Naši nejmenší sokolíci cvičili v Praze

 

V oddíle všestrannosti TJ Sokol Poděbrady je nejmladší oddíl předškoláků – děti od 3 do 6 let. S touto drobotinou nacvičovala už od podzimu cvičitelka Jana Piroutková sletovou skladbu Noty.


sokoliciV neděli 17. června děti s touto skladbou poprvé veřejně vystoupily na župním sletu v Pečkách. Pak už je čekal 16. všesokolský slet v Praze. Ráno 6. července děti přijely do Prahy a hned nastoupily na generální zkoušku, kde už si vše projely naostro. Odpoledne se konečně dočkaly. Byl to nádherný pohled, když na sytě zelený trávník posetý bílými značkami vyběhlo 700 modrých motýlků. V kapsičkách měli schované sytě žluté skákací gumy a začali cvičit a kreslit krásné obrazy po celé ploše stadionu. Jenom je překvapilo to obrovské množství diváků, ale vše dobře dopadlo. Cvičení se dětem podařilo, i když si to na tak veliké ploše zkusily jenom jednou. Za to sklidily veliký aplaus. Mnoho babiček i maminek mělo slzičky v očích. Byl to pro všechny úžasný zážitek. Na sletu byly děti samy bez rodičů a celý den se o ně staraly obětavé cvičitelky a některé maminky. U autobusu byly děti zklamané, že už je konec. Klidně by šly cvičit znovu. Od své cvičitelky dostaly malé dárečky a mlsky. Vracely se domů spokojené a těšily se na rodiče, jak jim vše budou vyprávět. Škoda, že některé děti opustí řady předškoláků, stanou se školáky a rozejdou se do starších oddílů. V září přijdou zase nové malé děti a začne se od začátku. Děti si u nás zacvičí, rozvíjí hrubou motoriku, naučí se správnému držení těla, zacházet s míčem i různým nářadím. Ale hlavně si najdou nové kamarády. V září nám to zase začíná…


Těší se cvičitelky Jana Piroutková, Věra Doležalová, Vendulka Mansourová, Marie Měřičková a Markéta Rožová


Foto: Jaroslav Červinka

(6. 9. 2018)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY