Prší, prší, jen se leje…

 

Tato národní písnička přesně vystihuje převažující počasí našeho pobytu v Jizerských horách, který se uskutečnil první týden v říjnu.


spcch vyletPočasí, to byla jediná stinná stránka našeho pobytu, který jsme v naší Základní organizaci Svazu postižených civilizačními chorobami plánovali již od ledna. Ne tak psychický stav účastníků, kde kromě 3 mladších handicapovaných žen bylo přítomno 35 frekventantů věkového průměru 79,5 roku. Program byl předem stanovený, naším cílem bylo hlavně cvičit a být v přírodě. Penzion Kitty nám umožnil malý výlet na „kozí farmu“ v Pěnčíně a do centra iQLANDIA v Liberci, dále besedu o Jizerských horách, historii sklářství a textilního průmyslu. Jeden celý večer jsme věnovali zpěvu šlágrů „našeho mládí“ a dob tanečních kurzů za hudebního doprovodu interpretů našeho věku. Na pobyt všem přítomným finančně přispělo Konto Bariéry Praha částkou 35 000 korun. Týdenní pobyt tak vyšel jednotlivce na 3 000 korun včetně ubytování, celodenní penze, dopravy, kultury i výletu. Navíc byla celá skupina pojištěná na úraz. Většina z účastníků pravidelně cvičí v pondělí a ve čtvrtek v „Pentagonu“, a tak se dobře znají.


Děkujeme neziskové organizaci Konto Bariéry za příspěvek, který umožnil těm nejstarším z organizace SPCCH Poděbrady ozdravný pobyt na horách! Čtyři dny v dešti nebyly pro zúčastněné pobytem „v ponorce“, naopak kolektiv obstál na výbornou. Pohoda, časté převleky do suchého oblečení, procházky za každého počasí, útulné pokojíčky, jednoduchý chatový nábytek a krásné nové sociální zařízení. Nádherně barevný podzim, dostatek hub a pěkné procházky po Jizerských cestách korunovaly úspěch. Pohodová atmosféra, ruční práce – vše bez narušitelů. Nevadila chodítka či francouzské hole a rovněž trekové hole našly uplatnění. Pobyt byl bez úrazu a spokojený návrat měla celá skupina včetně vedoucích Dr. Šmídové a I. Tomkové. I když slunce svítilo jen první dva dny, bylo všem dobře. Hlavně to bylo pohlazení po duši pro všechny, kdo ve stáří trpí samotou.


Text a foto: Ivana Tomková za ZO SPCCH Poděbrady

 


Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole Václava Havla

Z dění na Základní škole Václava Havla

Oscarové filmy poprvé / Pasování na čtenáře

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY