Praxe v Chateau Mcely

 

Když jsem se poprvé doslechl, že praxe na nástavbovém studiu bude v Chateau Mcely, tak jsem, popravdě řečeno, moc nadšený nebyl. Zaprvé jsem vůbec nevěděl, kde to je, jak to tam vypadá a jaká práce mě čeká. Později jsem si na internetu našel jejich stránky a viděl prostředí, ve kterém budu mít tu čest pracovat, a byl jsem plný očekávání.


mcelyDo Mcel jsem přijel v pohodě autobusem a nestačil jsem se divit luxusu, který je na zámku. Personál byl na mě osobně vždy příjemný a vždy mi všichni vyšli vstříc. Jelikož jsem byl na „place“, tak na začátku jsem se jen rozkoukával, zaučoval a pomáhal se zánosy jídel. Po pár dnech jsem už plně objednával snídaně a dezerty a to jsem si užíval, protože ranní atmosféra na zámku je úžasná. Všichni, včetně hostů jsou usměvaví a velmi přátelští.

Na další kolo praxe v Chateau Mcely jsem měl domluvené, že budu plnohodnotně obsluhovat obědy a večeře. Moc jsem se těšil, ale zároveň jsem měl obavy, zda to zvládnu a budu držet nastolenou kvalitu obsluhy. Je jasné, že při práci číšníka se musí dělat i práce, která je „podřadná“. Občas při připravování svatby nebo nějaké akce si připadáte jako stěhovák, ale je to potřebná práce a když vám potom nabídne pomoc nosit lavice sám pan ředitel, tak vás to donutí se zamyslet…

Pro mě osobně práce v Chateau Mcely byla nejlepší zkušeností a příležitostí jakou jsem dostal. Díky ní jsem se naučil spoustu nových věcí, nové způsoby obsluhy a hlavně preciznosti obsluhy na té nejvyšší úrovni. Poznal jsem tam mnoho slavných a známých osobností a vytvořil si pěkná přátelství.

Myslím, že mohu mluvit za celou třídu M2 SOU Poděbrady, že praxe ve Chateau Mcely je skvělou příležitostí se zdokonalit a pracovat na místě, kam se málokdo dostane, za což jsme velmi vděční.

Text: Jakub Sklenář, žák třídy M2, Střední odborné učiliště společného stravování

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY