Sportem ku zdraví

 

Před třemi roky byl v ZO SPCCH Poděbrady založen další kroužek, a sice stolního tenisu. Od té doby se jeho členové scházejí na tréninky pravidelně každý týden.


spcch stol tenisJe s podivem, jakých výsledků se stolním tenistům ze ZO SPCCH podařilo dosáhnout. Hned v roce 2015 se zúčastnili 1. ročníku Poháru České republiky ve stolním tenisu pro osoby s Parkinsonovou nemocí. Vzhledem k tomu, že turnaj probíhal v Poděbradech, účast členů kroužku byla stoprocentní. Přestože trénovali pouze krátce, odměnou jim byl bronzový pohár pro Naďu Jakoubkovou. Téhož turnaje se hráči a hráčky SPCCH zúčastnili i v následujícím roce. Nejúspěšnější byla tentokrát Mgr. Marta Váňová. A samozřejmě, že celý oddíl stolního tenisu nechyběl na turnaji ani v roce 2017. Prvenství mezi ženami si vybojovala Naďa Jakoubková.


Další činností skupiny je každoroční účast na mezigeneračním turnaji stolního tenisu v ZŠ Čachovice. Celou akci zorganizovala první vedoucí kroužku Mirka Janečková. Po jejím předčasném odchodu v minulém roce byl letos turnaj na její počest přejmenován na Memoriál Mirky Janečkové. Tady získala prvenství, podobně jako v minulých ročnících, nová trenérka kroužku Mgr. Marta Váňová, na pěkném čtvrtém místě skončil Jan Všetečka. Ve skupině B obsadila první místo Jarka Malinová.


Poděkování patří také všem ostatním členům kroužku stolního tenisu, kteří zlepšují své výkony a prokazují stále lepší výsledky. Jsou důkazem toho, že věk není překážkou.


Aktivně se všichni členové stolnětenisového kroužku zapojili také do oslav patnáctého výročí založení naší organizace v roce 2017, v jejichž rámci předvedli exhibiční vystoupení.


Významnou událostí letošního roku je získání nových dresů díky sponzorskému daru od Kompakt, spol. s r. o., Poděbrady.

 

Všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.


Text: Mgr. Marie Ferešová
Foto: ZO SPCCH Poděbrady

(24. 5. 2018)

 


Matematika ve středověké Evropě

Matematika ve středověké Evropě

Dlouholetá spolupráce kolektivu vyučujících z MFF UK, FD ČVUT v Praze, VŠE v Praze a ÚJOP UK vyústila ve dvouletou intenzívní práci nad matematicko-historickým tématem, který v podobě knižního titulu dosud chyběl na pultech českých knihkupectví.

celý článek >>>

Střelecké klání

Střelecké klání

Již počtvrté jsme se zúčastnili střelecké soutěže pro žáky 7. ročníků základních škol, kterou pořádá Letecký klub generála Karla Mrázka.

celý článek >>>

Deváťáci na Hvaru

Deváťáci na Hvaru

Je již tradicí, že žáci 9. tříd Základní školy Václava Havla v Poděbradech jezdí na konci své školní docházky na zahraniční výjezd k moři. Letos jsme se podívali na malebný chorvatský ostrov Hvar.

celý článek >>>

Za němčinou do Berlína

Za němčinou do Berlína

Jako každý rok i letos se žáci naší ZŠ Václava Havla, kteří se učí německý jazyk, vydali na dvoudenní zahraniční poznávací exkurzi, jejímž cílem se protentokrát stalo hlavní město Německa.

celý článek >>>

Poděbrady sportovní 2018

Poděbrady sportovní 2018

DDM Symfonie, Poděbradská sportovní, s. r. o., a radní Mgr. Jindra Dlabová společně naplánovaly a v současnosti organizují akci s názvem Poděbrady sportovní 2018 na podporu pohybu a sportování dětí a mládeže v našem městě. Záměr má dvě části, a to pro školy a pro veřejnost.

celý článek >>>

Konference na „hotelovce“

Konference na „hotelovce“

Ve dnech 15. až 17. května bylo na naší škole rušno. Popravdě i ve dnech předcházejících a následujících, protože naše škola přece nikdy nespí…

celý článek >>>

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Francouzští středoškoláci v Poděbradech

Studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad přivítali v Poděbradech skupinu 23 středoškolských studentů z východofrancouzského města Brochon.

celý článek >>>

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

„Hotelovka“ slaví už půlstoletí!

Poděbradská Hotelová škola si v roce 2018 připomene padesát let od svého založení.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY