Studentky z hotelovky ovládly soutěž Rio Mare „Svačinka roku 2017“

 

Naše šikovné studentky z 2. B Hana Budková a Veronika Šijanová, které postoupily mezi 15 nejlepších v soutěži Svačinka roku od společnosti Rio Mare, nám v rozhovoru popsaly, jak celá soutěž probíhala a jaká jí předcházela příprava.

 

hotelovka rio mareJak jste se o soutěži dozvěděly?

H + V: Oslovila nás paní učitelka Roubíčková, jestli bychom měly zájem se zúčastnit soutěže Rio Mare, v které byl minulý rok úspěšný student Pavel Carhoun.

S čím jste na soutěž jely?

H: Připravila jsem si tuňákové muffiny s dipem.
V: Se špenátovými vaflemi s fazolovo-tuňákovým salátem.

Prozradíte nám, jak vás recepty napadly?

H: Ráda vařím a peču zdravě, takže výběr byl jednoduchý. Napadlo mě, že bych mohla udělat muffiny z ovesných vloček. Recept jsem si chtěla vymyslet sama. Přišla nejsložitější část, musela jsem si říct, co do toho chci dát a čím to spojím, na kolik a jak dlouho to budu péct. Pak už stačilo vše nanormovat a zakomponovat do toho tuňáka, který musel být hlavní součástí našich výrobků.
V: Nápad byl jednoduchý, udělat rychlou, zdravou a fresh svačinu, která děti zároveň osloví. Vafle jsou oblíbený pokrm na sladko, tak proč je neudělat na slano? Svůj podíl na nápadu má určitě i paní učitelka Roubíčková. Náplň už byla jen maličkost. Samozřejmě přispěly k receptu také informace na internetu.

Kolik času jste přípravě věnovaly?

H: Připravovala jsem se ve škole o hodině technologie přípravy pokrmů (TPP) a o víkendu před soutěží.
V: U mě proběhla vlastně docela rychlá příprava, jelikož jsem se musela připravovat ještě na soutěž s čokoládou. Trénink se uskutečnil hlavně v hodinách TPP a občas i ve volném čase. Zajímavé bylo, že při každé přípravě to dopadlo úplně jinak.

Jak finále soutěže sedmého prosince probíhalo?

H: Celé se to konalo v Holešovické tržnici v Chefparade. Nejdříve jsme si vylosovaly, kolikáté půjdeme na řadu. Vylosovala jsem si číslo 9 a Verča 8, takže jsme soutěžily spolu. V zázemí jsme si připravily suroviny a čekaly, až půjdeme na řadu. Nervozita nastala, když jsem si připravovala věci na místě, kde se soutěžilo. Během 20 minut, které jsme měly na přípravu svačiny, jsem vůbec nevnímala okolí a jela si jen to svoje. Na konci jsem musela hodně zaimprovizovat, protože trouba pekla jinak než u nás ve škole. Musela jsem přidat stupně. Největší napětí vzniklo, když jsem měla muffiny vyklápět. Ne všechny se mi vyklopily hezky, takže jsem jich pár musela vrátit zpátky do formy a znovu vyklopit. Naštěstí se vyklopily už dobře. Dál už zbývalo jen čekat na výsledky. Během tohoto času jsme mohly ochutnávat svačiny ostatních soutěžících.
V: Při vstupu do studia Chefparade na nás okamžitě padla vánoční a přátelská atmosféra. Všechno bylo dokonale připravené a propracované, jako třeba občerstvení a zázemí pro soutěžící. Jak jsme se blížily na řadu, začala pracovat i tréma. Na konci našeho výstupu, který byl zcela bezchybný, a i kdyby nebyl, uměly jsme chyby dobře zamaskovat (smích), jsme zjistily, že tréma byla zcela zbytečná. Nejtěžší částí se vzhledem k přítomné konkurenci stalo čekání na výsledky. I tak soutěž byla skvělým přínosem do budoucna a mohu ji jen doporučit.   

Nakonec jste dopadly velmi dobře…

H: Získala jsem cenu veřejnosti a zvláštní cenu poroty.
V: Dostala jsem celkové 2. místo z 15 finalistů.

Co jste vyhrály?

H + V: Výrobky Rio Mare a poukaz do maloobchodu Mall.cz.

Jaké máte plány do budoucna?

H: Zdokonalovat své znalosti zdravé výživy. Ve 3. ročníku mám v plánu vycestovat na zahraniční praxi na Island. V budoucnu pak cestovat a poznávat zahraniční gastronomii.
V: Zanedlouho mě čeká soutěž s belgickou čokoládou a pak už pomalu i přípravy na banket. Na jaře možná ještě nějaká soutěž, uvidíme. Samozřejmě zdokonalovat se a připravovat se na další soutěže.

Děkujeme za rozhovor a držíme palce k dalším úspěchům a splněným snům!


Text a foto: Ing. Petr Eliška, Hotelová škola Poděbrady

 


Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

Náš příběh Dne Země / Věda je kamarád

celý článek >>>

Bubnování znělo školou

Bubnování znělo školou

Při hodinách hudební výchovy mohou žáci v ZŠ Václava Havla využívat hudební pracovnu s velkým množstvím rytmických i melodických nástrojů. Do tajů zhotovení některých nástrojů je zavedla paní Věra Martincová, která se svým manželem již 20 let vyrábí bubínky z českých materiálů.

celý článek >>>

Pohybem ke zdraví

Pohybem ke zdraví

Hned několik generací se sešlo sedmého dubna na 6. ročníku Testu fyzické zdatnosti, který v Oboře uspořádal poděbradský Spolek pro aktivní život.

celý článek >>>

Svou vlast poznáváme nejen ve školních lavicích

Svou vlast poznáváme nejen ve školních lavicích

„Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému.“

celý článek >>>

Brána jazyků (na hotelové škole) otevřená

Brána jazyků (na hotelové škole) otevřená

Neuplynul ani týden, co naši Hotelovou školu Poděbrady navštívili vzácní hosté – španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín s manželkou – a už jsme tu měli další „jazykovou akci“. Stali jsme se pořadateli jubilejního 20. ročníku celostátní konverzační soutěže hotelových škol.

celý článek >>>

Uklidili jste Oboru

Uklidili jste Oboru

Možná jste také zaznamenali, že od začátku března zvalo Ekocentrum Huslík na Facebooku na událost Ukliďme Oboru. Za slunečného počasí se v sobotu 7. dubna ráno u Havířského kostelíku sešlo kolem 50 dobrovolníků, kteří se rozhodli pomoci přírodě v Poděbradech a zbavit ji odpadků. K úklidu se připojila i Pirátská strana a spolek Angrešt.

celý článek >>>

Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

na školní ekologické zahradě v Poděbradech

celý článek >>>

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Festival OFF je určen všem středoškolákům, kteří mají zájem o filmovou tvorbu, říká jeho ředitel

Do 10. května mají zájemci z řad středoškoláků možnost účastnit se 1. ročníku Online filmového festivalu, ve zkratce OFF, který pořádá EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY