Vycházka do lesa

 

Spolek houbařů Poděbrady v sobotu 3. října absolvoval vycházku do lesa u Činěvse.


houbariProgram zajistil člen našeho spolku Zdeněk Kučera. V lese bylo naprosté sucho. Našli jsme pouze tento druh hub: hřib plavý, hřib skvrnitý, hřib smrkový, sírovec žlutooranžový, pstřeň dubový, václavky a třepenitky svazčité. Houbařský neúspěch plně vynahradilo nádherné počasí. Pouze jsme litovali, že na závěr nebylo žádné pohostinství, kde bychom uskutečnili zhodnocení akce.

Spolek houbařů Poděbrady byl založen 14. listopadu 2014. V současné době máme 30 členů, kteří se scházejí každé čtvrté úterý v měsíci od 17.00 hodin v prvním patře budovy „Pentagon“, nacházející se v blízkosti autobusového a vlakového nádraží. Pořádáme přednášky za účasti předních mykologů z České mykologické společnosti a organizujeme vycházky do lesa. Také byla dohodnuta výstava hub v městském muzeu, kterou jsme však byli nuceni zrušit pro naprostý nedostatek hub v okolních lesích.

Na naše setkávání zveme všechny zájemce o houby (kontakty najdete níže). Nejbližší termín je v úterý 27. 10. od 17.00 hodin v prvním patře „Pentagonu“, kdy se mimo jiné uskuteční přednáška, kterou zajistí známý mykolog a fotograf Jaroslav Malý.

Kontakty: Jiří Merta, tel. 606 737 597, email: merta47@seznam.cz / Daniel Kvasnička, tel. 723 699 302, email: kvasnicka.daniel@gmail.com.

Text: Jiří Merta

 

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY