Poděbradská „knedlíkárna“ hlásí: Vezeme stříbro z Vlašimi

 

Žáci Středního odborného učiliště společného stravování zvládli svatební přípravy na výbornou.


gastroPodzim na našem učilišti bývá tradičně spojen s přípravou na gastronomickou soutěž O pohár blanických rytířů, kterou pořádá SOŠ a SOU Vlašim.

Hlavním tématem letošního 6. ročníku byla svatba. Číšníci prostírali svatební tabuli, cukrářky Dita Scholzeová a Tereza Červenková pekli svatební marcipánový dort, kuchaři měli za úkol připravit teplý pokrm z mletého masa a salát z čerstvé zeleniny s dresinkem. Ondřej Rejl vařil frikadelu s hořčičnou omáčkou, bramborové pyré s celerem a česnekem a krůtí rolku ve vinném listu, s vinnou omáčkou, čerstvými žampiony a fazolovými lusky a kuskus se zeleninou. Václav Bureš chystal variaci listových salátů s lanýžovým olejem, macerovanou červenou řepou, mrkví, pomerančem a kozím sýrem s medovo-balsamikovým dresinkem.

Všichni naši soutěžící se poctivě připravovali a ve Vlašimi rozhodně neudělali svým učitelům ostudu. Největším úspěchem bylo krásné druhé místo pro číšníky Kamilu Vaškovou a Davida Horáka. Našim reprezentantům moc děkujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších soutěží.

Text a foto: Ivona Hrabětová, SOU Poděbrady

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY