Jak se daří SPCCH v roce 2017?

 

… jedním slovem dobře


ZO SPCCH Poděbrady dostala na svoji aktivní činnost ve prospěch 450 členů své organizace dotace z města Poděbrady, OÚ Libice nad Cidlinou, OÚ Velký Osek a OÚ Pátek. Na základě žádosti dále obdržela příspěvek na uspořádání oslavy 15. výročí organizace, příspěvek od Konta Bariéry na ozdravný pobyt pro členy handicapované a starší 80 let a další dotaci formou grantu ve výši 24 520 korun od KÚ Praha. Ve srovnání s minulými lety jsme v letošním roce v grantovém řízení neuspěli. Zůstává skutečností, že nejvíce na nás myslí a pamatuje město Poděbrady a okolní obecní úřady, které mají u nás své členy. V minulosti jsme ale dobře hospodařili, a proto naše činnost není díky financím nijak omezená. Přes dvě stě členů podporujeme ve sportovní činnosti, pořádáme průběžně 7 zájmových kroužků, přednášky z psychologie, 10 lekcí zeměpisu, ozdravné pobyty, zájezdy částečně dotované a vícedenní bez dotace. Přispíváme členům na kino a divadlo, vstupy na výstavy, přímé přenosy ze zahraničních oper. Pořádáme exkurze, zábavné programy a koncem listopadu uspořádáme slavnostní přehlídku naší činnosti v Divadle Na Kovárně, při příležitosti 15. výročí založení SPCCH v Poděbradech. Součástí přehlídky bude i výstava, která zdokumentuje naši dlouholetou činnost.


Průběžně myslíme i na dobré skutky a pilně sbíráme plastová víčka pro nemocné děti, pořádáme 2x v roce burzy ve prospěch sociálních služeb Broumov, sbíráme knihy pro „soví budky“, knihy pro handicapovanou mládež a děti ze Speciální základní školy v Poděbradech. Sbíráme tvrdý chléb pro zraněné živočichy a novinový papír pro malé ježky v Záchranné stanici Huslík.


V závěru mi dovolte poděkovat všem organizacím, kterým není jedno, jak žijí senioři v Poděbradech, za příspěvky, dotace a granty pro rok 2017. Samozřejmě největší dík patří pochopení ze strany města Poděbrady.


Připojuji i poděkování všem vedoucím skupin, kroužků, lektorům a výboru ZO za dlouholetou aktivní činnost ve prospěch poděbradských seniorů, organizovaných ve Svazu postižených civilizačními chorobami.


Text: Ivana Tomková

 


Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Několik příjemných podzimních dnů studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad strávili u našich západních sousedů, navštívili mnoho zajímavých míst, procvičili se v německém jazyce a mimo jiné se prošli po dně Severního moře.

celý článek >>>

První zkušenosti s miniházenou

První zkušenosti s miniházenou

Základní škola T. G. Masaryka se tento školní rok zúčastní prvního ročníku Poděbradské školní ligy v miniházené, která je projektem Českého svazu házené.

celý článek >>>

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Propojit dětský svět se světem babiček a dědečků. Odstranit předsudky spojené se stářím a naučit děti pozitivně vnímat všechny etapy lidského života. Setřít hranice mezi světem nejmladších a nejstarších a umožnit dětem i seniorům prožít společně příjemné chvilky. O to jde v projektu „Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost“.

celý článek >>>

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

28. říjen 2018 se blíží a na naší škole vrcholí přípravy oslav tohoto významného jubilea naší republiky.

celý článek >>>

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Základní škola Václava Havla se zúčastnila akce „Sbírka plyšových hraček pro manilské školáky“, kterou již několik let pořádá Česko-filipínská obchodní komora.

celý článek >>>

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

25. výročí založení EKO Gymnázia završilo slavnostní zasedání pedagogické rady na poděbradském zámku / Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

celý článek >>>

Zlatá hotelovka

Zlatá hotelovka

Kulinářské umění pořádalo v průběhu července a srpna soutěž KU Young Chef 2018.

celý článek >>>

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Spolek pro aktivní život v Poděbradech uspořádal ve dnech 3. až 7. září v penzionu Mája v Josefově Dole pátý relaxační pobyt s cvičením zaměřeným na psychomotoriku.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY