Sportovní aktivity žáků ZŠ T. G. Masaryka

 

Současným trendem je specializace sportů už u dětí v předškolním a mladším školním věku. Na ZŠ T. G. Masaryka naopak nabízíme všem žákům rozmanité sportovní činnosti. Novinkou v letošním školním roce je nepovinný předmět všestranná tělesná výchova.


zs tgm sportJedná se o navýšení výuky tělesné výchovy nejprve v 1. ročnících o jednu hodinu týdně. Hodiny se zaměřují na správné držení těla, zlepšování obratnosti, koordinace a vytrvalosti. Výuka probíhá zejména formou her a soutěží. Všichni žáci 1.–3. ročníku se pravidelně účastní lekcí plavání. Pod vedením odborných lektorů z plavecké školy se jejich dovednosti rychle zlepšují. Vždy zbude čas i na zábavné vodní hry. Po ukončení plaveckého kurzu většina žáků samostatně plave. Podobně probíhá i výuka bruslení na místním zimním stadionu. Žákům se věnují trenéři hokejového klubu. K rychlému zlepšování dochází pomocí individuálního přístupu u začátečníků a formou týmových soutěží a her u pokročilejších bruslařů. K dalším sportovním aktivitám, díky kterým dochází k rozšíření pohybové všestrannosti našich žáků, patří spolupráce s poděbradským tenisovým a fotbalovým klubem. Žáci mají možnost si tyto sporty vyzkoušet, případně pak navštěvovat pravidelné tréninky. Letos poprvé se mohou žáci blíže seznámit se zajímavým sportem – miniházenou. Od září byl pro ně otevřen kroužek pod odborným dohledem metodika a trenéra. Naši žáci se zapojili do prvního ročníku Poděbradské školní ligy v miniházené. U všech těchto aktivit nerozvíjejí žáci pouze sportovní všestrannost, ale také samostatnost, kolektivní soudržnost a snahu se zlepšovat.


Text: Mgr. Sabina Máčalíková
Foto: Mgr. Dana Šafránková

(21. 2. 2019)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY