Střelecké klání

 

Již počtvrté jsme se zúčastnili střelecké soutěže pro žáky 7. ročníků základních škol, kterou pořádá Letecký klub generála Karla Mrázka.


strelciTato akce se koná jako pocta všem československým a českým válečným veteránům a nese název Vzpomínka na Regiho Schamse. Minulé ročníky proběhly na střelnici ve Dvorech, na ten letošní jsme přijali pozvání do milovické školy, a tak se deset žáků Základní školy T. G. Masaryka v Poděbradech vydalo poměřit své střelecké dovednosti se žáky z Milovic, Lysé, Čachovic a ze Žatce. Hezkým pravidlem je každoroční doplňkový program, který je vždy jiný a pokaždé zatím atraktivní. Letos se účastníci závodu mohli dozvědět něco o létání, prohlédnout si exponát v podobě kokpitu letadla, zúčastnit se besedy o bojové medicíně.


A co samotný závod? Ten sestával pro každého z 57 střelců ze dvou disciplín: z 10 ran na kulatý mezinárodní pistolový terč a z 10 ran na terč York. Střílelo se na vzdálenost 10m z polohy vleže. Každý z účastníků vydal ze sebe maximum, aby dosáhl co nejlepších výsledků. Je třeba všechny pochválit za klid a respekt ke svým soupeřům. Střelbu si užili i kapitáni, kteří školáky doprovázeli. Pro ně byla vytvořena speciální kategorie.


Závodníci byli podle svých získaných bodů vyhodnoceni v kategorii jednotlivců z každé školy zvlášť, v týmech (kdy každý tým měl 5 členů), v jednotlivcích za chlapce a dívky a kapitáni. A jak dopadli naši žáci? Odvezli si zlato pro vítězný tým, zlato i stříbro v kategorii chlapci, zlato i stříbro v kategorii dívky a stříbrnou přidal i střílející kapitán. Navrch jsme si do školy přivezli i nový putovní pohár. Uvidíme, zda si jeho vlastnictví vybojujeme i příští rok. Závod by se měl tentokrát konat v Žatci přímo na vojenské posádce. A jak je možné, že jsme byli tak úspěšní? Trefu do černého totiž někteří naši žáci trénují na kroužku v poděbradské střelnici.


Text a foto: Mgr. Monika Szabóová, ZŠ T. G. Masaryka

(7. 6. 2018)

 


Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Několik příjemných podzimních dnů studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad strávili u našich západních sousedů, navštívili mnoho zajímavých míst, procvičili se v německém jazyce a mimo jiné se prošli po dně Severního moře.

celý článek >>>

První zkušenosti s miniházenou

První zkušenosti s miniházenou

Základní škola T. G. Masaryka se tento školní rok zúčastní prvního ročníku Poděbradské školní ligy v miniházené, která je projektem Českého svazu házené.

celý článek >>>

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Propojit dětský svět se světem babiček a dědečků. Odstranit předsudky spojené se stářím a naučit děti pozitivně vnímat všechny etapy lidského života. Setřít hranice mezi světem nejmladších a nejstarších a umožnit dětem i seniorům prožít společně příjemné chvilky. O to jde v projektu „Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost“.

celý článek >>>

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

28. říjen 2018 se blíží a na naší škole vrcholí přípravy oslav tohoto významného jubilea naší republiky.

celý článek >>>

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Základní škola Václava Havla se zúčastnila akce „Sbírka plyšových hraček pro manilské školáky“, kterou již několik let pořádá Česko-filipínská obchodní komora.

celý článek >>>

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

25. výročí založení EKO Gymnázia završilo slavnostní zasedání pedagogické rady na poděbradském zámku / Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

celý článek >>>

Zlatá hotelovka

Zlatá hotelovka

Kulinářské umění pořádalo v průběhu července a srpna soutěž KU Young Chef 2018.

celý článek >>>

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Spolek pro aktivní život v Poděbradech uspořádal ve dnech 3. až 7. září v penzionu Mája v Josefově Dole pátý relaxační pobyt s cvičením zaměřeným na psychomotoriku.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY