Hotelovka opět nezištně pomáhala

 

Co mají společného Nadační fond IMPULS, který dlouhodobě podporuje rehabilitační péči a výzkum u pacientů s roztroušenou sklerózou, a Hotelová škola Poděbrady? Asi byste řekli, že pramálo. Ale není tomu tak.


hotelovka pomocAbsolventka naší školy Klára Kolaříková nás oslovila s prosbou o spolupráci na benefičním Koncertu pro Impuls, který se každoročně koná v Praze. Jak už na naší škole bývá dobrým zvykem, tato její žádost nezůstala nevyslyšena. Jestliže jde o dobrou věc, a člověk může pomoci, neměl by zůstávat lhostejným.


A tak se v odpoledních a večerních hodinách, když už bylo po výuce a volno ve školní kuchyni, začalo péct a připravovat pohoštění na výše zmíněný koncert. Dobrovolníci z řad studentů prvního ročníku VOŠ a HŠ se opravdu činili a pod vedením paní učitelky Koštýřové vznikla spousta slaných i sladkých dobrot, ze kterých zmíníme například špenátovou roládu s lososem, slané muffiny nebo staročeský medovník.


V úterý se potom žáci a žákyně naší školy vydali do Prahy, aby zajistili servis pro návštěvníky koncertu nadace. Ve svém volném čase a bez nároku na mzdu, přesto však ochotně a s úsměvem na rtech hosty obsluhovali Naďa Seidlová, Kristýna Krejčová, Jana Csicsayová, Klára Šimonová a trio hochů – Vojtěch Cikán, Šimon Svojitka a Adam Špetla, a to až do pozdních večerních hodin. Naši studenti čtvrtého ročníku a nyní již maturanti Tomáš Fišar a Dominik Švec na závěr večera ještě skvěle sekundovali profesionálnímu sommelierovi. Všem výše jmenovaným patří velký dík. Výtěžek z tohoto koncertu poputuje na podporu psychoterapeutické péče pacientů s roztroušenou sklerózou.


Možná se ptáte: „A co si z celé této akce naši dobrovolníci odnesli?“ No přece skvělý pocit, že pomáhat potřebným má určitě cenu a smysl.


Text: Lenka Procházková
Foto: Hotelová škola Poděbrady

(24. 5. 2018)

 


Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY