Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

 

Už sedmým rokem se letos v první polovině října uskutečnil třídenní dobrovolnický projekt „72 hodin“, organizovaný Českou radou dětí a mládeže za podpory Ministerstva školství.


hotelovka 72 hSmyslem tohoto projektu je přivést mladé lidi k přemýšlení, jak pomoci svému okolí, lidem nebo přírodě kolem nás. Hotelová škola se zapojuje do dobrovolnických aktivit pravidelně a opakovaně, motto „Hotelovka pomáhá“ se stává nosným motivem činnosti školy během celého roku a z původně jednorázové říjnové akce pro „72 hodin“ se někdy stane tradiční školní aktivita předávaná mezi třídami už několikátou generaci. Jedenáctého a dvanáctého října letošního roku se třídy na hotelovce překonávaly ve vymýšlení smysluplných projektů pro své okolí a ve výsledku zaregistrovaly na stránkách „72 hodin“ celou řadu akcí.


Druhá A a první D se rozhodly pro pomoc pejskům v útulku. „Celý týden jsme prodávali ve škole různé domácí dobroty, abychom vybrali co nejvíc peněz a mohli tak nakoupit potřebné věci pro pejsky v útulku,“ řekl za obě třídy Honza. Druhá B se podle sdělení Terezie zase rozhodla vylepšit už tak krásné Poděbrady. „Zasadili jsme strom na plavební komoře. Tím jsme pomohli planetě a zároveň zlepšili životní prostředí ve městě, kde studujeme,“ dodala k tomu Terezie.


hotelovka 2 72Ve třetí D se toho vymyslelo asi nejvíc. Za prvé to byla akce Sladký úsměv pro poděbradské seniory. „Naše třída upekla moučníky pro poděbradský Luxor. Dvanáctého října se nás sešlo pět ve školní cvičné kuchyni (a tímto děkujeme paní učitelce Hummelové za to, že nás vzala k sobě do hodiny). Upekli jsme během dvou hodin tři druhy moučníků – jablečné štrůdly, perník a také dia sušenky, protože jsme mysleli i na diabetiky. Potom jsme je společně odnesli do domova důchodců, kde nás všichni s radostí přivítali a byli za to moc vděční. Ve spolupráci s domovem budeme určitě pokračovat, o Vánocích se chystáme napéct perníčky. Jsem opravdu ráda, že jsme se do tohoto projektu pustili a někoho tím potěšili,“ vysvětlila Adéla. Další projekt této třídy nesl název Plyšáci pro dětský domov v Býchorech. „Během týdne, kdy projekt probíhal, žáci naší školy shromáždili plyšové hračky, které byly posléze dopraveny do Býchor. Pracovníci spolu s kluky a děvčaty z dětského domova byli nadšeni. Projekt měl úspěch a rádi bychom tímto způsobem udělali dětem radost i příští rok,“ podotkla Eliška.


Druhá D se rozhodla pro akci Sbírka oblečení pro dětský domov Nymburk a studenti ubytovaní na Domově mládeže uspořádali ve čtvrtek s paní vychovatelkou odpoledne plné vyrábění vánočních dekorací. Tento projekt se zaregistroval v rámci „72 hodin“ jako Pomoc pro Žanetku a bude pokračovat i v dalších podzimních dnech tak, aby se připravilo co nejvíc výrobků, které se budou prodávat na kolínském „Vánočním trhu pro Žanetku“.


A stejně jako u akce pro nemocnou holčičku, které studenti z hotelovky pomáhají už poněkolikáté, se začaly objevovat výzvy a nápady k opakovanému přinášení radosti. V městském útulku se chtějí střídat hlavně internátní žáci k odpolednímu venčení pejsků, další návštěvy a překvapení se připravují pro seniory v Luxoru i pro děti v dětských domovech v Nymburce a Býchorech.


Zapojení do výzvy „72 hodin“ učí žáky školy smysluplně využít čas, věnovat ho někomu, kdo to potřebuje, přemýšlet o svém okolí a starat se o svět kolem sebe. Snad alespoň některým z nich toto nastavení zůstane.


Text: PhDr. Jana Podoláková, ředitelka HŠ Poděbrady
Foto: Jan Flachs, Adéla Skalická

(15. 11. 2018)

 


Na cestě za poznáním ostrovního království

Na cestě za poznáním ostrovního království

Koncem září vyrazilo 44 žáků Hotelové školy Poděbrady na poznávací zájezd do Anglie.

celý článek >>>

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Do oslav stého výročí naší republiky jsme se zapojili i my z Mateřské školy Na Valech.

celý článek >>>

Byli jsme při tom!

Byli jsme při tom!

Celá naše republika se od začátku roku připravovala na velkolepé oslavy 100. výročí založení Československa. I naše Základní škola T. G. Masaryka se na toto významné kulaté výročí svědomitě připravovala a účastnila se mnoha akcí spjatých právě s tímto jubileem. Jmenujme alespoň některé z nich.

celý článek >>>

V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

S novinkou přichází Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady, která tak reaguje na poptávku studentů a potřeby současného světa multimédií.

celý článek >>>

Imatrikulace 2018

Imatrikulace 2018

Rok se s rokem sešel, a tak poděbradské Divadlo Na Kovárně v pátek 19. října opět přivítalo slavnostní imatrikulací nové studenty ÚJOP UK Poděbrady.

celý článek >>>

Sladký batoh z Labenky zvítězil!

Sladký batoh z Labenky zvítězil!

Na dvanáctém ročníku soutěže O pohár blanických rytířů, kterou pořádá SOŠ a SOU Vlašim, se naši žáci ze Středního odborného učiliště společného stravování předvedli v tom nejlepším světle.

celý článek >>>

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Několik příjemných podzimních dnů studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad strávili u našich západních sousedů, navštívili mnoho zajímavých míst, procvičili se v německém jazyce a mimo jiné se prošli po dně Severního moře.

celý článek >>>

První zkušenosti s miniházenou

První zkušenosti s miniházenou

Základní škola T. G. Masaryka se tento školní rok zúčastní prvního ročníku Poděbradské školní ligy v miniházené, která je projektem Českého svazu házené.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY