Úspěšný podzim na „knedlíkárně“

 

Na podzim je školní život opravdu velmi hektický. Zahájení nového školního roku, adaptační kurzy žáků prvních ročníků a spousta dalších akcí. A protože jsme škola odborná, účastníme se také odborných soutěží. V říjnu nás čekaly hned dvě.


uspesny podzimPrvní zkouškou našich barmanů byla soutěž Euroakademik Gastro v Rimavské Sobotě. Na přípravu drinků byla sice velmi krátká doba, ale Nikola Kohelová a Aneta Bajzíková se k tomu postavily čelem. Výsledkem bylo skvělé umístění v konkurenci slovenských škol. Aneta obsadila šesté a Nikola dokonce třetí místo.


Již osmý ročník soutěže O pohár blanických rytířů 2014 uspořádala SOŠ a SOU Vlašim. Jelikož každoročně se nám daří obsadit přední místa, bylo i letos naším cílem zabodovat alespoň v jedné soutěži. Číšníci měli za úkol připravit tabuli na téma tradiční česká rodinná oslava. Kamila Vašková a Ivana Hrdličková prostřely stůl, u kterého se sejde rodina na svátek svatého Štěpána. Tabule laděná do bílo-stříbrné barvy ve všech vyvolala představu bílých Vánoc. Líbila se i komisi, která ji ohodnotila krásným druhým místem. Kuchař teplé kuchyně Matěj Kohout připravoval pokrm z drůbežího masa. Jeho kuřecí kapsa plněná sušenými rajčátky, kozím sýrem a ořechy, podávaná se špenátovou kaší, doplněná celozrnnou palačinkou plněnou krůtí fáší zaujala porotu natolik, že ji ocenila třetím místem. Ani kuchař studené kuchyně Jan Kučera se v konkurenci neztratil a získal „bramborovou“ medaili se svým podzimním salátem s medovým dresinkem. Cukrářky Pavlína Brejtrová a Monika Benešová se sice neumístily na předních místech, ale jejich svatební květinový dort byl rozhodně k nakousnutí.

Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy a přejeme další úspěchy do budoucna.

Text a foto: Ivona Hrabětová, SOU společného stravování Poděbrady

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY