Z dění na Základní škole T. G. Masaryka

 

moderni vyukaVyužíváme moderní trendy výuky

Černá tabule a křída – vzpomínka snad každého „dospěláka“ na základní školu. Dnes už to ale neplatí! Základní škola T. G. Masaryka má všechny kmenové učebny a odborné pracovny vybavené interaktivními tabulemi, které učitelé společně se žáky využívají při aktivní moderní formě výuky, jakou je například tvorba různých vědomostních kvízů, prezentací, animací a videí.
Vyučující během svých hodin dále pracují s nejrůznějšími softwarovými a hardwarovými doplňky. V učebně fyziky, chemie a přírodopisu žáci provádějí pokusy s pomůckami z programu Pasco, elektronickým mikroskopem, v matematice používají grafický a konstrukční program Geogebra, v zeměpise tvoří interaktivní mapy. Všichni žáci tak mají možnost porovnat výsledky své práce formou badatelské a interaktivní výuky. V ostatních předmětech jsou počítačové třídy pravidelně využívány díky velkému množství výukových programů k procvičování probírané látky. K výuce cizích jazyků slouží třída vybavená audiovizuální technikou, která umožňuje vyučujícímu individuálně sledovat úroveň znalostí každého žáka.
Škola je vybavena dvěma počítačovými učebnami a jednou mobilní PC pracovnou. Máme tedy možnost vyučovat předmět informatika již od čtvrté třídy. Aktuálně naše škola zpracovala projekt zaměřený na vybavení nové počítačové pracovny, který by mohl pomoci k modernizaci nejen této pracovny, ale i celé sítě školy.
Text a foto: Mgr. Lucie Líbalová

 

 

prvnacciPrvní vysvědčení

Poslední lednový den u příležitosti předávání pololetního vysvědčení se školní jídelna ZŠ T. G. Masaryka na chvíli proměnila v luxusní restauraci.

Prvňáčci z 1. A, 1. B, 1. C, 1. D a 1. E zasedli ke slavnostně prostřené tabuli a po krátkém přivítání paní ředitelkou Ing. Miriam Piskačovou si pochutnali spolu se svými třídními učitelkami na slavnostním obědě, který jim servírovali budoucí číšníci a servírky ze SOU společného stravování v Poděbradech pod vedením svých mistrů odborného výcviku. Za tuto spolupráci jim velmi děkujeme.

Pro naše žáky to byl nezapomenutelný zážitek i krásná vzpomínka na první školní vysvědčení.
Text a foto: Mgr. Jana Smíšková

(15. 2. 2018)

 


Na cestě za poznáním ostrovního království

Na cestě za poznáním ostrovního království

Koncem září vyrazilo 44 žáků Hotelové školy Poděbrady na poznávací zájezd do Anglie.

celý článek >>>

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Republika slavila 100. narozeniny a naše školka s ní

Do oslav stého výročí naší republiky jsme se zapojili i my z Mateřské školy Na Valech.

celý článek >>>

Byli jsme při tom!

Byli jsme při tom!

Celá naše republika se od začátku roku připravovala na velkolepé oslavy 100. výročí založení Československa. I naše Základní škola T. G. Masaryka se na toto významné kulaté výročí svědomitě připravovala a účastnila se mnoha akcí spjatých právě s tímto jubileem. Jmenujme alespoň některé z nich.

celý článek >>>

Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

Hotelovka pomáhá – nejen v rámci projektu „72 hodin“

Už sedmým rokem se letos v první polovině října uskutečnil třídenní dobrovolnický projekt „72 hodin“, organizovaný Českou radou dětí a mládeže za podpory Ministerstva školství.

celý článek >>>

V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

V Poděbradech se otevře nový středoškolský obor Design a nová média

S novinkou přichází Střední odborná škola Multimediálních studií Poděbrady, která tak reaguje na poptávku studentů a potřeby současného světa multimédií.

celý článek >>>

Imatrikulace 2018

Imatrikulace 2018

Rok se s rokem sešel, a tak poděbradské Divadlo Na Kovárně v pátek 19. října opět přivítalo slavnostní imatrikulací nové studenty ÚJOP UK Poděbrady.

celý článek >>>

Sladký batoh z Labenky zvítězil!

Sladký batoh z Labenky zvítězil!

Na dvanáctém ročníku soutěže O pohár blanických rytířů, kterou pořádá SOŠ a SOU Vlašim, se naši žáci ze Středního odborného učiliště společného stravování předvedli v tom nejlepším světle.

celý článek >>>

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Studenti GJP po Labi až do Hamburku

Několik příjemných podzimních dnů studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad strávili u našich západních sousedů, navštívili mnoho zajímavých míst, procvičili se v německém jazyce a mimo jiné se prošli po dně Severního moře.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY