Noc s Andersenem na ZŠ T. G. Masaryka

 

Naše škola se tradičně účastní mezinárodní akce knihoven Noc s Andersenem. Žáci tráví tuto noc ve školní knihovně a je pro ně připraven pestrý program. Tentokrát setkání připadlo na pátek 16. března. Jeho hlavním tématem se stal pohádkový zvoneček, který provázel žáky celým dlouhým večerem.


andersenBývá zvykem, že zájemci z řad čtvrťáků a páťáků si musí účast zasloužit. Pro tento ročník byla platnou vstupenkou literární nebo výtvarná práce na téma „Kdybych byl pohádkový zvoneček, co bych změnil ve světě lidí“. Každý rok naši knihovnu navštíví zajímaví hosté. Letos pozvání přijali manželé Jana a Bronislav Kubovi z blízkého Kerska. Žáky zaujali poutavým vyprávěním nejen o rozmanité práci v jejich keramickém ateliéru, ale také o kulturním životě v osadě Kersko, na kterém se velkou měrou aktivně podílejí. Pod odborným vedením pana Kuby a jeho manželky měli žáci možnost si vlastnoručně vyrobit svůj pohádkový zvoneček. Někteří zkušenější malí keramici ho vytvarovali do podoby kočky. Kočky a jejich milovník Bohumil Hrabal jsou totiž nedílnou součástí symboliky samotného Kerska. Na závěr setkání nám manželé Kubovi věnovali knihy o Kersku do školní knihovny. Program večera pokračoval vzájemným čtením literárních prací o pohádkovém zvonečku. Pak už účastníci netrpělivě vyčkávali, až vyjdou do opuštěných chodeb noční školy hledat pohádkové texty Hanse Christiana Andersena a splní tak další z úkolů. Vyhráli nakonec všichni, protože prokázali znalost pohádek a literárních postav, a také překonali své obavy ze zvládnutí netradičních úkolů. Večer rychle uběhl a po závěrečném kvízu se všichni nocležníci uvelebili ve svých spacích pytlích a poslechli si čtení na dobrou noc z knihy Pohádky z kerského lesa. Časné ranní vstávání všem zpříjemnil sponzor – Polabské mlékárny, který nám ke snídani věnoval tvaroh s jogurtem Matylda. Na závěr si všichni vyměnili své dojmy, prožitky a také plány na další ročník Noci s Andersenem.


Text: Mgr. Sabina Máčalíková a Bc. Iva Lebedová
Foto: Gabriela Lebedová

(12. 4. 2018)

 


Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

25. výročí založení EKO Gymnázia završilo slavnostní zasedání pedagogické rady na poděbradském zámku / Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

celý článek >>>

Zlatá hotelovka

Zlatá hotelovka

Kulinářské umění pořádalo v průběhu července a srpna soutěž KU Young Chef 2018.

celý článek >>>

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Spolek pro aktivní život v Poděbradech uspořádal ve dnech 3. až 7. září v penzionu Mája v Josefově Dole pátý relaxační pobyt s cvičením zaměřeným na psychomotoriku.

celý článek >>>

Vykročení seniorů SPCCH do babího léta

Vykročení seniorů SPCCH do babího léta

Pečlivě promyšlený program rekondičního pobytu v týdnu 1.–8. září 2018 v Lučanech nad Nisou, připravený Dr. Jarmilou Šmídovou a Ivanou Tomkovou, všichni účastníci ZO SPCCH Poděbrady spontánně vysoce ocenili.

celý článek >>>

Posilujeme pozitivní vztahy mezi žáky

Posilujeme pozitivní vztahy mezi žáky

Snahou naší ZŠ T. G. Masaryka je, aby žáci chodili do školy rádi, nebáli se vyjádřit svůj názor a postoje, zvládali komunikaci ve skupinách, dodržovali stanovená pravidla chování, pomáhali druhým a měli kladný vztah k učení.

celý článek >>>

V Poděbradech se sešli esperantisté z Evropy a Japonska

V Poděbradech se sešli esperantisté z Evropy a Japonska

Ve dnech 6. až 13. srpna se v Poděbradech uskutečnil 22. ekumenický kongres křesťanských esperantistů.

celý článek >>>

Naši nejmenší sokolíci cvičili v Praze

Naši nejmenší sokolíci cvičili v Praze

V oddíle všestrannosti TJ Sokol Poděbrady je nejmladší oddíl předškoláků – děti od 3 do 6 let. S touto drobotinou nacvičovala už od podzimu cvičitelka Jana Piroutková sletovou skladbu Noty.

celý článek >>>

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY