Vánoční turnaj ve stolním tenise seniorů

 

Kroužek stolního tenisu DDM Symfonie Poděbrady, jehož převážná většina hrajících pochází z řad členské základny poděbradské Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami, uspořádala 13. 12. 2018 veřejný Vánoční turnaj.


stol ten spcchSoučasná vedoucí kroužku Mgr. Marta Váňová byla u jeho zrodu, a tak je samozřejmé, že bude pokračovat v odkazu první vedoucí Mirky Janečkové. Senioři se mají hýbat, přemýšlet u toho a „hrát si“, pokud je to baví a slouží jim tělo. Turnaj zorganizoval Dům dětí a mládeže Symfonie spolu s jmenovanou Martou Váňovou, členkou ZO SPCCH Poděbrady. Hlavním rozhodčím byl pan Jan Chlad z oddílu ACS Přední Lhota. Slavnostního zahájení se ujal Ladislav Vomáčko, předseda ZO SPCCH Poděbrady. O popularitě seniorského pingpongového kroužku svědčí i návštěva radního PaeDr. Miroslava Káninského s Mgr. Miroslavem Schullerem z MěÚ Poděbrady. Na turnaj se přihlásilo 14 hrajících. V kategorii jednotlivců se na prvním místě umístil Václav Zítko, druhou příčku obsadila Dana Veselá a třetí byl Jiří Merta. Během celého turnaje vládla příjemná sportovní atmosféra doplněná hodnotnými výkony všech soutěžících. Ceny a diplomy pro finalisty zajistily společně ZO SPCCH Poděbrady a DDM Symfonie Poděbrady. O bohaté občerstvení se postaraly všechny členky kroužku. Po soutěžní části turnaje si hráči zahráli čtyřhru pro zdokonalení všech svých lidských smyslů. Sečteno podtrženo, stolní tenis je i pro seniory prospěšný sport.


Text: Jana Pospíšilová
Foto: z archivu DDM Symfonie

(10. 1. 2019)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY