Střelecké klání

 

Již počtvrté jsme se zúčastnili střelecké soutěže pro žáky 7. ročníků základních škol, kterou pořádá Letecký klub generála Karla Mrázka.


strelciTato akce se koná jako pocta všem československým a českým válečným veteránům a nese název Vzpomínka na Regiho Schamse. Minulé ročníky proběhly na střelnici ve Dvorech, na ten letošní jsme přijali pozvání do milovické školy, a tak se deset žáků Základní školy T. G. Masaryka v Poděbradech vydalo poměřit své střelecké dovednosti se žáky z Milovic, Lysé, Čachovic a ze Žatce. Hezkým pravidlem je každoroční doplňkový program, který je vždy jiný a pokaždé zatím atraktivní. Letos se účastníci závodu mohli dozvědět něco o létání, prohlédnout si exponát v podobě kokpitu letadla, zúčastnit se besedy o bojové medicíně.


A co samotný závod? Ten sestával pro každého z 57 střelců ze dvou disciplín: z 10 ran na kulatý mezinárodní pistolový terč a z 10 ran na terč York. Střílelo se na vzdálenost 10m z polohy vleže. Každý z účastníků vydal ze sebe maximum, aby dosáhl co nejlepších výsledků. Je třeba všechny pochválit za klid a respekt ke svým soupeřům. Střelbu si užili i kapitáni, kteří školáky doprovázeli. Pro ně byla vytvořena speciální kategorie.


Závodníci byli podle svých získaných bodů vyhodnoceni v kategorii jednotlivců z každé školy zvlášť, v týmech (kdy každý tým měl 5 členů), v jednotlivcích za chlapce a dívky a kapitáni. A jak dopadli naši žáci? Odvezli si zlato pro vítězný tým, zlato i stříbro v kategorii chlapci, zlato i stříbro v kategorii dívky a stříbrnou přidal i střílející kapitán. Navrch jsme si do školy přivezli i nový putovní pohár. Uvidíme, zda si jeho vlastnictví vybojujeme i příští rok. Závod by se měl tentokrát konat v Žatci přímo na vojenské posádce. A jak je možné, že jsme byli tak úspěšní? Trefu do černého totiž někteří naši žáci trénují na kroužku v poděbradské střelnici.


Text a foto: Mgr. Monika Szabóová, ZŠ T. G. Masaryka

(7. 6. 2018)

 


Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY