov Hvar.

celý článek >>>

Za němčinou do Berlína

Za němčinou do Berlína

Jako každý rok i letos se žáci naší ZŠ Václava Havla, kteří se učí německý jazyk, vydali na dvoudenní zahraniční poznávací exkurzi, jejímž cílem se protentokrát stalo hlavní město Německa.

celý článek >>>

Poděbrady sportovní 2018

Poděbrady sportovní 2018

DDM Symfonie, Poděbradská sportovní, s. r. o., a radní Mgr. Jindra Dlabová společně naplánovaly a v současnosti organizují akci s názvem Poděbrady sportovní 2018 na podporu pohybu a sportování dětí a mládeže v našem městě. Záměr má dvě části, a to pro školy a pro veřejnost.

celý článek >>>

Konference na „hotelovce“

Konference na „hotelovce“

Ve dnech 15. až 17. května bylo na naší škole rušno. Popravdě i ve dnech předcházejících a následujících, protože naše škola přece nikdy nespí…

celý článek >>>

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad přivítali v Poděbradech skupinu 23 středoškolských studentů z východofrancouzského města Brochon.

celý článek >>>

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

Poděbradská Hotelová škola si v roce 2018 připomene padesát let od svého založení.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY