Jak se daří SPCCH v roce 2017?

 

… jedním slovem dobře


ZO SPCCH Poděbrady dostala na svoji aktivní činnost ve prospěch 450 členů své organizace dotace z města Poděbrady, OÚ Libice nad Cidlinou, OÚ Velký Osek a OÚ Pátek. Na základě žádosti dále obdržela příspěvek na uspořádání oslavy 15. výročí organizace, příspěvek od Konta Bariéry na ozdravný pobyt pro členy handicapované a starší 80 let a další dotaci formou grantu ve výši 24 520 korun od KÚ Praha. Ve srovnání s minulými lety jsme v letošním roce v grantovém řízení neuspěli. Zůstává skutečností, že nejvíce na nás myslí a pamatuje město Poděbrady a okolní obecní úřady, které mají u nás své členy. V minulosti jsme ale dobře hospodařili, a proto naše činnost není díky financím nijak omezená. Přes dvě stě členů podporujeme ve sportovní činnosti, pořádáme průběžně 7 zájmových kroužků, přednášky z psychologie, 10 lekcí zeměpisu, ozdravné pobyty, zájezdy částečně dotované a vícedenní bez dotace. Přispíváme členům na kino a divadlo, vstupy na výstavy, přímé přenosy ze zahraničních oper. Pořádáme exkurze, zábavné programy a koncem listopadu uspořádáme slavnostní přehlídku naší činnosti v Divadle Na Kovárně, při příležitosti 15. výročí založení SPCCH v Poděbradech. Součástí přehlídky bude i výstava, která zdokumentuje naši dlouholetou činnost.


Průběžně myslíme i na dobré skutky a pilně sbíráme plastová víčka pro nemocné děti, pořádáme 2x v roce burzy ve prospěch sociálních služeb Broumov, sbíráme knihy pro „soví budky“, knihy pro handicapovanou mládež a děti ze Speciální základní školy v Poděbradech. Sbíráme tvrdý chléb pro zraněné živočichy a novinový papír pro malé ježky v Záchranné stanici Huslík.


V závěru mi dovolte poděkovat všem organizacím, kterým není jedno, jak žijí senioři v Poděbradech, za příspěvky, dotace a granty pro rok 2017. Samozřejmě největší dík patří pochopení ze strany města Poděbrady.


Připojuji i poděkování všem vedoucím skupin, kroužků, lektorům a výboru ZO za dlouholetou aktivní činnost ve prospěch poděbradských seniorů, organizovaných ve Svazu postižených civilizačními chorobami.


Text: Ivana Tomková

 


Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Náš příběh Dne Země / Věda je kamarád

celý článek >>>

Bubnování znělo školou

Bubnování znělo školou

Při hodinách hudební výchovy mohou žáci v ZŠ Václava Havla využívat hudební pracovnu s velkým množstvím rytmických i melodických nástrojů. Do tajů zhotovení některých nástrojů je zavedla paní Věra Martincová, která se svým manželem již 20 let vyrábí bubínky z českých materiálů.

celý článek >>>

Pohybem ke zdraví

Pohybem ke zdraví

Hned několik generací se sešlo sedmého dubna na 6. ročníku Testu fyzické zdatnosti, který v Oboře uspořádal poděbradský Spolek pro aktivní život.

celý článek >>>

Svou vlast poznáváme nejen ve školních lavicích

Svou vlast poznáváme nejen ve školních lavicích

„Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému.“

celý článek >>>

Brána jazyků (na hotelové škole) otevřená

Brána jazyků (na hotelové škole) otevřená

Neuplynul ani týden, co naši Hotelovou školu Poděbrady navštívili vzácní hosté – španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín s manželkou – a už jsme tu měli další „jazykovou akci“. Stali jsme se pořadateli jubilejního 20. ročníku celostátní konverzační soutěže hotelových škol.

celý článek >>>

Uklidili jste Oboru

Uklidili jste Oboru

Možná jste také zaznamenali, že od začátku března zvalo Ekocentrum Huslík na Facebooku na událost Ukliďme Oboru. Za slunečného počasí se v sobotu 7. dubna ráno u Havířského kostelíku sešlo kolem 50 dobrovolníků, kteří se rozhodli pomoci přírodě v Poděbradech a zbavit ji odpadků. K úklidu se připojila i Pirátská strana a spolek Angrešt.

celý článek >>>

Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

na školní ekologické zahradě v Poděbradech

celý článek >>>

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Do 10. května mají zájemci z řad středoškoláků možnost účastnit se 1. ročníku Online filmového festivalu, ve zkratce OFF, který pořádá EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY