Vánoční akademie odstartovala oslavy 25. výročí EKO Gymnázia Poděbrady

 

Ve středu 20. prosince 2017 patřilo jeviště poděbradského Divadla Na Kovárně opět studentům EKO Gymnázia a SOŠ Multimediálních studií.


ekogymplPestrý program Vánoční akademie odhalil skrytý talent studentů napříč všemi věkovými kategoriemi. Vydařená pěvecká i recitační vystoupení, klavírní koncert, hra na akordeon, různé druhy tance nebo vystoupení začínající hudební skupiny Nadotek proložené vtipnými vstupy moderátorek si zasloužily potlesk a obdiv obecenstva.


Dobrovolné vstupné se vyšplhalo na krásnou částku 2 888 korun a stalo se vánočním dárkem pro Městský psí útulek Poděbrady. Dárečky v podobě konzerv a pamlsků předali osobně zástupci kvarty, která akci zorganizovala, opuštěným pejskům poslední školní den před vánočními prázdninami.


Večernímu představení již tradičně předcházela vernisáž ve wellness centru Oáza Srdce v blízkosti lázeňského parku, tentokrát k výstavě klauzurních prací studentů loňského 2. ročníku Multimediální tvorby. Ilustrace na téma Pes baskervillský, Drákula nebo Šťastný princ budou zdobit stěny výstavní místnosti po celý leden.


25. výročí je důležitým mezníkem v historii školy. Příležitostí k zamyšlení, ohlédnutí se, zároveň k vykročení do dalších let existence a rozvoje školy. V roce 2018 nás čeká vyhlášení celostátního studentského filmového festivalu, výstavy prací studentů Multimediální tvorby, slavnostní zasedání pedagogické rady, studentský happening a řada dalších doprovodných aktivit, které připomenou čtvrtstoletí úspěšného působení školy v našem městě.


Text a foto: Monika Martínková, EKO Gymnázium a Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady

 


Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

Graduatio je opět tady!

Graduatio je opět tady!

Čas utíká jako voda a stejně tak rychle uběhl akademický rok 2017/2018 studentům ÚJOP UK Poděbrady, kteří při slavnostním aktu (Graduatio) převzali certifikát o vykonání závěrečných zkoušek.

celý článek >>>

Z dění na Základní škole Václava Havla

Z dění na Základní škole Václava Havla

Oscarové filmy poprvé / Pasování na čtenáře

celý článek >>>

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

Gymnazisté připravili pestrý dětský den

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY