Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

 

moderni vyukaVyužíváme moderní trendy výuky

Černá tabule a křída – vzpomínka snad každého „dospěláka“ na základní školu. Dnes už to ale neplatí! Základní škola T. G. Masaryka má všechny kmenové učebny a odborné pracovny vybavené interaktivními tabulemi, které učitelé společně se žáky využívají při aktivní moderní formě výuky, jakou je například tvorba různých vědomostních kvízů, prezentací, animací a videí.
Vyučující během svých hodin dále pracují s nejrůznějšími softwarovými a hardwarovými doplňky. V učebně fyziky, chemie a přírodopisu žáci provádějí pokusy s pomůckami z programu Pasco, elektronickým mikroskopem, v matematice používají grafický a konstrukční program Geogebra, v zeměpise tvoří interaktivní mapy. Všichni žáci tak mají možnost porovnat výsledky své práce formou badatelské a interaktivní výuky. V ostatních předmětech jsou počítačové třídy pravidelně využívány díky velkému množství výukových programů k procvičování probírané látky. K výuce cizích jazyků slouží třída vybavená audiovizuální technikou, která umožňuje vyučujícímu individuálně sledovat úroveň znalostí každého žáka.
Škola je vybavena dvěma počítačovými učebnami a jednou mobilní PC pracovnou. Máme tedy možnost vyučovat předmět informatika již od čtvrté třídy. Aktuálně naše škola zpracovala projekt zaměřený na vybavení nové počítačové pracovny, který by mohl pomoci k modernizaci nejen této pracovny, ale i celé sítě školy.
Text a foto: Mgr. Lucie Líbalová

 

 

prvnacciPrvní vysvědčení

Poslední lednový den u příležitosti předávání pololetního vysvědčení se školní jídelna ZŠ T. G. Masaryka na chvíli proměnila v luxusní restauraci.

Prvňáčci z 1. A, 1. B, 1. C, 1. D a 1. E zasedli ke slavnostně prostřené tabuli a po krátkém přivítání paní ředitelkou Ing. Miriam Piskačovou si pochutnali spolu se svými třídními učitelkami na slavnostním obědě, který jim servírovali budoucí číšníci a servírky ze SOU společného stravování v Poděbradech pod vedením svých mistrů odborného výcviku. Za tuto spolupráci jim velmi děkujeme.

Pro naše žáky to byl nezapomenutelný zážitek i krásná vzpomínka na první školní vysvědčení.
Text a foto: Mgr. Jana Smíšková

(15. 2. 2018)

 


Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

Šestnáctý všesokolský slet s poděbradskou účastí

V pořadí XVI. všesokolský slet byl bezesporu největší sokolskou událostí tohoto roku. Konal se ve dnech 1.–6. července na stadionu Eden v Praze. Z Poděbrad tam odjela dost početná výprava, kterou vedla zkušená cvičitelka Věra Doležalová. S ní a s další cvičitelkou Markétou Rožovou jsme se za touto událostí ohlédli v následujícím rozhovoru.

celý článek >>>

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Netradiční odměna za vítězství v soutěži

Ale vezměme to pěkně od začátku…

celý článek >>>

BURZA PRÁCE v Nymburku

BURZA PRÁCE v Nymburku

Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Úřad práce Nymburk si vás dovolují pozvat na BURZU PRÁCE v Nymburku, která se koná dne 18. září 2018 v Obecním domě Nymburk.

celý článek >>>

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Z dění na ZŠ T. G. Masaryka

Konec školního roku žáků devátých tříd / Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

celý článek >>>

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

V Senicích uctili působení skupiny Silver A

Posedmé se v Senicích uskutečnila vzpomínková akce nazvaná Pocta statečným, která připomněla 76. výročí působení výsadkové skupiny Silver A v okupované vlasti.

celý článek >>>

Žena, která umí hledat smysl svého života

Žena, která umí hledat smysl svého života

Baví mne psát o zajímavých lidech. O lidech, kteří v něčem vynikají a jsou ostatním příkladní. Sám se tím obohatím a zajímavé bohatství předávám dál – čtenářům. V Poděbradech žiji 10 let a po celou tu dobu různě potkávám Pavlu Křížkovou.

celý článek >>>

Jak děti šapitó ovládly

Jak děti šapitó ovládly

Ve dnech 14. a 15. června vystoupily poděbradské děti v cirkusu Happy Kids.

celý článek >>>

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Kouzelné odpoledne s Vrzavou Suzy

Populární setkání členů Místní organizace Svazu tělesně postižených Poděbrady se konalo odpoledne 12. června v Restauraci Na Jízdárně.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY