V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

 

S novinkou přichází Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady, která tak reaguje na poptávku studentů a potřeby současného světa multimédií.


Škola, která ve školním roce 2019/2020 bude již devátým rokem otevírat umělecko-průmyslový obor Multimediální tvorba, rozšiřuje nabídku o vzdělávací obor Scénická a výstavní tvorba pod názvem Design a nová média. Oba obory jsou úzce propojené.


Multimediální tvorba je zaměřena na fotografii, video, 2D a 3D grafiku, animaci, programování a tvorbu webových stránek a podobně. Studenti jsou připravováni ke studiu na VŠ i k přímému uplatnění v reklamním či propagačním průmyslu, v grafických studiích, tiskárnách, fotoateliérech a dalších.


Design a nová média je obor zaměřený na scénickou a výstavní tvorbu, technické kreslení, technickou dokumentaci, tvorbu digitálního a prostorového designu, ovládání současných technologií a softwarů a jiných. Absolventi se uplatní při navrhování interiérů a exteriérů, ve výstavnictví a propagační tvorbě, při navrhování produktů, v oblasti instalací a expozic projektů, v médiích a řadě dalších souvisejících průmyslových oblastí.


Výuka probíhá v multimediálních učebnách vybavených špičkovými technologiemi, ve fotografickém, sochařském, výtvarném či 3D ateliéru s 3D tiskárnou, grafickými tablety a zařízením pro virtuální realitu a v novém animačním studiu.


Škola nabízí pro zájemce přípravný kurz k talentové zkoušce, který bude zahájen již v listopadu tohoto roku. Talentová zkouška z tematické kresby, počítačových dovedností a pohovor se uskuteční 9. a 10. ledna 2019. Přihlášky ke studiu přijímá kancelář školy do 30. listopadu 2018.


Text: Monika Martínková, EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií, Poděbrady

(15. 11. 2018)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY