Volbu budoucího povolání na ZŠ T. G. Masaryka nepodceňujeme

 

Výběr profese a následného vzdělávání po ukončení základní školy nenecháváme u našich žáků náhodě.


vyber povolaniJe obecně známo, že na toto závažné rozhodnutí, které mají žáci učinit v deváté třídě a které zásadně ovlivní jejich životní směřování, mají největší vliv rodiče. Nezanedbatelnou roli tu hraje také škola. Nejenže někteří váhající žáci mají možnost se odborně poradit s kariérovou poradkyní, navíc se snažíme dívkám a chlapcům poskytnout co nejširší přehled o možnostech studia na středních odborných učilištích či školách a na gymnáziích. Už v osmém ročníku pro ně pořádáme třídenní kurz zaměřený na volbu povolání, obohacený několika exkurzemi jak do výrobních provozů, tak i na střední školy. Díky němu si vytvoří představu o možnostech následného vzdělávání. Prostřednictvím různých technik zde rozkrývají své osobnostní charakteristiky, studijní předpoklady a schopnosti, dále se seznamují se schématem vzdělávacího systému České republiky. Nedílnou součástí uceleného přehledu jsou besedy s pracovníkem informačního a poradenského střediska úřadu práce, který jim předá informace o síti středních škol, o nárocích a požadavcích na jednotlivé profese, o možnostech uplatnění absolventů v praxi. Další podporou pro vycházející žáky jsou kroužky zaměřené na přípravu k přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky. Nejen ty, ale především systematická kvalitní výuka našich žáků na prvním i druhém stupni je důvodem toho, že jsou posléze úspěšně přijímáni na vybrané školy.


Text a foto: Mgr. Radka Martínková

(24. 1. 2019)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY