Návštěva napříč kontinenty

 

Šest zahraničních studentů ze čtyř světadílů navštívilo Střední odborné učiliště společného stravování v rámci projektu Edison.


sou navstevaStrávili s našimi žáky celý týden. Ve škole pracovali na společném projektu a po škole se seznamovali při volnočasových aktivitách organizovaných našimi žáky. Studenti přiletěli ze šesti zemí: Argentina, Brazílie, Čína, Egypt, Taiwan a Ukrajina. Jejich cílem bylo přiblížit jejich kultury našim žákům. A to se povedlo. Celý týden se ve škole ozývala angličtina.

 

V prvních dvou dnech při formální části se naši žáci seznámili se zvyky a typickými jídly všech šesti zemí. Počáteční stud opadl třetí den, kdy každá třída pracovala s jedním zahraničním stážistou na společném projektu. Interakce, otázky a získávání informací nabralo vysoké obrátky a kromě typických jídel se naši žáci seznámili i s hudbou a ostatními cizími jazyky. V jedné třídě se dokonce tančilo. V jiné se učilo čínsky a v další portugalsky.


V neformální části vždy po obědě zorganizovali naši žáci odpolední program. Společnou procházkou po Poděbradech, bowlingem, šipkami a výletem do Kutné Hory si žáci naší školy procvičili nejen angličtinu, ale ukázali svoji pohostinnost a organizační dovednosti. Na výlet do Kutné Hory budeme všichni dlouho vzpomínat. Žákyně druhého ročníku si připravily dokonalý plán včetně anglických popisů všech pamětihodností (na snímku). Nevylekal je ani požadavek plán rychle upravit a vložit rychlou návštěvu Kostnice. Páteční odpoledne bylo završeno společným vařením argentinské pochoutky z mletého masa.


Poslední stážistka odjela v neděli, šťastná a unavená nabitým programem a výletem na Ještěd a na státní zámek Sychrov. Žáci se ukázali jako velcí gentlemani, kteří ochotně pomohli se zavazadly na nádraží při příjezdu i odjezdu.


Podle zpětné vazby od stážistů se jim naše škola velmi líbila a v porovnání s jinými školami strávili s našimi žáky dostatek času. A to bylo cílem. V přátelské atmosféře při společné aktivitě v přirozeném prostředí a situacích se jazykové dovednosti rozvinuly velmi rychle. Nová přátelství a propojení na sociálních sítích byla navázána.


I když v pátek kvůli výpadku elektrického proudu nedošlo na finální prezentace, máme v plánu je dokončit, natočit na video, které upraví žáci druhého ročníku, a pošleme je našim milým stážistům a ostatním žákům.


Text a foto: Mgr. Monika Benešová, SOU společného stravování Poděbrady

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY