V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

 

S novinkou přichází Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady, která tak reaguje na poptávku studentů a potřeby současného světa multimédií.


Škola, která ve školním roce 2019/2020 bude již devátým rokem otevírat umělecko-průmyslový obor Multimediální tvorba, rozšiřuje nabídku o vzdělávací obor Scénická a výstavní tvorba pod názvem Design a nová média. Oba obory jsou úzce propojené.


Multimediální tvorba je zaměřena na fotografii, video, 2D a 3D grafiku, animaci, programování a tvorbu webových stránek a podobně. Studenti jsou připravováni ke studiu na VŠ i k přímému uplatnění v reklamním či propagačním průmyslu, v grafických studiích, tiskárnách, fotoateliérech a dalších.


Design a nová média je obor zaměřený na scénickou a výstavní tvorbu, technické kreslení, technickou dokumentaci, tvorbu digitálního a prostorového designu, ovládání současných technologií a softwarů a jiných. Absolventi se uplatní při navrhování interiérů a exteriérů, ve výstavnictví a propagační tvorbě, při navrhování produktů, v oblasti instalací a expozic projektů, v médiích a řadě dalších souvisejících průmyslových oblastí.


Výuka probíhá v multimediálních učebnách vybavených špičkovými technologiemi, ve fotografickém, sochařském, výtvarném či 3D ateliéru s 3D tiskárnou, grafickými tablety a zařízením pro virtuální realitu a v novém animačním studiu.


Škola nabízí pro zájemce přípravný kurz k talentové zkoušce, který bude zahájen již v listopadu tohoto roku. Talentová zkouška z tematické kresby, počítačových dovedností a pohovor se uskuteční 9. a 10. ledna 2019. Přihlášky ke studiu přijímá kancelář školy do 30. listopadu 2018.


Text: Monika Martínková, EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií, Poděbrady

(15. 11. 2018)

 


Na cestě za poznáním ostrovního království

Na cestě za poznáním ostrovního království

Koncem září vyrazilo 44 žáků Hotelové školy Poděbrady na poznávací zájezd do Anglie.

celý článek >>>

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Do oslav stého výročí naší republiky jsme se zapojili i my z Mateřské školy Na Valech.

celý článek >>>

Byli jsme při tom!

Byli jsme při tom!

Celá naše republika se od začátku roku připravovala na velkolepé oslavy 100. výročí založení Československa. I naše Základní škola T. G. Masaryka se na toto významné kulaté výročí svědomitě připravovala a účastnila se mnoha akcí spjatých právě s tímto jubileem. Jmenujme alespoň některé z nich.

celý článek >>>

Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

Už sedmým rokem se letos v první polovině října uskutečnil třídenní dobrovolnický projekt „72 hodin“, organizovaný Českou radou dětí a mládeže za podpory Ministerstva školství.

celý článek >>>

Imatrikulace 2018

Imatrikulace 2018

Rok se s rokem sešel, a tak poděbradské Divadlo Na Kovárně v pátek 19. října opět přivítalo slavnostní imatrikulací nové studenty ÚJOP UK Poděbrady.

celý článek >>>

Sladký batoh z Labenky zvítězil!

Sladký batoh z Labenky zvítězil!

Na dvanáctém ročníku soutěže O pohár blanických rytířů, kterou pořádá SOŠ a SOU Vlašim, se naši žáci ze Středního odborného učiliště společného stravování předvedli v tom nejlepším světle.

celý článek >>>

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Několik příjemných podzimních dnů studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad strávili u našich západních sousedů, navštívili mnoho zajímavých míst, procvičili se v německém jazyce a mimo jiné se prošli po dně Severního moře.

celý článek >>>

První zkušenosti s miniházenou

První zkušenosti s miniházenou

Základní škola T. G. Masaryka se tento školní rok zúčastní prvního ročníku Poděbradské školní ligy v miniházené, která je projektem Českého svazu házené.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY