Výroční schůze Základní organizace SPCCH Poděbrady

 

Největší seniorský klub v Poděbradech a možná i v okrese – Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami – měl 7. prosince 2018 výroční schůzi.


vs spcchJsem členem této organizace již deset let a prožil jsem v ní mnoho krásných chvil. Asi před rokem ve funkci předsedkyně skončila její zakladatelka Ivana Tomková. Zasloužila se o její rozvoj co do množství členů i pestrosti aktivit a přivedla ji na současný vrchol. Letos seděl při výroční schůzi na předsednické židli poprvé Slávek Vomáčko a hodnotil uplynulý rok. Ivana Tomková, která pro menší zranění nebyla přítomná, musí mít radost, že jejímu „dítěti“ se i nadále dobře daří. Já to tak aspoň vidím, ostatně zaplněný velký sál DDM je dostatečným důkazem. Co mne na sobotním shromáždění zaujalo? Formality jako přivítání hostů, projevy a zprávy o činnosti a hospodaření proběhly hladce. Jako milé pohlazení na mne zapůsobilo kulturní zpestření v podání kytarového kroužku při ZŠ Čakovice, při kterém hrálo čtrnáct dětí. Tento kroužek má k naší organizaci úzký vztah. Založila ho usměvavá a aktivní členka Mirka Janečková, která nás už bohužel navždy opustila, ale pod vedením Ivany Illichmanové a Romana Fischera (také členů SPCCH) se kroužek dál rozvíjí. 14 dětí s kytarami na jedné vesnické škole! I tam dosahuje náš seniorský klub.


Všichni členové dostali do rukou seznam plánovaných akcí na rok 2019, přehledně graficky zpracovaný Járou Němcem. Když jsem si ho přečetl, řekl jsem si: „Tam všude bych chtěl být.“ Přednášky, poznávací zájezdy, exkurze, cvičení – úžasná nabídka zpestření a zkvalitnění života. A k tomu činnost pravidelných kroužků.  Pro mnohé seniory je naše organizace druhým domovem, kde tráví velkou část svého času.


Vážení čtenáři těchto novin, sdělil jsem vám své dojmy ze života našeho seniorského klubu. Je součástí i mého života a zvu všechny osamělé seniory: „Přijďte mezi nás.“ Třeba najdete nový smysl a směr svého žití.

 

Na snímku předseda ZO SPCCH Poděbrady Ladislav Vomáčko s Ivanou Bohuslavovou z MěÚ Poděbrady (vlevo) a Alenou Procházkovou ze ZO SPCCH Nymburk.

 

Text a foto: Josef Bubeník

(10. 1. 2019)

 


Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

ANKETA: Co vaši organizaci čeká v roce 2019?

Jitka Karbulková, ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady / Vladimíra Zemánková, vedoucí Městské knihovny Poděbrady / Hana Janiššová, ředitelka Základní umělecké školy Otakara Vondrovice Poděbrady

celý článek >>>

Hotelovka zazářila na Mezinárodním mistrovství ČR Gastro Junior Brno

Hotelovka zazářila na Mezinárodním mistrovství ČR Gastro Junior Brno

Ve dnech 17.–20. ledna se v Brně konal již 25. ročník celorepublikového finále soutěže mladých talentů v oborech kuchař, cukrář, číšník, barman, barista a teatender (čajový specialista, pozn. red.). Pětice studentů Hotelové školy Poděbrady se v něm rozhodně neztratila, ba právě naopak.

celý článek >>>

Den mexické kuchyně v libické škole

Den mexické kuchyně v libické škole

Základní škola v Libici nad Cidlinou se opět zapojila do projektu Den mezinárodní kuchyně v českých školních jídelnách.

celý článek >>>

Když žáci zvládnou úžasné věci

Když žáci zvládnou úžasné věci

K hlubšímu pojetí tématu „Výchova demokratického občana“ nestačí zprostředkovat pouze informace a znalosti. Naše Základní škola T. G. Masaryka se snaží podporovat aktivní účast žáků na rozvoji a životě školy tím, že učí a vede žáky praktickou a činnostní formou. Demokratické klima školy posilujeme nejen v přímé výuce, ale také v projektové činnosti žáků.

celý článek >>>

Robinsoni v roce 2018

Robinsoni v roce 2018

Turistický oddíl mládeže (TOM) Robinsoni oslavil v loňském roce již 50. výročí založení.

celý článek >>>

Učíme se s Ozoboty

Učíme se s Ozoboty

EKO Gymnázium Poděbrady efektivně rozvíjí informatické myšlení a digitální gramotnost žáků.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY