Poděbradští „knedlíkáři“ v Durynsku

 

Šestice nás studentů poděbradské „knedlíkárny“ měla možnost absolvovat třítýdenní praxi v Německu na pozicích kuchař – číšník. Tu nám škola zajistila v rámci projektu Tandem.


knedlikari v durynskuOdjížděli jsme s vědomím, že nám studijní a pracovní pobyt přinese nové pohledy na německou historii i současnost, zvyky či kulturu, ale také německou gastronomii. První dva dny byly ve znamení příprav. Zavítala k nám zástupkyně společnosti Tandem, která pomáhá studentům v zahraničí s adaptací a připravuje je na situace s tím spojené. Především pak radí, jak si zjednodušit věci, které se jim zdají příliš náročné.

Její školení probíhalo formou her, čímž se učení a poznávání velmi zjednodušilo. Když nás třetí den rozvezli na pracoviště, opanovala nás nervozita, strach, obavy, ale postupem času dané pocity vystřídalo nadšení. Začali jsme se zlepšovat jak v cizím jazyce, tak i celkovém zodpovědném přístupu k práci. Měli jsme možnost naučit se připravovat jídla, jež nejsou v Čechách běžná a také navštívit památky Durynska. Ve volném čase jsme se naplno účastnili doplňkových aktivit, jako např. výletů, plávání, bowlingu, střelby z luku, relaxace v solné jeskyni a mnoha dalších.

Na konci praxe jsme si my studenti i vedení naší školy vyslechli pochvalu za skvělou práci. Někteří z nás měli možnost navázat pracovní kontakty, které jsou v dnešní době velmi cenné. Při cestě domů jsme se všichni shodli na tom, že bychom nejradši další tři týdny pracovali v Německu, ale okolnosti smlouvy nám to neumožňovaly. Ale jsme si jistí, že na tuto šanci jen tak nezapomeneme a jsme z ní patřičně nadšeni. Navíc věříme, že se nám získané zkušenosti budou jednou hodit.

Text a foto: Jiří Tauš, žák třídy M2 SOU společného stravování Poděbrady

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY