I učitelé se učí

 

Vychovávat a vzdělávat žáky je samozřejmě hlavní náplní práce každého učitele. To však v dnešní době nestačí…


ucitele zs tgmAby učitel rychle obsáhl změny ve vzdělávání, zavádění nových forem výuky, začleňování žáků s různými specifickými učebními potřebami nebo jen mohl čerpat nové nápady do výuky, stalo se vzdělávání a sebevzdělávání nezbytnou součástí učitelské profese. Velkým pomocníkem v této oblasti jsou vzdělávací centra, která nabízejí širokou škálu vzdělávacích seminářů a kurzů. Naši učitelé si tedy mohou individuálně vybrat právě tu oblast, která je jim blízká nebo která zahrnuje nové poznatky v oblasti efektivních metod v různých vyučovacích předmětech. Načerpané vědomosti pak mohou předávat svým žákům ve vzdělávacím procesu.


Učitelé naší ZŠ T. G. Masaryka vyjíždějí nejčastěji za dalším vzděláváním do hlavního města, a to na jednodenní či vícedenní semináře. Využít však mohou i nabídky z měst v blízkém okolí. Někteří kolegové si zvolili dlouhodobou formu vzdělávání – studium některého oboru, a tím si zvyšují kvalifikaci a specializaci. Tu mohou využívat při koordinaci práce v rámci školních aktivit, jako jsou například třídní setkání. Škola tato dlouhodobá vzdělávání vítá a podporuje.


V současné době také celá řada mých kolegyň často navštěvuje semináře, které přibližují problematiku integrace dětí se specifickými výukovými potřebami nebo problematiku zlepšení komunikace s rodiči a žáky. Jiné semináře jsou zaměřené na žáky s problémovým chováním. Tato témata jsou v současné době velmi vyhledávána. Informace ze seminářů si navzájem předáváme v rámci našeho kolektivu.


Další variantou vzdělávání je pozvání lektora s určitým zaměřením do naší školy. Ten nám přiblíží problematiku, která vyplynula z potřeb většiny učitelského sboru. Vzdělávání tak probíhá v domáckém prostředí v mimoškolním čase a účastní se ho celý učitelský sbor.


Stejně tak mohou nabídnout své vědomosti a dovednosti v rámci svého oboru kolegové přímo z našeho kolektivu. Máme i možnost navštěvovat výuku jiných učitelů naší školy a spolupracujeme také s jinými školami v našem městě.


Velmi příjemným způsobem vzdělávání jsou nabídky, které pro naše zaměstnance chystá škola. Zahrnují vzdělávání, ale také prožitky i relaxaci a jsou velmi důležité pro stmelování našeho pracovního kolektivu. Bývají to zájezdy do měst a míst naší krásné země i do zahraničí a jsou zaměřeny na možnost seznámit se se zvyky a tradicemi daného místa a přinést tak konkrétní poznatky do vyučovacího procesu a předat je našim žákům.


I při opravdu velikém pracovním vytížení si najdeme chvilky, kdy se sejdeme všichni pospolu například u dobré večeře a oslavíme příchod vánočních svátků nebo se společně pobavíme u sportu či vyrazíme na divadelní představení.


Text a foto: Mgr. Olga Sasková, ZŠ T. G. Masaryka

 


Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole Václava Havla

Z dění na Základní škole Václava Havla

Oscarové filmy poprvé / Pasování na čtenáře

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY