Sportem ku zdraví

 

Před třemi roky byl v ZO SPCCH Poděbrady založen další kroužek, a sice stolního tenisu. Od té doby se jeho členové scházejí na tréninky pravidelně každý týden.


spcch stol tenisJe s podivem, jakých výsledků se stolním tenistům ze ZO SPCCH podařilo dosáhnout. Hned v roce 2015 se zúčastnili 1. ročníku Poháru České republiky ve stolním tenisu pro osoby s Parkinsonovou nemocí. Vzhledem k tomu, že turnaj probíhal v Poděbradech, účast členů kroužku byla stoprocentní. Přestože trénovali pouze krátce, odměnou jim byl bronzový pohár pro Naďu Jakoubkovou. Téhož turnaje se hráči a hráčky SPCCH zúčastnili i v následujícím roce. Nejúspěšnější byla tentokrát Mgr. Marta Váňová. A samozřejmě, že celý oddíl stolního tenisu nechyběl na turnaji ani v roce 2017. Prvenství mezi ženami si vybojovala Naďa Jakoubková.


Další činností skupiny je každoroční účast na mezigeneračním turnaji stolního tenisu v ZŠ Čachovice. Celou akci zorganizovala první vedoucí kroužku Mirka Janečková. Po jejím předčasném odchodu v minulém roce byl letos turnaj na její počest přejmenován na Memoriál Mirky Janečkové. Tady získala prvenství, podobně jako v minulých ročnících, nová trenérka kroužku Mgr. Marta Váňová, na pěkném čtvrtém místě skončil Jan Všetečka. Ve skupině B obsadila první místo Jarka Malinová.


Poděkování patří také všem ostatním členům kroužku stolního tenisu, kteří zlepšují své výkony a prokazují stále lepší výsledky. Jsou důkazem toho, že věk není překážkou.


Aktivně se všichni členové stolnětenisového kroužku zapojili také do oslav patnáctého výročí založení naší organizace v roce 2017, v jejichž rámci předvedli exhibiční vystoupení.


Významnou událostí letošního roku je získání nových dresů díky sponzorskému daru od Kompakt, spol. s r. o., Poděbrady.

 

Všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.


Text: Mgr. Marie Ferešová
Foto: ZO SPCCH Poděbrady

(24. 5. 2018)

 


Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna a v úterý 2. dubna 2019 proběhne v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13.00 do 17.00 hodin.

celý článek >>>

Prevence kriminality 2018

Prevence kriminality 2018

Stejně jako v roce 2017, tak i v roce 2018 realizovalo město Poděbrady projekt ze státního rozpočtu z Programu prevence kriminality, který byl vyhlášen Ministerstvem vnitra ČR. Projekt s názvem „Prevence zneužívání seniorů“ byl realizován Územním odborem Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk a Policií ČR.

celý článek >>>

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Ta zvláštní zkratka NZDM znamená nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Je určeno těm z nich, kteří tráví svůj volný čas neorganizovaně, potřebují poradit při řešení pro ně složitých životních situací nebo hledají zázemí pro svoje aktivity.

celý článek >>>

Za zvířátky do středních Čech s novou brožurou

Za zvířátky do středních Čech s novou brožurou

Zvířátka jsou odjakživa velkým lákadlem. Často za nimi vyráží rodiny s dětmi a školní skupiny, ale oblíbené jsou i u mladých párů nebo seniorů. Středočeská centrála cestovního ruchu připravila novou brožuru, která mapuje 13 zajímavých míst ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci zvířata prohlédnout, nakrmit je nebo se na nich dokonce projet.

celý článek >>>

Novoroční akademie „ekogymplu“ přinesla peníze pro opuštěné pejsky

Novoroční akademie „ekogymplu“ přinesla peníze pro opuštěné pejsky

Žáci EKO Gymnázia a Střední odborné školy Multimediálních studií Poděbrady roztančili a rozezpívali Divadlo Na Kovárně. Výtěžek z jejich novoroční akademie poputuje do městského útulku.

celý článek >>>

Volbu budoucího povolání na ZŠ T. G. Masaryka nepodceňujeme

Volbu budoucího povolání na ZŠ T. G. Masaryka nepodceňujeme

Výběr profese a následného vzdělávání po ukončení základní školy nenecháváme u našich žáků náhodě.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Polabské muzeum připravuje novou sezonu

Polabské muzeum připravuje novou sezonu

Podobně jako v minulých letech i vloni Polabské muzeum v Poděbradech nabídlo prohlídky svých expozic a připravilo několik tematických výstav. Ani letos tomu nebude jinak. O chystaných akcích hovoří ředitel muzea Jan Vinduška.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY