Hurá, postupujeme do národního kola!

 

Na 19. ročníku soutěže GASTRO JUNIOR – BIDVEST CUP reprezentoval naši školu, Střední odborné učiliště společného stravování Poděbrady, žák 2. ročníku Tomáš Gach se svou učitelkou Jaroslavou Kučírkovou.


hura postupujemeNutno podotknout, že pro oba dva to byla premiéra, a to hned v tak prestižní soutěži. Jednalo se o regionální kolo známé gastronomické přehlídky, v němž soutěžící, kteří se umístí do 15. místa, postupují do celostátního finále. To proběhne v lednu jako součást veletrhu GO 2013 v Brně.

Úkolem kuchařů bylo připravit 4 porce teplého pokrmu, jehož základem byla vepřová pečeně s kostí bez panenky a současně použít 2 tajné suroviny, které si soutěžící vylosuje 20 minut před samotnou soutěží. Nervozita vrcholí a náš Tomáš (který jde vařit úplně poslední) losuje ingredience. Jsou to žampiony a slanina. Honem se radí (podle pravidel) se svou trenérkou, jak nejlépe dané suroviny do pokrmu zapracovat. Jeho připravený recept je totiž vepřové žebírko se sušenými rajčaty a mozzarellou a polenta s tymiánem. A už hurá ke sporáku. Vypadá to, že víc nervózní je paní mistrová, protože Tomáš jídlo připraví bez větších chyb a zaváhání. Dokonce mu porotci při závěrečném hodnocení vyseknou poklonu, že chuťově byl jeho pokrm ze všech nejlepší. Ale samozřejmě záleží nejen na chuti, ale mnoha dalších kritériích. Napjatě čekáme, jak to nakonec dopadne. A už to víme: jedeme do Brna! Tomáš to zvládl na jedničku a umístil se ve stříbrném pásmu – v celkovém pořadí byl dvanáctý. Přejeme mu hodně sil do dalšího tréninku. A v lednu mu všichni budeme držet palce!

Text: Ivona Hrabětová
Foto: Josef Zalabák

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY