Kamarádi z Vrchlabí na návštěvě v Poděbradech

 

Na přelomu prázdnin, v době od 26. července do 3. srpna, byli našimi hosty kamarádi – děti z Dětského domova se školní jídelnou z Vrchlabí. Nad jejich pobytem v Poděbradech převzala záštitu ředitelka naší školy – SOU společného stravování – Ing. Helena Klimešová, příjemné prostředí k bydlení pro ně připravila v Domově mládeže Jitřenka Bc. Klára Schulzová s týmem vychovatelů.


vrchlabiDěti z Krkonoš si přijely užít letní prázdniny do Polabské nížiny a hlavně pak přívětivé teplé letní počasí. Ostatně to radostně očekával i jejich pedagogický doprovod v čele s ředitelkou dětského domova PhDr. Alenou Dědečkovou. Kluci a holky se těšili hlavně na koupání v areálu koupaliště Jezero, kterého si nakonec užili do sytosti i díky tomu, že jim pan Šafář z TSMP na přímluvu pana starosty zajistil týdenní volnou vstupenku do celého areálu. Zvídavé děti se však nespokojily jen se zábavou, živě se zajímaly také o historii a současnost našeho lázeňského města. Jejich touhu po vědění plně uspokojila PhDr. Jana Hrabětová svou přednáškou, během níž je provedla lázeňskou kolonádou, prostory zámku i celou historií Poděbrad. Naši kamarádi se během svého týdenního pobytu opravdu dobře bavili, k čemuž přispěla i projížďka výletní lodí Král Jiří k soutoku a zpět. Tu jim zdarma věnoval provozovatel lodi Zdeněk Havlas. Výletní vláček, jenž pro ně přijel před DM Jitřenka, je zase svezl okružní jízdou po našem městě. O sportovní vyžití našich hostů se postarala Iveta Skřivanová, provozovatelka BSR Poděbrady, která nechala děti zdarma hodinu na dvou drahách si zahrát bowling. Chlapci a děvčata z Vrchlabí dále poznali město i jeho okolí při několika pěších výletech, pobyt u nás si moc užili a doufáme, že se jim i pedagogickým pracovníkům dětského domova u nás líbilo. Současně věříme, že jejich návštěva v Poděbradech nebyla poslední.

Naše poděkování patří všem sponzorům, kteří se podíleli na zpříjemnění pobytu dětí v Poděbradech a k našemu poděkování se připojují i pracovníci Dětského domova se školní jídelnou Vrchlabí.

Text a foto: Michal Darakev, vychovatel, SOU společného stravování Poděbrady

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY