Studentky z hotelovky ovládly soutěž Rio Mare „Svačinka roku 2017“

 

Naše šikovné studentky z 2. B Hana Budková a Veronika Šijanová, které postoupily mezi 15 nejlepších v soutěži Svačinka roku od společnosti Rio Mare, nám v rozhovoru popsaly, jak celá soutěž probíhala a jaká jí předcházela příprava.

 

hotelovka rio mareJak jste se o soutěži dozvěděly?

H + V: Oslovila nás paní učitelka Roubíčková, jestli bychom měly zájem se zúčastnit soutěže Rio Mare, v které byl minulý rok úspěšný student Pavel Carhoun.

S čím jste na soutěž jely?

H: Připravila jsem si tuňákové muffiny s dipem.
V: Se špenátovými vaflemi s fazolovo-tuňákovým salátem.

Prozradíte nám, jak vás recepty napadly?

H: Ráda vařím a peču zdravě, takže výběr byl jednoduchý. Napadlo mě, že bych mohla udělat muffiny z ovesných vloček. Recept jsem si chtěla vymyslet sama. Přišla nejsložitější část, musela jsem si říct, co do toho chci dát a čím to spojím, na kolik a jak dlouho to budu péct. Pak už stačilo vše nanormovat a zakomponovat do toho tuňáka, který musel být hlavní součástí našich výrobků.
V: Nápad byl jednoduchý, udělat rychlou, zdravou a fresh svačinu, která děti zároveň osloví. Vafle jsou oblíbený pokrm na sladko, tak proč je neudělat na slano? Svůj podíl na nápadu má určitě i paní učitelka Roubíčková. Náplň už byla jen maličkost. Samozřejmě přispěly k receptu také informace na internetu.

Kolik času jste přípravě věnovaly?

H: Připravovala jsem se ve škole o hodině technologie přípravy pokrmů (TPP) a o víkendu před soutěží.
V: U mě proběhla vlastně docela rychlá příprava, jelikož jsem se musela připravovat ještě na soutěž s čokoládou. Trénink se uskutečnil hlavně v hodinách TPP a občas i ve volném čase. Zajímavé bylo, že při každé přípravě to dopadlo úplně jinak.

Jak finále soutěže sedmého prosince probíhalo?

H: Celé se to konalo v Holešovické tržnici v Chefparade. Nejdříve jsme si vylosovaly, kolikáté půjdeme na řadu. Vylosovala jsem si číslo 9 a Verča 8, takže jsme soutěžily spolu. V zázemí jsme si připravily suroviny a čekaly, až půjdeme na řadu. Nervozita nastala, když jsem si připravovala věci na místě, kde se soutěžilo. Během 20 minut, které jsme měly na přípravu svačiny, jsem vůbec nevnímala okolí a jela si jen to svoje. Na konci jsem musela hodně zaimprovizovat, protože trouba pekla jinak než u nás ve škole. Musela jsem přidat stupně. Největší napětí vzniklo, když jsem měla muffiny vyklápět. Ne všechny se mi vyklopily hezky, takže jsem jich pár musela vrátit zpátky do formy a znovu vyklopit. Naštěstí se vyklopily už dobře. Dál už zbývalo jen čekat na výsledky. Během tohoto času jsme mohly ochutnávat svačiny ostatních soutěžících.
V: Při vstupu do studia Chefparade na nás okamžitě padla vánoční a přátelská atmosféra. Všechno bylo dokonale připravené a propracované, jako třeba občerstvení a zázemí pro soutěžící. Jak jsme se blížily na řadu, začala pracovat i tréma. Na konci našeho výstupu, který byl zcela bezchybný, a i kdyby nebyl, uměly jsme chyby dobře zamaskovat (smích), jsme zjistily, že tréma byla zcela zbytečná. Nejtěžší částí se vzhledem k přítomné konkurenci stalo čekání na výsledky. I tak soutěž byla skvělým přínosem do budoucna a mohu ji jen doporučit.   

Nakonec jste dopadly velmi dobře…

H: Získala jsem cenu veřejnosti a zvláštní cenu poroty.
V: Dostala jsem celkové 2. místo z 15 finalistů.

Co jste vyhrály?

H + V: Výrobky Rio Mare a poukaz do maloobchodu Mall.cz.

Jaké máte plány do budoucna?

H: Zdokonalovat své znalosti zdravé výživy. Ve 3. ročníku mám v plánu vycestovat na zahraniční praxi na Island. V budoucnu pak cestovat a poznávat zahraniční gastronomii.
V: Zanedlouho mě čeká soutěž s belgickou čokoládou a pak už pomalu i přípravy na banket. Na jaře možná ještě nějaká soutěž, uvidíme. Samozřejmě zdokonalovat se a připravovat se na další soutěže.

Děkujeme za rozhovor a držíme palce k dalším úspěchům a splněným snům!


Text a foto: Ing. Petr Eliška, Hotelová škola Poděbrady

 


Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Několik příjemných podzimních dnů studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad strávili u našich západních sousedů, navštívili mnoho zajímavých míst, procvičili se v německém jazyce a mimo jiné se prošli po dně Severního moře.

celý článek >>>

První zkušenosti s miniházenou

První zkušenosti s miniházenou

Základní škola T. G. Masaryka se tento školní rok zúčastní prvního ročníku Poděbradské školní ligy v miniházené, která je projektem Českého svazu házené.

celý článek >>>

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Propojit dětský svět se světem babiček a dědečků. Odstranit předsudky spojené se stářím a naučit děti pozitivně vnímat všechny etapy lidského života. Setřít hranice mezi světem nejmladších a nejstarších a umožnit dětem i seniorům prožít společně příjemné chvilky. O to jde v projektu „Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost“.

celý článek >>>

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na Základní škole T. G. Masaryka

28. říjen 2018 se blíží a na naší škole vrcholí přípravy oslav tohoto významného jubilea naší republiky.

celý článek >>>

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Skoro dva tisíce plyšáků pro filipínské děti

Základní škola Václava Havla se zúčastnila akce „Sbírka plyšových hraček pro manilské školáky“, kterou již několik let pořádá Česko-filipínská obchodní komora.

celý článek >>>

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

25. výročí založení EKO Gymnázia završilo slavnostní zasedání pedagogické rady na poděbradském zámku / Z dění na EKO Gymnáziu a SOŠ Multimediálních studií

celý článek >>>

Zlatá hotelovka

Zlatá hotelovka

Kulinářské umění pořádalo v průběhu července a srpna soutěž KU Young Chef 2018.

celý článek >>>

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Jizerský „psychokemp“ – už zase…

Spolek pro aktivní život v Poděbradech uspořádal ve dnech 3. až 7. září v penzionu Mája v Josefově Dole pátý relaxační pobyt s cvičením zaměřeným na psychomotoriku.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY