Prší, prší, jen se leje…

 

Tato národní písnička přesně vystihuje převažující počasí našeho pobytu v Jizerských horách, který se uskutečnil první týden v říjnu.


spcch vyletPočasí, to byla jediná stinná stránka našeho pobytu, který jsme v naší Základní organizaci Svazu postižených civilizačními chorobami plánovali již od ledna. Ne tak psychický stav účastníků, kde kromě 3 mladších handicapovaných žen bylo přítomno 35 frekventantů věkového průměru 79,5 roku. Program byl předem stanovený, naším cílem bylo hlavně cvičit a být v přírodě. Penzion Kitty nám umožnil malý výlet na „kozí farmu“ v Pěnčíně a do centra iQLANDIA v Liberci, dále besedu o Jizerských horách, historii sklářství a textilního průmyslu. Jeden celý večer jsme věnovali zpěvu šlágrů „našeho mládí“ a dob tanečních kurzů za hudebního doprovodu interpretů našeho věku. Na pobyt všem přítomným finančně přispělo Konto Bariéry Praha částkou 35 000 korun. Týdenní pobyt tak vyšel jednotlivce na 3 000 korun včetně ubytování, celodenní penze, dopravy, kultury i výletu. Navíc byla celá skupina pojištěná na úraz. Většina z účastníků pravidelně cvičí v pondělí a ve čtvrtek v „Pentagonu“, a tak se dobře znají.


Děkujeme neziskové organizaci Konto Bariéry za příspěvek, který umožnil těm nejstarším z organizace SPCCH Poděbrady ozdravný pobyt na horách! Čtyři dny v dešti nebyly pro zúčastněné pobytem „v ponorce“, naopak kolektiv obstál na výbornou. Pohoda, časté převleky do suchého oblečení, procházky za každého počasí, útulné pokojíčky, jednoduchý chatový nábytek a krásné nové sociální zařízení. Nádherně barevný podzim, dostatek hub a pěkné procházky po Jizerských cestách korunovaly úspěch. Pohodová atmosféra, ruční práce – vše bez narušitelů. Nevadila chodítka či francouzské hole a rovněž trekové hole našly uplatnění. Pobyt byl bez úrazu a spokojený návrat měla celá skupina včetně vedoucích Dr. Šmídové a I. Tomkové. I když slunce svítilo jen první dva dny, bylo všem dobře. Hlavně to bylo pohlazení po duši pro všechny, kdo ve stáří trpí samotou.


Text a foto: Ivana Tomková za ZO SPCCH Poděbrady

 


Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Několik příjemných podzimních dnů studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad strávili u našich západních sousedů, navštívili mnoho zajímavých míst, procvičili se v německém jazyce a mimo jiné se prošli po dně Severního moře.

celý článek >>>

První zkušenosti s miniházenou

První zkušenosti s miniházenou

Základní škola T. G. Masaryka se tento školní rok zúčastní prvního ročníku Poděbradské školní ligy v miniházené, která je projektem Českého svazu házené.

celý článek >>>

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Propojit dětský svět se světem babiček a dědečků. Odstranit předsudky spojené se stářím a naučit děti pozitivně vnímat všechny etapy lidského života. Setřít hranice mezi světem nejmladších a nejstarších a umožnit dětem i seniorům prožít společně příjemné chvilky. O to jde v projektu „Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost“.

celý článek >>>

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

28. říjen 2018 se blíží a na naší škole vrcholí přípravy oslav tohoto významného jubilea naší republiky.

celý článek >>>

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Základní škola Václava Havla se zúčastnila akce „Sbírka plyšových hraček pro manilské školáky“, kterou již několik let pořádá Česko-filipínská obchodní komora.

celý článek >>>

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

25. výročí založení EKO Gymnázia završilo slavnostní zasedání pedagogické rady na poděbradském zámku / Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

celý článek >>>

Zlatá hotelovka

Zlatá hotelovka

Kulinářské umění pořádalo v průběhu července a srpna soutěž KU Young Chef 2018.

celý článek >>>

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Spolek pro aktivní život v Poděbradech uspořádal ve dnech 3. až 7. září v penzionu Mája v Josefově Dole pátý relaxační pobyt s cvičením zaměřeným na psychomotoriku.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY