Návštěva ze všech koutů zeměkoule

 

Již poněkolikáté se poděbradské Střední odborné učiliště společného stravování díky Mgr. Ireně Martínkové zapojilo do velmi přínosného projektu Edison.


sou navstevaTento projekt spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se stali generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Šest mladých stážistů z celého světa přijelo na týden k nám do Poděbrad, aby procvičili naše žáky v anglickém jazyce a během výuky je formou prezentací seznámili se svou rodnou zemí, její kulturou, zvyky, tradicemi a v neposlední řadě i gastronomií. Dívky k nám zavítaly z Ruska, Austrálie, Chile a Číny a pánové pocházejí z Kyrgyzstánu a Brazílie. Žáci nástavbového studia i obyvatelé domova mládeže Jitřenka se stali na celý týden těmto hostům skvělými průvodci. Ukázali jim naše krásné město, poděbradský pivovar, sklárny, vzali je na výlet do Kutné Hory i na šipky a bowling. Na oplátku ochutnali jejich speciality, které připravili v našem školním baru. Stážista z Brazílie například přichystal speciální čokoládové koule, dívka z Chile smažený dezert z kynutého těsta s citronovou kůrou, Číňanka jednoduchý pokrm z rýže a Ruska studenou polévku s kefírem a koprem. Některé pokrmy nám byly blízké a na jiné chutě bychom si asi museli chvíli zvykat, ale rozhodně ta zkušenost stála za to. Týden utekl jako voda a loučení bylo velmi smutné. Důležité ale je, že naši žáci získali spoustu cenných poznatků a zjistili, jak jsou na tom se svou angličtinou. Tak doufejme, že pro ně účast v tomto projektu bude dobrou motivací do budoucna.


Text a foto: Ivona Hrabětová za SOU společného stravování

(21. 2. 2019)

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY