Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

 

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.


mma charitaTéměř 260 tisíc korun se podařilo shromáždit díky sbírce organizované MMA Poděbrady, sdružení, které se věnuje bojovým sportům. Částka podpoří dvě děti – Vojtu (8) s dětskou mozkovou obrnou a Barborku (7), která má kombinované postižení. Sbírka byla slavnostně zakončena během galavečera bojových umění GCF 47 v Nymburku v neděli 27. ledna 2019.


„Je úžasné sledovat, jak mohou velcí bojovníci pomáhat těm malým, kteří bojují neustále, vlastně už od narození. Vybrala se krásná částka, která bude rovným dílem rozdělena mezi obě děti, mám z toho velkou radost,“ uvedla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.


Vojta se narodil předčasně a ve dvou letech mu byla diagnostikována dětská mozková obrna. Finance ze sbírky rodina použije na rehabilitace. Autistická Barborka má vrozenou vadu srdce a bránice, podstoupila řadu operací. Finanční podpora rodině pomůže s nákupem speciální výživy a s rekonstrukcí bytu.


Sbírka „MMA pomáhá“ byla zahájena v listopadu 2018. Dárci mohli přispět dětem na účet vedený u Konta Bariéry nebo v okolí Poděbrad a Nymburka do zapečetěných kasiček. Darovat libovolnou částku mohli také návštěvníci galavečera bojových umění, kde byl rodinám dětí předán symbolický šek s celkovým výtěžkem ve výši 259 tisíc korun.


„Když jsme před třemi lety se sbírkou začínali, nenapadlo by mne, že se podaří vybrat třeba čtvrt milionu. Překvapili mne především diváci v sále, protože během galavečera přispěli do kasiček, které kolovaly mezi lidmi, více než osmdesáti tisíci korun. Rád bych poděkoval všem, kteří Barborce a Vojtovi pomohli,“ řekl Lukáš Blažek z MMA Poděbrady, jeden z organizátorů sbírky i galavečera.

 

Jednalo se již o třetí ročník sbírky „MMA pomáhá“, poslední dva ročníky sportovci organizovali ve spolupráci s Kontem Bariéry.

Konto Bariéry – od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců – svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti. Více informací na stránkách www.kontobariery.cz.


MMA Poděbrady – sportovní oddíl, který funguje od roku 2010, zaměřený na bojové sporty. Více informací na stránkách www.mma-pdy.cz.

Text: Petra Seberová, Konto Bariéry
Foto: Konto Bariéry

(7. 2. 2019)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY