Vánoce začínají v parku

 

Vánoční svátky se kvapem blíží a listopadový nečas přímo vyzývá k zapalování svíček a rozsvěcení nejrůznějších světýlek. Mateřské centrum Skřítek ve spolupráci s Domovem mládeže Jitřenka opět připravilo tradiční Pohádkový lampionový průvod.


vanoce zacinaji v parkuPro dospělé má být tato akce připomínkou 17. listopadu 1989, tedy Dne boje studentů za svobodu a demokracii. Pro děti znamená jakési zahájení vánočního času, protože pohádky a barevná světýlka k Vánocům neodmyslitelně patří.

Obliba tohoto průvodu stále trvá a zdá se, že počet účastníků každým rokem roste. Někteří rodiče i paní učitelky ve školkách se na akci předem pečlivě připravují a vyrábí s dětmi originální lampiony.
Letošní průvod započal po loňském úspěchu opět ohnivou show, tentokrát navíc za hudebního doprovodu oblíbené bubnové formace ze ZUŠ Poděbrady.

Po vystoupení se dav vydal na cestu parkem kolem pohádkových bytostí. Jako první nás přivítali kuchař Jiřík se Zlatovláskou, kočička poradila kudy k vodníkovi a Bílé paní. V lese číhal vlk s Karkulkou, která rozdávala z košíku dobroty. U trpaslíka princ chránil svou Sněhurku, na palouku tančila krásná Modrá víla. Čarodějnice moudře poradila, kde se pobavit se dvěma šprýmaři a tajemný Zorro za uhodnutou hádanku prozradil, že o kousek dál tančí Šmoulové. Děti mohly prostřednictvím megafonu vyslovit svá vánoční přání. Kdo vydržel přes nevlídnost počasí až do konce, dostal sladkou odměnu od královen čtyř ročních období – Jarní, Letní, Podzimní, Zimní královny a zlatovlasé paní zdravotnice.

Děkujeme všem za účast. Těm, kteří se na akci podíleli, za milou spolupráci a za vytvoření krásné předvánoční atmosféry.

Text a foto: MC Skřítek a DM Jitřenka

 

 


Konec léta s úsměvem

Konec léta s úsměvem

V prvním zářijovém týdnu jsem se zúčastnila relaxačního pobytu v penzionu Mája v Josefově Dole, pořádaného Spolkem pro aktivní život v Poděbradech.

celý článek >>>

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY