Sportem ku zdraví

 

Před třemi roky byl v ZO SPCCH Poděbrady založen další kroužek, a sice stolního tenisu. Od té doby se jeho členové scházejí na tréninky pravidelně každý týden.


spcch stol tenisJe s podivem, jakých výsledků se stolním tenistům ze ZO SPCCH podařilo dosáhnout. Hned v roce 2015 se zúčastnili 1. ročníku Poháru České republiky ve stolním tenisu pro osoby s Parkinsonovou nemocí. Vzhledem k tomu, že turnaj probíhal v Poděbradech, účast členů kroužku byla stoprocentní. Přestože trénovali pouze krátce, odměnou jim byl bronzový pohár pro Naďu Jakoubkovou. Téhož turnaje se hráči a hráčky SPCCH zúčastnili i v následujícím roce. Nejúspěšnější byla tentokrát Mgr. Marta Váňová. A samozřejmě, že celý oddíl stolního tenisu nechyběl na turnaji ani v roce 2017. Prvenství mezi ženami si vybojovala Naďa Jakoubková.


Další činností skupiny je každoroční účast na mezigeneračním turnaji stolního tenisu v ZŠ Čachovice. Celou akci zorganizovala první vedoucí kroužku Mirka Janečková. Po jejím předčasném odchodu v minulém roce byl letos turnaj na její počest přejmenován na Memoriál Mirky Janečkové. Tady získala prvenství, podobně jako v minulých ročnících, nová trenérka kroužku Mgr. Marta Váňová, na pěkném čtvrtém místě skončil Jan Všetečka. Ve skupině B obsadila první místo Jarka Malinová.


Poděkování patří také všem ostatním členům kroužku stolního tenisu, kteří zlepšují své výkony a prokazují stále lepší výsledky. Jsou důkazem toho, že věk není překážkou.


Aktivně se všichni členové stolnětenisového kroužku zapojili také do oslav patnáctého výročí založení naší organizace v roce 2017, v jejichž rámci předvedli exhibiční vystoupení.


Významnou událostí letošního roku je získání nových dresů díky sponzorskému daru od Kompakt, spol. s r. o., Poděbrady.

 

Všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.


Text: Mgr. Marie Ferešová
Foto: ZO SPCCH Poděbrady

(24. 5. 2018)

 


Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY