Jak „knedlíkáři“ pomáhali při povodních

 

Letošní velká voda nenechala chladnými ani žáky našeho SOU společného stravování Poděbrady.


knedlikariNa škole máme několik dobrovolných hasičů (Marek Šípek, Vojta Mašek, Pavel Zápotocký, Lukáš Vokál a další), kteří obětavě pomáhali ve vesnicích jako Opolánky, Kostelní Lhota, Sány, Kanín, Odřepsy, Polní Chrčice, Cerhenice, Vestec a dalších. Připravovali pytle s pískem, pomáhali odčerpávat vodu, likvidovat škody, za celý týden naspali sotva pár hodin. Marek Šípek (na fotografii) přiblížil situaci slovy: „V Kaníně jsme použili tisíc pytlů s pískem, z toho tři sta jsme připravili na místě. Z techniky byly využity čtyři přenosné stříkačky PS 12, dvě plovací čerpadla a Tatra 815-CAS32.“ Na otázku, kdy bude o víkendu odpočívat, odpověděl: „Až nás nebudou nikde potřebovat.“

Další naší pomocí byla charitativní sbírka pro Diakonii Broumov, kterou uspořádal DM Jitřenka. Nejen naši žáci a zaměstnanci, ale také další obyvatelé Poděbrad zaplnili během pár dní hernu na domově mládeže. Shromáždilo se obrovské množství věcí, od oblečení, přes lůžkoviny, čisticí a dezinfekční prostředky, až po hračky. Proběhlo i pár dojemných okamžiků, jako například, když přišla maminka s malou holčičkou, která držela v ruce plyšového medvídka, hezky se s ním rozloučila a poslala ho dětem, jež o své hračky díky vodě přišly. Chceme poděkovat všem, kteří se do pomoci zapojili a jimž není osud druhých lhostejný.

Přejeme Všem za SOU společného stravování krásné léto a jen tolik vody, kolik je opravdu potřeba.

Text a foto: Ivona Hrabětová

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY