Noc s Andersenem na ZŠ T. G. Masaryka

 

Naše škola se tradičně účastní mezinárodní akce knihoven Noc s Andersenem. Žáci tráví tuto noc ve školní knihovně a je pro ně připraven pestrý program. Tentokrát setkání připadlo na pátek 16. března. Jeho hlavním tématem se stal pohádkový zvoneček, který provázel žáky celým dlouhým večerem.


andersenBývá zvykem, že zájemci z řad čtvrťáků a páťáků si musí účast zasloužit. Pro tento ročník byla platnou vstupenkou literární nebo výtvarná práce na téma „Kdybych byl pohádkový zvoneček, co bych změnil ve světě lidí“. Každý rok naši knihovnu navštíví zajímaví hosté. Letos pozvání přijali manželé Jana a Bronislav Kubovi z blízkého Kerska. Žáky zaujali poutavým vyprávěním nejen o rozmanité práci v jejich keramickém ateliéru, ale také o kulturním životě v osadě Kersko, na kterém se velkou měrou aktivně podílejí. Pod odborným vedením pana Kuby a jeho manželky měli žáci možnost si vlastnoručně vyrobit svůj pohádkový zvoneček. Někteří zkušenější malí keramici ho vytvarovali do podoby kočky. Kočky a jejich milovník Bohumil Hrabal jsou totiž nedílnou součástí symboliky samotného Kerska. Na závěr setkání nám manželé Kubovi věnovali knihy o Kersku do školní knihovny. Program večera pokračoval vzájemným čtením literárních prací o pohádkovém zvonečku. Pak už účastníci netrpělivě vyčkávali, až vyjdou do opuštěných chodeb noční školy hledat pohádkové texty Hanse Christiana Andersena a splní tak další z úkolů. Vyhráli nakonec všichni, protože prokázali znalost pohádek a literárních postav, a také překonali své obavy ze zvládnutí netradičních úkolů. Večer rychle uběhl a po závěrečném kvízu se všichni nocležníci uvelebili ve svých spacích pytlích a poslechli si čtení na dobrou noc z knihy Pohádky z kerského lesa. Časné ranní vstávání všem zpříjemnil sponzor – Polabské mlékárny, který nám ke snídani věnoval tvaroh s jogurtem Matylda. Na závěr si všichni vyměnili své dojmy, prožitky a také plány na další ročník Noci s Andersenem.


Text: Mgr. Sabina Máčalíková a Bc. Iva Lebedová
Foto: Gabriela Lebedová

(12. 4. 2018)

 


Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole Václava Havla

Z dění na Základní škole Václava Havla

Oscarové filmy poprvé / Pasování na čtenáře

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY