Jak se daří SPCCH v roce 2017?

 

… jedním slovem dobře


ZO SPCCH Poděbrady dostala na svoji aktivní činnost ve prospěch 450 členů své organizace dotace z města Poděbrady, OÚ Libice nad Cidlinou, OÚ Velký Osek a OÚ Pátek. Na základě žádosti dále obdržela příspěvek na uspořádání oslavy 15. výročí organizace, příspěvek od Konta Bariéry na ozdravný pobyt pro členy handicapované a starší 80 let a další dotaci formou grantu ve výši 24 520 korun od KÚ Praha. Ve srovnání s minulými lety jsme v letošním roce v grantovém řízení neuspěli. Zůstává skutečností, že nejvíce na nás myslí a pamatuje město Poděbrady a okolní obecní úřady, které mají u nás své členy. V minulosti jsme ale dobře hospodařili, a proto naše činnost není díky financím nijak omezená. Přes dvě stě členů podporujeme ve sportovní činnosti, pořádáme průběžně 7 zájmových kroužků, přednášky z psychologie, 10 lekcí zeměpisu, ozdravné pobyty, zájezdy částečně dotované a vícedenní bez dotace. Přispíváme členům na kino a divadlo, vstupy na výstavy, přímé přenosy ze zahraničních oper. Pořádáme exkurze, zábavné programy a koncem listopadu uspořádáme slavnostní přehlídku naší činnosti v Divadle Na Kovárně, při příležitosti 15. výročí založení SPCCH v Poděbradech. Součástí přehlídky bude i výstava, která zdokumentuje naši dlouholetou činnost.


Průběžně myslíme i na dobré skutky a pilně sbíráme plastová víčka pro nemocné děti, pořádáme 2x v roce burzy ve prospěch sociálních služeb Broumov, sbíráme knihy pro „soví budky“, knihy pro handicapovanou mládež a děti ze Speciální základní školy v Poděbradech. Sbíráme tvrdý chléb pro zraněné živočichy a novinový papír pro malé ježky v Záchranné stanici Huslík.


V závěru mi dovolte poděkovat všem organizacím, kterým není jedno, jak žijí senioři v Poděbradech, za příspěvky, dotace a granty pro rok 2017. Samozřejmě největší dík patří pochopení ze strany města Poděbrady.


Připojuji i poděkování všem vedoucím skupin, kroužků, lektorům a výboru ZO za dlouholetou aktivní činnost ve prospěch poděbradských seniorů, organizovaných ve Svazu postižených civilizačními chorobami.


Text: Ivana Tomková

 


Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole Václava Havla

Z dění na Základní škole Václava Havla

Oscarové filmy poprvé / Pasování na čtenáře

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY