Jizerský „psychokemp“ – už zase…

 

Spolek pro aktivní život v Poděbradech uspořádal ve dnech 3. až 7. září v penzionu Mája v Josefově Dole pátý relaxační pobyt s cvičením zaměřeným na psychomotoriku.


psychokemp3Nádherná příroda a ukázkové počasí pro pobyt v horách, to samo o sobě zaručovalo velký zážitek. Plná penze, mimochodem skvělá, předurčovala časové rozdělní aktivit a činností celého dne. Představte si jen ten zázrak dostat lidi na dovolené z postelí ve čtvrt na osm na rozcvičku, která se odehrávala na travnaté ploše u řeky Kamenice. Povedlo se! Cvičí každý, samozřejmě podle svých momentálních možností. V osm je snídaně a pak přesun do budovy, pod jejíž střechou je místní muzeum, knihovna, a hlavně volná místnost pro náš dopolední program, jenž zahrnuje protahovací a posilující cvičení, které využívá prvky jógy, pilates a dalších metod tělesných cvičení. Druhá půle našeho dopoledního „trápení“ je dynamičtější a zaměřená na zlepšení psychomotoriky, cvičíme s náčiním i bez něj, provozujeme různé pohybové hry. Po obědě je malá pauza, po níž vyrážíme na výlety do okolí. Cílem je vodní nádrž Josefův Důl, protržená přehrada na Desné, Tanvaldský Špičák, přírodní rezervace Jedlový důl s vodopádem, chata Slovanka s nejstarší kovovou rozhlednou v Čechách. Poslední v řadě je „tajný výlet“, kterým, jak se později ukáže, je návštěva továrny na dřevěné hračky v Jiřetíně. Je s podivem, že i přes „únavu z večeře“ tvůrci programu dokáží ještě i ve večerních hodinách získat všechny účastníky pro hry a soutěže. A strůjci toho všeho? Laskavý a trpělivý cvičitel JR a rázný, leč jinému názoru přístupný PK. Tak zase za rok na shledanou v Josefově Dole!


Text: Petr Jánský
Foto: Eva Kárníková

(4. 10. 2018)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY