Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

 

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.


mma charitaTéměř 260 tisíc korun se podařilo shromáždit díky sbírce organizované MMA Poděbrady, sdružení, které se věnuje bojovým sportům. Částka podpoří dvě děti – Vojtu (8) s dětskou mozkovou obrnou a Barborku (7), která má kombinované postižení. Sbírka byla slavnostně zakončena během galavečera bojových umění GCF 47 v Nymburku v neděli 27. ledna 2019.


„Je úžasné sledovat, jak mohou velcí bojovníci pomáhat těm malým, kteří bojují neustále, vlastně už od narození. Vybrala se krásná částka, která bude rovným dílem rozdělena mezi obě děti, mám z toho velkou radost,“ uvedla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.


Vojta se narodil předčasně a ve dvou letech mu byla diagnostikována dětská mozková obrna. Finance ze sbírky rodina použije na rehabilitace. Autistická Barborka má vrozenou vadu srdce a bránice, podstoupila řadu operací. Finanční podpora rodině pomůže s nákupem speciální výživy a s rekonstrukcí bytu.


Sbírka „MMA pomáhá“ byla zahájena v listopadu 2018. Dárci mohli přispět dětem na účet vedený u Konta Bariéry nebo v okolí Poděbrad a Nymburka do zapečetěných kasiček. Darovat libovolnou částku mohli také návštěvníci galavečera bojových umění, kde byl rodinám dětí předán symbolický šek s celkovým výtěžkem ve výši 259 tisíc korun.


„Když jsme před třemi lety se sbírkou začínali, nenapadlo by mne, že se podaří vybrat třeba čtvrt milionu. Překvapili mne především diváci v sále, protože během galavečera přispěli do kasiček, které kolovaly mezi lidmi, více než osmdesáti tisíci korun. Rád bych poděkoval všem, kteří Barborce a Vojtovi pomohli,“ řekl Lukáš Blažek z MMA Poděbrady, jeden z organizátorů sbírky i galavečera.

 

Jednalo se již o třetí ročník sbírky „MMA pomáhá“, poslední dva ročníky sportovci organizovali ve spolupráci s Kontem Bariéry.

Konto Bariéry – od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců – svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti. Více informací na stránkách www.kontobariery.cz.


MMA Poděbrady – sportovní oddíl, který funguje od roku 2010, zaměřený na bojové sporty. Více informací na stránkách www.mma-pdy.cz.

Text: Petra Seberová, Konto Bariéry
Foto: Konto Bariéry

(7. 2. 2019)

 


Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

V Luxoru dodržují staročeské tradice

V Luxoru dodržují staročeské tradice

K mnohaletým a oblíbeným zvyklostem v poděbradském Domově pro seniory Luxor patří staročeská zabíjačka s hudbou, písničkami a společným zpěvem.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

Starosta Červinka: Smekám před vámi!

Starosta Červinka: Smekám před vámi!

O tom, že se v pátek 8. února dopoledne v Domě dětí a mládeže Symfonie koná něco výjimečného, svědčily zcela zaplněné kolostavy u vchodu a příjemný hlahol, který se linul z velkého sálu. Na 245 členů poděbradské Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami (ZO SPCCH) se zde sešlo na své výroční schůzi.

celý článek >>>

Litevský diplomat navštívil seniory a studenty

Litevský diplomat navštívil seniory a studenty

Do Domova pro seniory Luxor zavítal osmého února mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Litevské republiky v České republice Edvilas Raudonikis s doprovodem.

celý článek >>>

Oblastní charita Kutná Hora děkuje…

Oblastní charita Kutná Hora děkuje…

…organizátorům, asistentům v obcích, vedoucím skupin, koledníkům, všem ostatním pomocníkům a štědrým dárcům Tříkrálové sbírky 2019! Její výtěžek v Poděbradech činí 28 776 korun.

celý článek >>>

Sportovní aktivity žáků ZŠ T. G. Masaryka

Sportovní aktivity žáků ZŠ T. G. Masaryka

Současným trendem je specializace sportů už u dětí v předškolním a mladším školním věku. Na ZŠ T. G. Masaryka naopak nabízíme všem žákům rozmanité sportovní činnosti. Novinkou v letošním školním roce je nepovinný předmět všestranná tělesná výchova.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY