První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

 

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.


Ve spolupráci s DDM Poděbrady jsme 15. 3. 2019 uspořádali přednášku pro veřejnost na téma „Doprovázení, smrt jako součást života“. Následně proběhl benefiční koncert oblíbené skupiny Flat Fly. Výtěžek z koncertu byl použit na nákup zdravotnického materiálu a přístrojů.

Hospicovou péči zajišťujeme komplexně a snažíme se uspokojit jak fyzické, tak i psychické, sociální a duchovní potřeby nemocného.

V průběhu zahájení naší činnosti jsme byli osloveni rodinou z nedaleké obce u Kolína, abychom poskytli péči pacientovi, který se již rozhodl ukončit léčbu leukémie. Obětavá a profesionální péče lékařky a zdravotní sestřičky byla poskytnuta po dobu 11 dní. Nablízku s podporou jsme byli i pečující rodině. Byli jsme přijati v přátelské atmosféře a současně jsme naším přístupem získali vzácnou důvěru. Jsme potěšeni, že jsme mohli doprovázet tohoto pacienta na jeho poslední cestě doma a s rodinou, v poklidu a bez bolestí. Podařilo se nám tak splnit přání pacienta, rodiny i našeho týmu.

O hospicovou péči našeho týmu v průběhu našich začátků projevila zájem také rodina z Čáslavi, kde pacientka ukončila léčbu karcinomu slinivky. Od prvních dní péče byla pacientka velmi přátelská, s osobitým kouzlem, kterým na nás zapůsobila. Při návštěvách jsme naslouchali nesčetným humorným příhodám z pracovního i osobního života. Manžel pacientky byl vzorným pečovatelem, naučil se vařit, uklízet a postarat se o rodinu. Pacientka se nám svěřila, že se do manžela znovu zamilovala. V dalších dnech postupně síly ubývaly a pacientka měla jediné přání, aby zůstala bez bolestí. Díky lékařce a zdravotní sestřičce bylo přání splněno. Doprovázení pacientky v obětavé péči rodiny a v domácím prostředí probíhalo 7 dní.

Naše služba a péče pokračuje podporou pozůstalých rodinných příslušníků, v čase jejich zármutku. V případě zájmu jsme nablízku s pomocí a s poradenstvím v zajištění pohřebních služeb, úřadů apod. Jsme nezisková organizace, naše služby nejsou hrazeny z veřejného pojištění, bez dobrovolných dárců a dalších zdrojů by naše fungování nebylo možné.


Zdravotní tým hospicu je pacientovi i jeho blízkým k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Dojezdová vzdálenost je nastavena na 30 km od Kolína. Kontaktní místo na adrese Smetanova 764, budova Polikliniky, 1. patro, každé pondělí od 9 do 12 hodin. Ostatní dny po dohodě.

Domácí hospic můžete podpořit pravidelným či jednorázovým příspěvkem na transparentní účet Pomozte nám pomáhat: 2401424049/2010.

 

Kontakty:
www.hospic-kolin.cz    
email: info@hospic-kolin.cz     
mobilní tel.: 775 031 332  

Text. Ing. Dagmar Ruferová, ředitelka hospicu

(18. 4. 2019)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

V Luxoru dodržují staročeské tradice

V Luxoru dodržují staročeské tradice

K mnohaletým a oblíbeným zvyklostem v poděbradském Domově pro seniory Luxor patří staročeská zabíjačka s hudbou, písničkami a společným zpěvem.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY