Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

 

Už sedmým rokem se letos v první polovině října uskutečnil třídenní dobrovolnický projekt „72 hodin“, organizovaný Českou radou dětí a mládeže za podpory Ministerstva školství.


hotelovka 72 hSmyslem tohoto projektu je přivést mladé lidi k přemýšlení, jak pomoci svému okolí, lidem nebo přírodě kolem nás. Hotelová škola se zapojuje do dobrovolnických aktivit pravidelně a opakovaně, motto „Hotelovka pomáhá“ se stává nosným motivem činnosti školy během celého roku a z původně jednorázové říjnové akce pro „72 hodin“ se někdy stane tradiční školní aktivita předávaná mezi třídami už několikátou generaci. Jedenáctého a dvanáctého října letošního roku se třídy na hotelovce překonávaly ve vymýšlení smysluplných projektů pro své okolí a ve výsledku zaregistrovaly na stránkách „72 hodin“ celou řadu akcí.


Druhá A a první D se rozhodly pro pomoc pejskům v útulku. „Celý týden jsme prodávali ve škole různé domácí dobroty, abychom vybrali co nejvíc peněz a mohli tak nakoupit potřebné věci pro pejsky v útulku,“ řekl za obě třídy Honza. Druhá B se podle sdělení Terezie zase rozhodla vylepšit už tak krásné Poděbrady. „Zasadili jsme strom na plavební komoře. Tím jsme pomohli planetě a zároveň zlepšili životní prostředí ve městě, kde studujeme,“ dodala k tomu Terezie.


hotelovka 2 72Ve třetí D se toho vymyslelo asi nejvíc. Za prvé to byla akce Sladký úsměv pro poděbradské seniory. „Naše třída upekla moučníky pro poděbradský Luxor. Dvanáctého října se nás sešlo pět ve školní cvičné kuchyni (a tímto děkujeme paní učitelce Hummelové za to, že nás vzala k sobě do hodiny). Upekli jsme během dvou hodin tři druhy moučníků – jablečné štrůdly, perník a také dia sušenky, protože jsme mysleli i na diabetiky. Potom jsme je společně odnesli do domova důchodců, kde nás všichni s radostí přivítali a byli za to moc vděční. Ve spolupráci s domovem budeme určitě pokračovat, o Vánocích se chystáme napéct perníčky. Jsem opravdu ráda, že jsme se do tohoto projektu pustili a někoho tím potěšili,“ vysvětlila Adéla. Další projekt této třídy nesl název Plyšáci pro dětský domov v Býchorech. „Během týdne, kdy projekt probíhal, žáci naší školy shromáždili plyšové hračky, které byly posléze dopraveny do Býchor. Pracovníci spolu s kluky a děvčaty z dětského domova byli nadšeni. Projekt měl úspěch a rádi bychom tímto způsobem udělali dětem radost i příští rok,“ podotkla Eliška.


Druhá D se rozhodla pro akci Sbírka oblečení pro dětský domov Nymburk a studenti ubytovaní na Domově mládeže uspořádali ve čtvrtek s paní vychovatelkou odpoledne plné vyrábění vánočních dekorací. Tento projekt se zaregistroval v rámci „72 hodin“ jako Pomoc pro Žanetku a bude pokračovat i v dalších podzimních dnech tak, aby se připravilo co nejvíc výrobků, které se budou prodávat na kolínském „Vánočním trhu pro Žanetku“.


A stejně jako u akce pro nemocnou holčičku, které studenti z hotelovky pomáhají už poněkolikáté, se začaly objevovat výzvy a nápady k opakovanému přinášení radosti. V městském útulku se chtějí střídat hlavně internátní žáci k odpolednímu venčení pejsků, další návštěvy a překvapení se připravují pro seniory v Luxoru i pro děti v dětských domovech v Nymburce a Býchorech.


Zapojení do výzvy „72 hodin“ učí žáky školy smysluplně využít čas, věnovat ho někomu, kdo to potřebuje, přemýšlet o svém okolí a starat se o svět kolem sebe. Snad alespoň některým z nich toto nastavení zůstane.


Text: PhDr. Jana Podoláková, ředitelka HŠ Poděbrady
Foto: Jan Flachs, Adéla Skalická

(15. 11. 2018)

 


Prevence kriminality 2018

Prevence kriminality 2018

Stejně jako v roce 2017, tak i v roce 2018 realizovalo město Poděbrady projekt ze státního rozpočtu z Programu prevence kriminality, který byl vyhlášen Ministerstvem vnitra ČR. Projekt s názvem „Prevence zneužívání seniorů“ byl realizován Územním odborem Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk a Policií ČR.

celý článek >>>

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Ta zvláštní zkratka NZDM znamená nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Je určeno těm z nich, kteří tráví svůj volný čas neorganizovaně, potřebují poradit při řešení pro ně složitých životních situací nebo hledají zázemí pro svoje aktivity.

celý článek >>>

Za zvířátky do středních Čech s novou brožurou

Za zvířátky do středních Čech s novou brožurou

Zvířátka jsou odjakživa velkým lákadlem. Často za nimi vyráží rodiny s dětmi a školní skupiny, ale oblíbené jsou i u mladých párů nebo seniorů. Středočeská centrála cestovního ruchu připravila novou brožuru, která mapuje 13 zajímavých míst ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci zvířata prohlédnout, nakrmit je nebo se na nich dokonce projet.

celý článek >>>

Novoroční akademie „ekogymplu“ přinesla peníze pro opuštěné pejsky

Novoroční akademie „ekogymplu“ přinesla peníze pro opuštěné pejsky

Žáci EKO Gymnázia a Střední odborné školy Multimediálních studií Poděbrady roztančili a rozezpívali Divadlo Na Kovárně. Výtěžek z jejich novoroční akademie poputuje do městského útulku.

celý článek >>>

Volbu budoucího povolání na ZŠ T. G. Masaryka nepodceňujeme

Volbu budoucího povolání na ZŠ T. G. Masaryka nepodceňujeme

Výběr profese a následného vzdělávání po ukončení základní školy nenecháváme u našich žáků náhodě.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Polabské muzeum připravuje novou sezonu

Polabské muzeum připravuje novou sezonu

Podobně jako v minulých letech i vloni Polabské muzeum v Poděbradech nabídlo prohlídky svých expozic a připravilo několik tematických výstav. Ani letos tomu nebude jinak. O chystaných akcích hovoří ředitel muzea Jan Vinduška.

celý článek >>>

Vánoční turnaj ve stolním tenise seniorů

Vánoční turnaj ve stolním tenise seniorů

Kroužek stolního tenisu DDM Symfonie Poděbrady, jehož převážná většina hrajících pochází z řad členské základny poděbradské Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami, uspořádala 13. 12. 2018 veřejný Vánoční turnaj.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY