Výroční schůze Základní organizace SPCCH Poděbrady

 

Největší seniorský klub v Poděbradech a možná i v okrese – Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami – měl 7. prosince 2018 výroční schůzi.


vs spcchJsem členem této organizace již deset let a prožil jsem v ní mnoho krásných chvil. Asi před rokem ve funkci předsedkyně skončila její zakladatelka Ivana Tomková. Zasloužila se o její rozvoj co do množství členů i pestrosti aktivit a přivedla ji na současný vrchol. Letos seděl při výroční schůzi na předsednické židli poprvé Slávek Vomáčko a hodnotil uplynulý rok. Ivana Tomková, která pro menší zranění nebyla přítomná, musí mít radost, že jejímu „dítěti“ se i nadále dobře daří. Já to tak aspoň vidím, ostatně zaplněný velký sál DDM je dostatečným důkazem. Co mne na sobotním shromáždění zaujalo? Formality jako přivítání hostů, projevy a zprávy o činnosti a hospodaření proběhly hladce. Jako milé pohlazení na mne zapůsobilo kulturní zpestření v podání kytarového kroužku při ZŠ Čakovice, při kterém hrálo čtrnáct dětí. Tento kroužek má k naší organizaci úzký vztah. Založila ho usměvavá a aktivní členka Mirka Janečková, která nás už bohužel navždy opustila, ale pod vedením Ivany Illichmanové a Romana Fischera (také členů SPCCH) se kroužek dál rozvíjí. 14 dětí s kytarami na jedné vesnické škole! I tam dosahuje náš seniorský klub.


Všichni členové dostali do rukou seznam plánovaných akcí na rok 2019, přehledně graficky zpracovaný Járou Němcem. Když jsem si ho přečetl, řekl jsem si: „Tam všude bych chtěl být.“ Přednášky, poznávací zájezdy, exkurze, cvičení – úžasná nabídka zpestření a zkvalitnění života. A k tomu činnost pravidelných kroužků.  Pro mnohé seniory je naše organizace druhým domovem, kde tráví velkou část svého času.


Vážení čtenáři těchto novin, sdělil jsem vám své dojmy ze života našeho seniorského klubu. Je součástí i mého života a zvu všechny osamělé seniory: „Přijďte mezi nás.“ Třeba najdete nový smysl a směr svého žití.

 

Na snímku předseda ZO SPCCH Poděbrady Ladislav Vomáčko s Ivanou Bohuslavovou z MěÚ Poděbrady (vlevo) a Alenou Procházkovou ze ZO SPCCH Nymburk.

 

Text a foto: Josef Bubeník

(10. 1. 2019)

 


AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

AKCE V MATEŘSKÉM CENTRU

Květnová nabídka seminářů a přednášek pro rodiče a zábavného dopoledne s dětmi

celý článek >>>

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Školáci natáčejí vzpomínky pamětníků

Jak prožili poděbradští pamětníci 2. světovou válku, únor 1948, srpen 1968 nebo listopad 1989? To mají za úkol zjistit a zdokumentovat žáci dvou poděbradských základních škol a studenti gymnázia. Zapojili se totiž do projektu Příběhy našich sousedů, který od ledna v Poděbradech realizuje nezisková organizace Post Bellum díky finanční podpoře města Poděbrady a Středočeského kraje.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída 5. C ze ZŠ Václava Havla se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně základních škol.

celý článek >>>

Centrum Prima Pedagogiky

Centrum Prima Pedagogiky

Od září 2019 otevírá naše komunitní škola Centrum Prima Pedagogiky skupinu pro 10 prvňáčků v individuálním vzdělávání s PODPOROU NADANÝCH DĚTÍ, ROZŠÍŘENOU VÝUKOU ANGLIČTINY A INDIVIDUÁLNÍM OSOBNOSTNÍM PŘÍSTUPEM.

celý článek >>>

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Středočeská centrála cestovního ruchu spustila nové webové stránky

Zásadní modernizací prošly oficiální webové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY