Pestrý podzim na poděbradském učilišti

 

Podzim na naší škole byl nabitý událostmi. Než jsme se stihli všichni rozkoukat v novém školním roce, proběhla spousta akcí, ať už gastronomických, sportovních nebo charitativních.


sou soutezHned na začátku září se žáci prvních ročníků poděbradského SOU společného stravování účastnili adaptačních kurzů, aby si zvykli na nové prostředí a nové tváře. Jako každý rok jsme se zapojili do několika charitativních akcí a pomohli jsme částkou 20 604 korun nemocným dětem a nevidomým lidem. Zúčastnili jsme se fotbalového turnaje, navštívili veletrh Professia Days, vyjeli na exkurzi do Osvětimi, zapojili se už počtvrté do akce Projekt 72 hodin a zorganizovali projektový Den výživy.


Co se našeho oboru týká, na Gastrofestivalu v Lysé nad Labem jsme se prezentovali prodejním degustačním stánkem staročeských jídel, zajišťovali celodenní VIP rauty, personální stravu pro organizátory a life představení našich cukrářek. Na soutěži ve Vlašimi „O pohár blanických rytířů“ jsme získali v oboru číšník krásné 2. místo, v oboru cukrář jsme se umístili v bronzovém pásmu a náš tým zvítězil ve sportovních dovednostních disciplínách (na snímku). V současné době už se chystáme na Mistrovství ČR v bramborovém salátu Hellmann’s Cup, kde budeme obhajovat loňské vítězství, což není nikdy jednoduché.


Pro zájemce o studium na naší škole chystáme také Dny otevřených dveří, které proběhnou 23. listopadu a 15. prosince vždy od 8.00 do 17.00 hodin v budově školy, v domově mládeže i středisku praktického vyučování Labenka. Pokud máte zájem vidět, jak to u nás chodí, přijďte, budete vítáni.


Text a foto: Ivona Hrabětová, SOU společného stravování Poděbrady

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY