Noc s Andersenem na ZŠ T. G. Masaryka

 

Naše škola se tradičně účastní mezinárodní akce knihoven Noc s Andersenem. Žáci tráví tuto noc ve školní knihovně a je pro ně připraven pestrý program. Tentokrát setkání připadlo na pátek 16. března. Jeho hlavním tématem se stal pohádkový zvoneček, který provázel žáky celým dlouhým večerem.


andersenBývá zvykem, že zájemci z řad čtvrťáků a páťáků si musí účast zasloužit. Pro tento ročník byla platnou vstupenkou literární nebo výtvarná práce na téma „Kdybych byl pohádkový zvoneček, co bych změnil ve světě lidí“. Každý rok naši knihovnu navštíví zajímaví hosté. Letos pozvání přijali manželé Jana a Bronislav Kubovi z blízkého Kerska. Žáky zaujali poutavým vyprávěním nejen o rozmanité práci v jejich keramickém ateliéru, ale také o kulturním životě v osadě Kersko, na kterém se velkou měrou aktivně podílejí. Pod odborným vedením pana Kuby a jeho manželky měli žáci možnost si vlastnoručně vyrobit svůj pohádkový zvoneček. Někteří zkušenější malí keramici ho vytvarovali do podoby kočky. Kočky a jejich milovník Bohumil Hrabal jsou totiž nedílnou součástí symboliky samotného Kerska. Na závěr setkání nám manželé Kubovi věnovali knihy o Kersku do školní knihovny. Program večera pokračoval vzájemným čtením literárních prací o pohádkovém zvonečku. Pak už účastníci netrpělivě vyčkávali, až vyjdou do opuštěných chodeb noční školy hledat pohádkové texty Hanse Christiana Andersena a splní tak další z úkolů. Vyhráli nakonec všichni, protože prokázali znalost pohádek a literárních postav, a také překonali své obavy ze zvládnutí netradičních úkolů. Večer rychle uběhl a po závěrečném kvízu se všichni nocležníci uvelebili ve svých spacích pytlích a poslechli si čtení na dobrou noc z knihy Pohádky z kerského lesa. Časné ranní vstávání všem zpříjemnil sponzor – Polabské mlékárny, který nám ke snídani věnoval tvaroh s jogurtem Matylda. Na závěr si všichni vyměnili své dojmy, prožitky a také plány na další ročník Noci s Andersenem.


Text: Mgr. Sabina Máčalíková a Bc. Iva Lebedová
Foto: Gabriela Lebedová

(12. 4. 2018)

 


Vánoční turnaj ve stolním tenise seniorů

Vánoční turnaj ve stolním tenise seniorů

Kroužek stolního tenisu DDM Symfonie Poděbrady, jehož převážná většina hrajících pochází z řad členské základny poděbradské Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami, uspořádala 13. 12. 2018 veřejný Vánoční turnaj.

celý článek >>>

Symfonie slavila patnáctiny

Symfonie slavila patnáctiny

V úterý 18. 12. 2018 se v DDM Symfonie Poděbrady slavilo. V letošním roce se totiž dům dětí dožil 15. výročí od stavby nové budovy.

celý článek >>>

Výroční schůze Základní organizace SPCCH Poděbrady

Výroční schůze Základní organizace SPCCH Poděbrady

Největší seniorský klub v Poděbradech a možná i v okrese – Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami – měl 7. prosince 2018 výroční schůzi.

celý článek >>>

Vánoční Vala již podesáté

Vánoční Vala již podesáté

V úterý 11. prosince 2018 připravila naše Základní škola Václava Havla v Poděbradech pro své žáky, jejich rodiče, přátele a bývalé kolegy tradiční předvánoční odpoledne plné zpěvu, jarmarečního veselí i vzpomínek.

celý článek >>>

Ohlédnutí za adventním časem

Ohlédnutí za adventním časem

Adventní čas, vánoční svátky i oslavy začátku nového roku jsou již za námi a pomalu se mění v milé vzpomínky. Dovolte nám v krátkosti připomenout, jaké události a akce v tomto období pro vás připravili žáci a učitelé ze Základní školy T. G. Masaryka.

celý článek >>>

Hotelovka na odborné stáži ve Francii

Hotelovka na odborné stáži ve Francii

Od 26. listopadu do 7. prosince 2018 se vybraní žáci z 3. D a 2. VOŠ Hotelové školy v Poděbradech zúčastnili odborné stáže na jihu Francie ve městě Castres (asi 80 km od Toulouse).

celý článek >>>

Kvítek koncertoval a křtil své první vánoční CD

Kvítek koncertoval a křtil své první vánoční CD

Zcela zaplněné divadlo, mladí zpěváci v typické oranžové, usměvavé sbormistryně. Pěvecký sbor Kvítek zahájil advent v Poděbradech a navíc pokřtil svoje první vánoční CD.

celý článek >>>

Projektová výuka na EKO Gymnáziu připravuje pro život

Projektová výuka na EKO Gymnáziu připravuje pro život

Osmileté EKO Gymnázium pravidelně zařazuje do výuky projektové metody, které žáky rozvíjejí v jejich schopnostech, vědomostech, dovednostech i sociálních kompetencích.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY