Prší, prší, jen se leje…

 

Tato národní písnička přesně vystihuje převažující počasí našeho pobytu v Jizerských horách, který se uskutečnil první týden v říjnu.


spcch vyletPočasí, to byla jediná stinná stránka našeho pobytu, který jsme v naší Základní organizaci Svazu postižených civilizačními chorobami plánovali již od ledna. Ne tak psychický stav účastníků, kde kromě 3 mladších handicapovaných žen bylo přítomno 35 frekventantů věkového průměru 79,5 roku. Program byl předem stanovený, naším cílem bylo hlavně cvičit a být v přírodě. Penzion Kitty nám umožnil malý výlet na „kozí farmu“ v Pěnčíně a do centra iQLANDIA v Liberci, dále besedu o Jizerských horách, historii sklářství a textilního průmyslu. Jeden celý večer jsme věnovali zpěvu šlágrů „našeho mládí“ a dob tanečních kurzů za hudebního doprovodu interpretů našeho věku. Na pobyt všem přítomným finančně přispělo Konto Bariéry Praha částkou 35 000 korun. Týdenní pobyt tak vyšel jednotlivce na 3 000 korun včetně ubytování, celodenní penze, dopravy, kultury i výletu. Navíc byla celá skupina pojištěná na úraz. Většina z účastníků pravidelně cvičí v pondělí a ve čtvrtek v „Pentagonu“, a tak se dobře znají.


Děkujeme neziskové organizaci Konto Bariéry za příspěvek, který umožnil těm nejstarším z organizace SPCCH Poděbrady ozdravný pobyt na horách! Čtyři dny v dešti nebyly pro zúčastněné pobytem „v ponorce“, naopak kolektiv obstál na výbornou. Pohoda, časté převleky do suchého oblečení, procházky za každého počasí, útulné pokojíčky, jednoduchý chatový nábytek a krásné nové sociální zařízení. Nádherně barevný podzim, dostatek hub a pěkné procházky po Jizerských cestách korunovaly úspěch. Pohodová atmosféra, ruční práce – vše bez narušitelů. Nevadila chodítka či francouzské hole a rovněž trekové hole našly uplatnění. Pobyt byl bez úrazu a spokojený návrat měla celá skupina včetně vedoucích Dr. Šmídové a I. Tomkové. I když slunce svítilo jen první dva dny, bylo všem dobře. Hlavně to bylo pohlazení po duši pro všechny, kdo ve stáří trpí samotou.


Text a foto: Ivana Tomková za ZO SPCCH Poděbrady

 


Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Náš příběh Dne Země / Věda je kamarád

celý článek >>>

Bubnování znělo školou

Bubnování znělo školou

Při hodinách hudební výchovy mohou žáci v ZŠ Václava Havla využívat hudební pracovnu s velkým množstvím rytmických i melodických nástrojů. Do tajů zhotovení některých nástrojů je zavedla paní Věra Martincová, která se svým manželem již 20 let vyrábí bubínky z českých materiálů.

celý článek >>>

Pohybem ke zdraví

Pohybem ke zdraví

Hned několik generací se sešlo sedmého dubna na 6. ročníku Testu fyzické zdatnosti, který v Oboře uspořádal poděbradský Spolek pro aktivní život.

celý článek >>>

Svou vlast poznáváme nejen ve školních lavicích

Svou vlast poznáváme nejen ve školních lavicích

„Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému.“

celý článek >>>

Brána jazyků (na hotelové škole) otevřená

Brána jazyků (na hotelové škole) otevřená

Neuplynul ani týden, co naši Hotelovou školu Poděbrady navštívili vzácní hosté – španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín s manželkou – a už jsme tu měli další „jazykovou akci“. Stali jsme se pořadateli jubilejního 20. ročníku celostátní konverzační soutěže hotelových škol.

celý článek >>>

Uklidili jste Oboru

Uklidili jste Oboru

Možná jste také zaznamenali, že od začátku března zvalo Ekocentrum Huslík na Facebooku na událost Ukliďme Oboru. Za slunečného počasí se v sobotu 7. dubna ráno u Havířského kostelíku sešlo kolem 50 dobrovolníků, kteří se rozhodli pomoci přírodě v Poděbradech a zbavit ji odpadků. K úklidu se připojila i Pirátská strana a spolek Angrešt.

celý článek >>>

Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

na školní ekologické zahradě v Poděbradech

celý článek >>>

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Do 10. května mají zájemci z řad středoškoláků možnost účastnit se 1. ročníku Online filmového festivalu, ve zkratce OFF, který pořádá EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY