Střelecké klání

 

Již počtvrté jsme se zúčastnili střelecké soutěže pro žáky 7. ročníků základních škol, kterou pořádá Letecký klub generála Karla Mrázka.


strelciTato akce se koná jako pocta všem československým a českým válečným veteránům a nese název Vzpomínka na Regiho Schamse. Minulé ročníky proběhly na střelnici ve Dvorech, na ten letošní jsme přijali pozvání do milovické školy, a tak se deset žáků Základní školy T. G. Masaryka v Poděbradech vydalo poměřit své střelecké dovednosti se žáky z Milovic, Lysé, Čachovic a ze Žatce. Hezkým pravidlem je každoroční doplňkový program, který je vždy jiný a pokaždé zatím atraktivní. Letos se účastníci závodu mohli dozvědět něco o létání, prohlédnout si exponát v podobě kokpitu letadla, zúčastnit se besedy o bojové medicíně.


A co samotný závod? Ten sestával pro každého z 57 střelců ze dvou disciplín: z 10 ran na kulatý mezinárodní pistolový terč a z 10 ran na terč York. Střílelo se na vzdálenost 10m z polohy vleže. Každý z účastníků vydal ze sebe maximum, aby dosáhl co nejlepších výsledků. Je třeba všechny pochválit za klid a respekt ke svým soupeřům. Střelbu si užili i kapitáni, kteří školáky doprovázeli. Pro ně byla vytvořena speciální kategorie.


Závodníci byli podle svých získaných bodů vyhodnoceni v kategorii jednotlivců z každé školy zvlášť, v týmech (kdy každý tým měl 5 členů), v jednotlivcích za chlapce a dívky a kapitáni. A jak dopadli naši žáci? Odvezli si zlato pro vítězný tým, zlato i stříbro v kategorii chlapci, zlato i stříbro v kategorii dívky a stříbrnou přidal i střílející kapitán. Navrch jsme si do školy přivezli i nový putovní pohár. Uvidíme, zda si jeho vlastnictví vybojujeme i příští rok. Závod by se měl tentokrát konat v Žatci přímo na vojenské posádce. A jak je možné, že jsme byli tak úspěšní? Trefu do černého totiž někteří naši žáci trénují na kroužku v poděbradské střelnici.


Text a foto: Mgr. Monika Szabóová, ZŠ T. G. Masaryka

(7. 6. 2018)

 


Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna a v úterý 2. dubna 2019 proběhne v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13.00 do 17.00 hodin.

celý článek >>>

Prevence kriminality 2018

Prevence kriminality 2018

Stejně jako v roce 2017, tak i v roce 2018 realizovalo město Poděbrady projekt ze státního rozpočtu z Programu prevence kriminality, který byl vyhlášen Ministerstvem vnitra ČR. Projekt s názvem „Prevence zneužívání seniorů“ byl realizován Územním odborem Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk a Policií ČR.

celý článek >>>

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Ta zvláštní zkratka NZDM znamená nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Je určeno těm z nich, kteří tráví svůj volný čas neorganizovaně, potřebují poradit při řešení pro ně složitých životních situací nebo hledají zázemí pro svoje aktivity.

celý článek >>>

Za zvířátky do středních Čech s novou brožurou

Za zvířátky do středních Čech s novou brožurou

Zvířátka jsou odjakživa velkým lákadlem. Často za nimi vyráží rodiny s dětmi a školní skupiny, ale oblíbené jsou i u mladých párů nebo seniorů. Středočeská centrála cestovního ruchu připravila novou brožuru, která mapuje 13 zajímavých míst ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci zvířata prohlédnout, nakrmit je nebo se na nich dokonce projet.

celý článek >>>

Novoroční akademie „ekogymplu“ přinesla peníze pro opuštěné pejsky

Novoroční akademie „ekogymplu“ přinesla peníze pro opuštěné pejsky

Žáci EKO Gymnázia a Střední odborné školy Multimediálních studií Poděbrady roztančili a rozezpívali Divadlo Na Kovárně. Výtěžek z jejich novoroční akademie poputuje do městského útulku.

celý článek >>>

Volbu budoucího povolání na ZŠ T. G. Masaryka nepodceňujeme

Volbu budoucího povolání na ZŠ T. G. Masaryka nepodceňujeme

Výběr profese a následného vzdělávání po ukončení základní školy nenecháváme u našich žáků náhodě.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Polabské muzeum připravuje novou sezonu

Polabské muzeum připravuje novou sezonu

Podobně jako v minulých letech i vloni Polabské muzeum v Poděbradech nabídlo prohlídky svých expozic a připravilo několik tematických výstav. Ani letos tomu nebude jinak. O chystaných akcích hovoří ředitel muzea Jan Vinduška.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY